Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 14 évest...

Elengednétek a 14 évest bulizni, ha megbízható?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 21:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Hova? Mikor? Meddig? Kikkel? Hogy jön haza? stb. Túl kevés az információ.
2020. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2020. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Iskolai buliba, vidéken az osztálytársaival, nyilván igen.

A budapesti éjszakába korlátlanul a szintén 14 éves barátnőjével nyilván nem.

2020. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
62%

Ha úgy érzed, szerintem nyugodtan, te ismered a gyereked legjobban. Fontos hogy tudatosítsd benne, hogy nem lehet akkora baj, hogy ne hívhasson fel ha kéne valami. Legyen nála elég pénz hazataxizni vagy mondd neki hogy ha baj van kifizeted a taxiját de jöjjön nyugodtan haza.

Legyen elérhető telefonon, és értesítsen bizonyos időközönként hogy hol van.

Ezek példák, amivel bebiztosíthatod a bizalmat, és ha tényleg baj lenne, mer majd hozzád fordulni.

2020. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
47%
Honnan tudod, mennyire megbízható? Ilyenkor nem a gyerekben nem lehet bízni, hanem az idegenekben. Egy 14 évest még akárki akármilyen szöveggel beetethet, és ezt nem tudhatod előre, hogy akkor ott hogy fog reagálni egy olyan helyzetre, amiben nem volt még.
2020. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%
Nem egy 14 eves gyereket konnyen kihasznalhatnak eleg ha az italaba drogot tesznek
2020. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
48%

Nem engedném el, márpedig azért nem, mert egy 14 évesnek semmi helye buliban. Teljesen mindegy kivel menne meg meddig, max. sulibuliba mehetne ahogy a 3-as is írta. És nem kellenek ezek a "ha fogva van, akkor csak rosszabb" dumák, valahol

egyszerűen megkell húzni a határt, bőven ráér még. Ha megbízható, akkor 17 évesen is az lesz majd remélhetőleg, akkor majd nyugodtan mehet bulizni, most még nem. Menjen el barátokkal parkba, strandolni vagy valami.

2020. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%
Milyen buli? Kifejtés...?
2020. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%
Max házibuliba, ahonnan este 10-11 körül legkésőbb már hazaér. Ilyen hajnalig tartó diszkózásra a részeg éjszakában biztosan nem.
2020. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Rendes buliról lenne szó, barátokkal menne, még nem tudjuk, hogy pontosan mikor és meddig, de én hoznám haza. Mindenkiért a szülők mennének.


#5 Már rengetegszer bebizonyította, hogy megbízható, pl. idegenektől se fogad el semmit. Attól én is tartok, hogy valaki valamit bele rak a poharába, de ott lesz 3 barátnője is és 2 fiú is, ők is megbízhatóknak tűnnek azokból ítélve, amiket eddig hallottam és tapasztaltam, biztos felhívnák a szüleiket, vagy minket, ha ilyen történne.

2020. júl. 22. 21:51
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!