Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek a 14 éves...

Szülők! Engednétek a 14 éves (most megy középiskolába) lányotoknak h befesse a haját? - vagy csak esetleg kimosható hajfestékkel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 12:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
46%

ma 04:41 vagyok ismét. ez igaz, nem tartozik annyira ide, de igaza van az előttem szólónak a trendekkel kapcsolatban. 22 vagyok, sosem volt festve sem vasalva a hajam, nem volt műkörmöm (bár 10 éve folyamatosan festve van), de mégcsak alapozót sem használok. szerintem így is szép vagyok.. de nem mindenki mondhatja el magáról. a hugom pl szerintem ugyanúgy szép, talán még szebb is nálam, de nem volt magával elégedett és egy ideje vörösre festette a haját. ez az amit elfogadhatónak tartok.

a kérdező lányát is ilyennek feltételeztem.


viszont, szánalmasnak találom a különböző közösségi oldalakon fellelhető 16 éves lányokat tetovált szemöldök műszempilla, festett esetleg műhaj, műraszta, színes haj, lady gaga frizura... annyira mű arcok, hogy már embernek sem néznek ki.. gyakorlatilag bárki bármilyen arcot csinálhat magának... nem tudom ki és hogy tudná ezeknek a libáknak megmagyarázni, hogy nem attól lesz egyéniségük hogy olyan színű hajuk van ami a világon senki másnak nincs... épp ellenkezőleg az agyonsminkelt fejjel csak beállnak a bohócok sorába... még azt a csepp egyediségüket is eltörlik, és a kis kócos szemöldök és barna haj helyett tetoválnak maguknak álarcot és parókát tesznek! és ez tényleg csak annak jó aki a kozmetikumot árulja és a fodrásznak aki 80e ftért csinál meg egy speci hajkölteményt..

2010. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
78%
Én 13 éves korom óta festem a hajam, 16 évesen törik, ronda, fénytelen, nehéz kezelni, és várom hogy lenőjön végre. A szőkítés és a fekete a legrosszabb. Anyukám nekem is fodrász, ő mondta az elején, hogy mire számíthatok. Hát megbántam a festést, az eredeti hajam gyönyörű VOLT.
2010. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%
nekem anyum engedte h 13 évesen festessem szőkét meg pinket de csak melliral. most is van benne szőke 14 vagyok de már vissza akarom csinálni barnára a természetesre. Mindenkinek átkell esni ezen a hajfestős korszakán.
2010. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 14 éves koromban volt először befestve a hajam, de csak ilyen samponnal ami 4-8 mosás után lemegy a hajról :)

17/L

2010. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
vagy melírt engednék, mert ott nem érintkezik a festék a fejbőrrel, vagy hennát, cassiát, indigót (tehát növényi festéket). de azt semmiképp sem engedném, hogy már ennyi idősen havonta 8kéthavonta) mérgezze magát a sok vegyi anyaggal, ami kb 30-40 percen át lenne a fejbőrére kenve, na nem!
2010. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

nekem alapból sötétbarna hajam van és szerettem volna világosítani rajta. megvettem a festéket, és a nagynéném megcsinálta nekem. anyám már csak az eredményt látta. nem tudott előtte róla semmit, és így már nem tudott vele mit csinálni. egyébként neki is tetszett (ez májusban volt) most a ballagás és a nyaralás miatt fekete hajszínező van benne. anya egyáltalán nem bánja, azt mondta, hogy próbáljam ki, melyik illik a legjobban hozzám, úgy is vissza akarom majd az eredetit. és igaza lett, alig várom, hogy kikopjon a fekete.

14L

2010. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám rábeszélni, hogy először a kimosható hajfestéket próbálja ki. Ha tetszik/jól áll neki és a környezete is elviselhetőnek tartja, akkor megengedném a tartós hajfestéket is. Nálunk már általánosban is daueroltattak a lányok, nekem is engedte anyám. Most már évek óta festem is a hajam... K.
2010. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
Én szőkésről feketére festem 16 éves korom óta. Nem kellett sokat győzködnöm a szüleimet:) Rögtön megengedték, mivel anyu is festi:D
2010. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:

Szerintem azzal semmit nem ér el egy szülő, ha tilt valamit! Egy tizenéves gyereknek már nem kell szülői "engedély", ha nagyon akar valamit megteszi! Már nem a szülő "tulajdona", már vannak önálló gondolatai, elképzelései, személyisége, magánélete. Ha nem próbálja ki, nem fog belenyugodni. Abban semmi rossz nincs ha kipróbálja, ha pedig látja, hogy mennyire káros, már nem is akarja festeni a haját. A szülő maximum annyit tehet, hogy támogatja és elmondja higgadtan a véleményét róla és megbeszélik a dolgot. Sokkal eredményre vezetőbb, mint ha orrba szájba tiltaná mindentől. A saját tapasztalataiból tanul a legtöbbet!


Nekem szintén ilyen korban volt a hajfestős időszakom... Addig győzködtem anyukámat amíg meg nem engedte, hogy kicsit világosabbra fessem az amúgy sötétbarna hajamat. Az első festéssel nem voltam megelégedve, jött a második, de azzal sem. Aztán kitaláltam, hogy sötétszőke akarok lenni. Anya tudta nélkül a nagymamám befestette (aki egyébként fodrász, szóval jó kezekben volt a hajam). Szörnyen állt. Azután szintén anyu tudta nélkül jött a fekete. Imádtam azt a színt és szuperül ki is emelte a zöldes szemem, csakhogy sokat károsodott a hajam.


Hogy mi a tanulság ebből? Miután kipróbáltam rájöttem, anyunak volt igaza, többet nem is festettem a hajam... De ehhez az kellett, hogy kipróbáljam.


Ha az én lányom akarná befesteni a haját biztosan nem tiltanám! Leülnék vele megbeszélni és elmondanám a véleményem róla és a tapasztalataimat. Ha még mindig akarja, hadd próbálja ki!

2010. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Én tavaly tettem bele vörös melír tincseket/sötétbarna hajam van/, az is szilveszter előtt volt mára már kikopott és azóta se festettem be,de majd jövőhéten be akarom festeni világos barnára.

14/l

2010. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!