Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Megengednétek a 15...

Szülők! Megengednétek a 15 éves lányotoknak, hogy nyáron a haja végét (halvány színnel) befestesse?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Szia csak fiaim vannak, de ha lenne lányom nyáron megengedném amennyiben sem nyári gyakorlata, sem más egyéb hivatalos dolga nem lenne.
2020. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen
2020. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne engedném? 15 évesen szőke voltam, amikor amúgy barna vagyok. 8.-os ballagáson pink volt a hajam allja. Ebben a korban már nagyon sokan festik a hajukat. Persze később én is rájöttem, hogy akkoriban kicsesztem a hajammal, vasaltam, plusz a szőkítés 5 éven keresztül, aztán ahogy újra barna lettem, egyre jobb lett a hajam, nem töredezik vissza, most derékig ér. Hagyd, had festesse be, kell a tapasztalás, ha nekem annó nem engedték volna, csak lázadtam volna, meg a szüleim lettek volna a szemetek, abban a korban...
2020. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lena7 ***** válasza:
90%

Most lehet ,hogy leleszek pontozva ,de ez van. :


Nekem márt 13 évesen is bevolt "festve" a hajam vége. A barátnőimmel hülyéskedtünk ,amikor észrevettük ,hogy a kreppapír befogja a kezünk ,ezért úgy döntöttünk ,hogy bevizezzük és bedörzsőljük vele a hajunk ,hátha színes lesz. Be is fogta a hajunk és nagyon örűltünk neki. :D (Kb 1 hónapig maradt a hajunkba)


Szerintem nyugottan megengedgeted a lányodnak ,csak nagyon figyeljetek oda ,hogy milyen hajszinezőt használtok ,mert van olyan ami nem jön kibelölle ,és olyan is van ,ami kikopás után megváltoztatja a hajszínét


Sok sikert :)

2020. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
meg, miért ne engednénk?
2020. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 évesen a nyári szünet elején 1 centisre vágattam az egyik fiú haverommal a hátközépig érő hajamat. Nem kértem engedélyt anyutól, mert biztos nem adott volna. Mikor hazaértem, szó szerint a kutya sem ismert meg, megugatott :D Anyám nagyon pipa lett rám, de ő elég higgadt asszony, úgyhogy csak mérgesen nézett rám pár percig, kiselőadást tartott arról, hogy mekkora idióta vagyok és, hogy nem érti, ez mire jó. Pláne, hogy egy hét múlva kezdtem egy balatoni hotelben recepciósként nyári munkát és hogy hogyan fogok ott mutatni. De nem hozta szóba többet, csak azt mondta, majd rájövök, hogy ez mekkora hülyeség volt.

A hotelben senkit sem érdekelt, hogy néz ki egy kamaszlány, így anyám is megbékélt idővel. Nem is tehetett mást, mert kitartott a rövid hajú korszakom érettségiig. Még a tabló képemen is rövid volt a hajam, amit utólag nagyon bánok. Minden lány szép hosszú hajú, én meg ott virítok az idióta tüsi hajammal, mint valami 10 éves kisfiú. :D Szóval tényleg rájöttem. De akkor nagyon menőnek éreztem magam és sosem csinálnám vissza.

A kamaszok ilyenek, úgysem tudsz velük mit tenni. Feszegetni kell a határokat, kipróbálni, hogy mi van, ha önálló döntést hoznak. Hagyni kell őket kicsit korlátlankodni. Persze azért oda kell figyelni.

Örülj, hogy egyáltalán elmondta, hogy mi a terve és nem csak hazaállított átváltozva. :D

2020. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Én is megengedtem a hajszínezőt és igaz, hogy jól válasszatok mit ken a hajára mert az én lányomnak igen csak nem jött ki iskolakezdésig 😀
2020. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2020. máj. 12. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Semmi akadályát nem látom.
2020. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Én 15 évesen teljesen feketére festettem a hajam (és csak fekete ruháim voltak). Aztán pár évre rá kb. a felétől neonzöld lett. :D A szüleim nyilván nem voltak boldogok, de nem tiltották meg és így 7-8 évvel később örülök, hogy nem szóltak bele.

Pláne ha csak picit befesti a hajvégét, az nem nagy cucc. Engedd meg neki, hálás lesz érte. :)

2020. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!