Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves fiam ellen tehetnek...

17 éves fiam ellen tehetnek jogi lépéseket ha zaklatta több barátjávál az egyik lány osztálytársukat?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg mit művelt a fiam. Nem köszönte meg amit kapott, de a lány szülei felakarják jelenteni. Amit kicsit túlzásnak érzek.

A lány a fiam miatt vált iskolát, nagyon sajnálom.


2020. júl. 27. 18:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Hat szerintem ezek azért olyan dolgok amiért fel lehet jelenteni de túl nagy következménye nem lesz. Mondjuk annyi talán igen, hogy így a fiad is jobban átérzi, hogy azért ez tényleg gáz. Szerintem ti is vegyetek ki az iskolából, ha ilyen szuper társaságba sikerült keverednie...
2020. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
44%
Tehetnek jogi lépéseket, de nem lesz nagy jogkövetkezménye, örülök, hogy kirúgták a suliból,meg kellene tanulnia, hogy mit szabad és mit nem. 17 évesen egyébként már kicsit idős az ilyen gyerekes viselkedéshez. Érdemes lenne rá jobban odafigyelni.
2020. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
Tehát visszaéltek a lány személyiségi jogaival? Ellopták a keiet a netről (vagy engedély nélkül képeket készítettek róla) és mindenféle szexrandis oldalra feltöltötték. Gyönyörű gyereket neveltek, remélem minimum pénzbírságot és egy priuszt beszéd a fiad.
2020. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
92%
Feljelenthetik, és büntethető. Érdemes lenne rávenni, hogy kérjen bocsánatot, lehetőleg úgy, hogy nyoma maradjon, levélben, tanúk előtt. A rendőrségen úgy tudom lehet kérni ilyen esetekben mediátort, esetleg a segítségével sor kerülhet valamilyen alternatív megoldásra, fiatalkorúak esetén, ha enyhébb esetről van szó. Ügyvédet mindenképpen fogadjatok, ez jó ötlet, szükség lesz rá. A büntetésen túl beszélgessetek el a fiúval, hogy milyen rossz lehetett annak a lánynak. Ha tényleg őszintén megbánja, amit tett, akkor nagyobb az esélye, hogy kisebb sérüléssel megy át mindenki ezen az eseten. Sajnálom egyébként, nagyon rossz érzés lehet szülőként ezzel szembesülni.
2020. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén megbánta? :DDDDD Max. azt, hogy lebukott. A srác 17 éves, maholnap felnőtt, és nincs benne empátia. Ma ezt csinálja, holnap meg? Sitten lesz 10 éven belül. Én megmondanám, hogy pakoljon és viszlát. Ha valami, az talán felébreszti, amikor az állomáson elmegy mellette a vonat, és rájön, hogy ott lakik a padon.
2020. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
67%
Jó nem kell azért ennyire eltúlozni. Rossz dolgot tett és meg fog érte bűnhődni valamilyen módon. De a szüleinek most egyrészt el kell kapni a grabancát, másrészt meg támogatni kell. Pont azért hogy ne legyen lecsúszott “bűnöző” belőle. Amit tett az rettenetes. És megérdemli a fiú a jogi herce-hurcát is ami esetleg rá vár. De a szülői hozzáállás szerintem nagyon jó és át fogja billenteni ot a jó oldalra.
2020. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%
15-ös: Volt ilyen eset gyerekem iskolájában (internetes zaklatás), ahol a levegőben lógott a rendőrségi feljelentés, de iskolán belüli mediátor segítségével sikerült úgy megbeszélni, hogy nem lett feljelentés, sőt, a vétkesek és a zaklatás áldozata egy osztályban maradt, és normális viszonyba kerültek. És a zaklatók tényleg megbánták, amit tettek, tanultak az esetből. A szülők és az áldozat jó fejek voltak, úgy gondolták, adnak egy esélyt a zaklatóknak, hogy bizonyítsanak, és jól sült el. Számít a mediáció, de az is, hogy aki rosszat tett, az tényleg őszintén átérezze, hogy mit tett, megbánja, bocsánatot kérjen, jóvátételt ajánljon fel, pl. nyilvános bocsánatkérést. Egy büntetőügy mindenkinek rossz, mert csak elmérgesíti a helyzetet, a tárgyalásokon az áldozatnak is újra meg újra át kell élnie, ami történt, persze a zaklatók szülei is védik a gyereküket nyilván, elhúzódik az egész, az áldozat lelkileg kikészül, a zaklatók is, plusz priusszal kezdik az életüket, ami így elindulhat egészen rossz irányba is. Nem azt mondom, ha már fizikai inzultus is van, vagy durvább dolgok történnek, akkor legyen is komolyabb büntetés, de pont a kérdezőnek az esete olyan, ahol szerintem még van helye bocsánatkérésnek, jóvátételnek, és ez az a pont, ahonnan még jó irányba el lehet mozdítani a dolgokat, ha minden félben megvan a szándék. Nekem van egy olyan érzésem, ha most jól alakulnak a dolgok, akkor a fiúnak ez jó lecke lesz, és soha többé nem fog sem így, sem máshogy zaklatni, bántani másokat. Míg egy negatív kimenetel esetleg lefelé lökheti a lejtőn.
2020. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
hát, ha az én gyerekemmel csinálta volna, még mindig jobban járna a kis görény a feljelentéssel, mintha velem találja szemközt magát. Az apjáról nem is beszélve.
2020. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%

"Nem köszönte meg, amit kapott."


Mit kapott?

2020. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%
17: szerinted tényleg negatív hatása lesz, ha bíróság elé kerül a dolog? szegény lánynak legalább az jelent majd könnyebséget talán, hogy ignis a fiúk bűne és nem ő tehet róla meg hasonló cuksa áldozathibáztatás... te komolyan azt hiszed, hogy ezek a moderált, cukiskodom fiatal bűnözőkkel majd ha azokat a hazugságokat mondják, amiket elvárok, akkor megengedem hogy tovább maradjanak a bántalmazott közelében, jó bármire is? illetve persze, arra jó lenne, hogy örökre megtanítsa a lánynak, hogy férfiak minden büntetőjogi felelősség nélkül kihasználhatják és megalázhatják...
2020. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!