Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hogy kezelnétek,...

Szülők, ti hogy kezelnétek, ha lányotoknak idősebb barátja lenne?

Figyelt kérdés
A 14-18 éves kamaszlányotok hazahozza bemutatni a párját, aki mondjuk 20-24 év között van, lehet a felállás bármilyen. Engedélyeznétek a kapcsolatot, ha tudnátok, hogy lányotok elég érett és a srác is normális? Mi az a korkülönbség, amit már nem néznétek jó szemmel (pl. 14+24, 16+24)

2020. aug. 22. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Náunk ez történt. A lányom 17 éves volt, a férfi közel 30.

Reméltem (csendben!!!), hogy majd elmúlik. Még egyszer megbeszéltem a lányommal, hogy ha szexre kerülne sor, védekezzenek, ha segítség kell neki, orvos, stb. akkor szóljon.

Ő itthon lakott, 3. aztán 4. gimnazista volt. Ugyanolyan jól tanult mint addig, hazaért a megbeszélt időpontokban, ha mégsem akkor jelentkezett.

Éretségire készüléskor ha végzett az aznapra beosztott tanulnivalójával, elment a sráchoz, ha nem haladt, simán felhívta, hogy csak két óra múlva lesz ott. (Megkérdeztem, nem úgy volt-e, hogy elmegy, és ez volt a válasz. "még visza van 3 tétel töténelem.")

A lányom jelesre érettségizett, felvették az egyeemre, és talán azon a nyáron szakítottak.

Az a fiú rettentően szerelmes volt, tenyerén hordozta az én kis csitri gyerekemet, aki felnőtt mellette. Hálás vagyok neki, hogy nem élt vissza a helyzettel, és emberileg sajnáltam, mikor a kapcsolat véget ért.

Nem tudom a részleteket, de azt gondolom, ő életkorából adódóan elkötelezett, teljes kapcsolatot akart, amire az én gyerekem még nem volt kész.

2020. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Én 16 voltam a párom 21, mai napig együtt vagyunk, már több mint 7 éve, és már van egy gyerekünk is m bár ez nem egy nagy kor különbség. De szerintem egy 14 évesnek ne legyen 18 feletti párja.. Sőt 14 évesen nagyon nem is kéne még kapcsolat, a szerelem, sulis járás az nyilván más...

Én is úgy vagyok vele hogy 18 felett már máshogy állnék hozzá és nem szólnék. De 14 évesen nagyon nem tetszene a dolog

2020. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha lenne lányom*, 18 éves koráig az ő életkorának max. 4/3-át tartanám hozzá esetleg még passzolónak. És igen, kifejezetten örülnék, ha hazahozná bemutatni.

Ha a lányom elmúlt 18 éves, akkor felnőtt ember, azt csinál, amit akar. (Remélem, megtanítottam a legfontosabbakra.) És megtisztelt, ha bemutatja a barátait.



* (Felnőtt) fiús szülő vagyok. Szülőként a fentieket tanítom a kis- és nagylányokra vonatkozóan.

2020. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!