Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves kamasz lányom hétvégen...

15 éves kamasz lányom hétvégente eltűnik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Voltam már a rendőrségen, de nem tudnak mit csinálni.

2020. jún. 22. 19:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%
:D Dehogynem lehet bezárni. Sőt, telefont, pénzt és ajtót is el lehet venni a szobáról és tudsz mindent. Ezek nem alapjogok, hanem privilégiumok. Bezárom a bejárati ajtót, és kész. Ennyi. Aztán lehet hisztizni a szobában. 15 éves, mégis mit gondol? Sittre megyek a hülyeségei miatt? 3 évig ülhet a szobájában nézve a falat, ha nem viselkedik normálisan! De te nem ilyen szülő vagy... szóval kb.feleslegesen mondom. Velem nem jutna el idáig se. Félútig se.
2020. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom elképzelni, hogy a rendőrség nem tud mit csinálni.
2020. jún. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Rendőrség?

Valószínű nem követ el bűncselekményt a lány, 14 év felett azzal szexel, akivel akar. Ha nincsen nemi erőszak, a rendőrség tényleg nem tehet semmit.

2020. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem próbáld meg vele megbeszélni, hogy Nálatok találkozzon a barátjával. Persze bezárni egy 15 évest nem lehet,ha már ennyire elvágyódik otthonról. Igyekezz jó kapcsolatot kialakítani a fiúval és úgy engedd el Őt otthonról, hogy menjen érte a srác, Tőletek induljanak el és beszéld meg a barátjával is az idő korlátot és azt, hogy Neked mindig tudnod kell hol a lányod, mert csak úgy vagy nyugodt.

A lényeg, hogy éreztesd hogy bízhatnak benned és mond el a lányodnak hogy Te is bízol benne, csak a féltés benned van.


Én is olyan kamasz lány voltam aki állandóan úton lett volna. Szerencsés voltam, hiszen az Anyukámmal nagyon jó volt a kapcsolatom,jól kezelte a kamaszkori zsongásomat.. 🙂 Én pedig hálás voltam, amiért megértette, hogy nem zárhat be a 4 fal közé és hogy ez így is maradjon, ne veszítsem el a bizalmát, mindig betartottam a szabályokat.

Az, hogy ennyire laza volt (mégis határozott), szimpatikus volt a haverjaimnak és a barátomnak is. Megszerették Anyut, ezáltal szívesen tanyáztak Nálunk....

2020. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Be kell zárni az ajtót, telefont elvenni és kész. Aztán ha kiduzzogta magát, lehet beszélgetni arról, hogy elhozza hozzátok a barátját.

Amúgy nem rossz indulatból, de valahol nevelés hibája is, hogy ezt csinálja. Lehet nem te vagy a hibás, lehet a környezet, vagy lehet nem volt időd elég rá, millió oka lehet. De normálisan esze ágában sem lett volna szabad ilyen helyzetbe hoznia a szülőt. A gyerekeim a megkérdezésem nélkül nem is mennek el otthonról, nemhogy elszökjenek. És ez nem azt jelenti, hogy fogva tartom őket, csak szeretném tudni hol vannak,ne ébredjek fel azon, hogy valamdlyik sikátorban fekszik.

2020. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!