Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez jogos vagy nem?

Ez jogos vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy kamasz fiú vagyok, aki szeret hülyéskedni.


A tegnapi nap során tömegközlekedéssel (busszal) indultam haza, majd az osztálytársam elkezdett velem veszekedni a buszon, és mondott egy hülyeséget ahol elmosolyogta magát és átment hülyeségbe az egész, megrúgtam kétszer a combját gyengén, hogy tovább menjen a hülyéskedés. Majd a buszsofőr megállt majd közölte velünk hogy a következő állomásnál le kell szállnunk, itt mindketten behúztuk a seggünket. Majd a következő leszállónál leszálltunk, és haza hozott anyukánk. Majd a délután folyamán az osztályfőnököm felhívta az édesanyukámat és az osztálytársam anyukáját hogy: "próblémák vannak, holnap reggel várom önöket" Mármint a szülőket, 6-an voltunk a tárgyalóba, anyukám, osztálytársam, osztálytársam anyukája, egy anyuka a buszról, és Én. Nos, elkezdte az osztálytársam, elmondta az egészet helyesen, és egyet értettem vele, jött az osztályfőnököm, aki elmondta hogy ez egy bűncselekmény volt mivel hogy lehetett volna baj mivel elvontuk a buszsofőr figyelmét, és ha elmúltam volna 18 akkor büntetést kaptam volna. Majd mondta hogy beszélt a buszsofőrrel, és közölte velem az osztályfőnököm hogy nem volt rajtam a maszk, ez így is volt, de a buszsofőr nem szólt ezért közöltem vele, és azt mondta hogy ő ezt máshogy, hallotta. Majd jött az hogy az egyik buszon ülő anyukát kikérdezte, és ő annyit belehazudott hogy mi folytattuk az ellenére hogy ránk szóltak, meg hogy a tanár ránk szólt aki ült a buszon. Elkezdte mondani az osztályfőnököm hogy a tanárra aki ült a buszon "csúnyán" néztem, majd megkérdeztem tőle hogy ezt hogy érti majd semmit nem tudott közölni velem, majd mondta hogy a tanár rám szólt miközbe nem. Nos, én mondtam neki hogy nem szólt ránk, majd jött az hogy de, ő máshogy hallotta. Na meg az amit hazudott az anyuka aki ült a buszon nem is szóltam, mivel hogy úgyis neki lesz igaza, mert ő a felnőtt, én a gyerek. Majd közölte az osztályfőnököm, hogy ha a következendő 1 hónapba valami ilyen nagy dolgot csinálunk fegyelmi tárgyalás lesz a vége. Majd azt mondta hogy bármilyen kis dolog (beszólás, összetűzés) miatt elindítja. Majd osztályfőnöki órán elmondta ezt az osztálynak amit nem tartok jogosnak mivel vannak olyan osztálytársaim akik kicsesznének velem, de mindegy is, elmondta hogy ellenem több vád van, de nem is mondta el hogy mik, és hogy akármit is csinálok indul a fegyelmim, de az osztálytársamnak nem mondta, szóval nem értem! Szerintem ez már nem az iskola hatásköre hogy én mit csinálok az iskolán kívűl, mivel hogy nem is vallási iskola, meg semmi.


Az osztályfőnököm igazgatóhelyettes is, előre leszögezem.


Köszönöm előre is a válaszokat! 🤗



#iskola #tömegközlekedés #bűncselekmény #fegyelmi #iskolán kívűl történt dolog
2020. szept. 15. 22:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Én azért azok után, hogy téged eligazítalak, hogy hogyan is kell viselkedned ilyen nagy ló létedre, elővettem volna a pattogó tanárnőt is, hogy mit képzel és mi a célja ezzel, meg a hazudozós nőt is, hogy lehet leállítani magát, mert az iskolának ehhez konkrétan semmi köze, és nem hagyom meghurcolni a kölykömet. De ez én vagyok.
2020. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyetértek veletek, én is hibáztam, és az osztályfőnököm is hibázott. Anyukám nem tesz ellene semmit azt mondja: "már lezártuk a témát, viselkedni kell" Abban igaza van hogy viselkednem kell, de iskolán kívűl történt ami már nem az iskola hatásköre.
2020. szept. 16. 14:28
 13/29 anonim ***** válasza:
37%

Ez lehet hülyeségnek hangzik, de jelentsd be az iskolát. Hatan voltatok ezek szerint egy zárt térségben, a szülő állítólag be se mehet a suliba. Maszk volt rajtatok? Ha nem simán bezárhatják a sulit, a járványügyi előírás megszegése.

Másik, feljelentést tehetsz rágalmazásért is. Gondolom nem csak 4-5 ember volt a buszon, a többi embert is ki lehetne kérdezni.

2020. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Bár én nem értem. A busz a Volánbusz kezében van, vagy más vállalat. Mi köze van a sulinak ahhoz, hogy egy állam által működtetett nem iskola időben a buszon miket csinálsz... A sulit bekéne jelenti, 3 indok simán lenne.
2020. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%

Ez se Budapesten történt az fix. :D Itt röhögök, annyira röhejes, tegnap két csöves összeverekedett a villamoson, mindenki ordított, hogy álljunk meg, a sofőr alig akart megállni, ezek véresre verték egymást, mindenki pánikolt, majd a sofőr a következő megállóban kihajította őket a kocsiból és továbbmentünk, mintha mi sem történt volna. Ha két kamaszgyerek lett volna, azt se tudnám honnan jöttek, nemhogy menjek árulkodni az iskolának, hogy úgy viselkednek, mint az állatok. Viszont itt Pesten az se kizárt hogyha valakinek nem tetszik a viselkedésed, nem a tanárnak köp be, hanem lekever egy sallert és ott maradsz a padlón. Szóval vmit valamiért.


A lényeg, hogy tanulj meg utazni anélkül, hogy másokat irritálsz, otthon meg fuss 10 kört a ház körül, ha ennyi energiád marad.

2020. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
28%
Pesten is az van, hogy egy magára valamit is adó iskola nem szarik rá, hogy iskolán kívül mit csinálnak a diákjai, hanem azzal is védi a jó hírnevét, hogy igenis lereagálja az ilyesmiket.
2020. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
46%
Az utolsóval értek egyet. Egy magára valamit is adó iskola azzal is foglalkozik, hogy milyen képet festenek róla a diákok. Az iskola feladata nem csak a tanítás, de a nevelés is. Amikor egy diák rossz magaviselettel szégyent hoz magára és szüleire, akkor az iskola nevét is besározza. Olvasd el az iskola belső rendtartását (nem biztos, hogy így hívják).
2020. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten történt eset. Igazatok van.


De nekünk nincs arra időnk hogy bíróságra járkáljunk meg stb...


Maszk nélkül, egy 2-3 négyzetméteres szobában egymástól 1/2 méterre ültünk. Már gyerekek/szülők, az osztályfőnök 1 méterre volt tőlünk kb.

2020. szept. 16. 22:40
 19/29 A kérdező kommentje:

Meg azt mondta az osztályfőnök, hogy ez veszélyeztetés volt mindenki számára, mert balesetet csinálhattunk volna.


Beszélt a buszsofőrrel, aki elvileg azt mondta hogy 10 perc és jön egy másik busz, csak mi ezt nem hallottuk mivel nem mondta. Majd elkezdte mondani hogy mi csicskáztattuk anyukánkat.


Meg hogy a maszkot nem tettük fel, és szólt a buszsofőr, miközbe nem szólt, sőt a maszk nem is volt a buszoson csak félig, a fél szája, orra kilógott.

2020. szept. 16. 22:43
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem Pesten laktok, garantálom. :D


Pesten senkit nem érdekel a többi ember. Nem tudod, honnan jöttek, merre mennek és kicsodák. Nem tudod, hogy a diák, aki ott ül, melyik iskolába jár. Nem tudhatod, mert rakás iskola van és ő bármelyik kerületben lakhat és épp átutazhat.


A BKV meg egy külön történet. Ha valaki hangoskodik és zavarja a többieket, akkor vagy önkényesen rendre intik ököllel, vagy megkérik a sofőrt hogy lesz szíves letessékelni a nem kívánatos személyt. Aki egy hónapot összefüggően utazott Budapesti járaton, az úgyis tudja miről beszélek, de aki itt él, az főleg. A magára valamit adó iskolák a tanulmányi átlagra verik a nyálukat és a versenyeken elért helyezésekre, illetve az utánkövetett diákok egyetemi és karrier eredményére. Nem arra, hogy Pistike ma nem óbégatott a buszon. Max akkor ha tanulmányi versenyre megy iskolai pólóban. Akkor a tanár rászól. De ha már hazafelé tart, akkor le van ejtve, onnantól a szülő dolga.

2020. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!