Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez jogos vagy nem?

Ez jogos vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy kamasz fiú vagyok, aki szeret hülyéskedni.


A tegnapi nap során tömegközlekedéssel (busszal) indultam haza, majd az osztálytársam elkezdett velem veszekedni a buszon, és mondott egy hülyeséget ahol elmosolyogta magát és átment hülyeségbe az egész, megrúgtam kétszer a combját gyengén, hogy tovább menjen a hülyéskedés. Majd a buszsofőr megállt majd közölte velünk hogy a következő állomásnál le kell szállnunk, itt mindketten behúztuk a seggünket. Majd a következő leszállónál leszálltunk, és haza hozott anyukánk. Majd a délután folyamán az osztályfőnököm felhívta az édesanyukámat és az osztálytársam anyukáját hogy: "próblémák vannak, holnap reggel várom önöket" Mármint a szülőket, 6-an voltunk a tárgyalóba, anyukám, osztálytársam, osztálytársam anyukája, egy anyuka a buszról, és Én. Nos, elkezdte az osztálytársam, elmondta az egészet helyesen, és egyet értettem vele, jött az osztályfőnököm, aki elmondta hogy ez egy bűncselekmény volt mivel hogy lehetett volna baj mivel elvontuk a buszsofőr figyelmét, és ha elmúltam volna 18 akkor büntetést kaptam volna. Majd mondta hogy beszélt a buszsofőrrel, és közölte velem az osztályfőnököm hogy nem volt rajtam a maszk, ez így is volt, de a buszsofőr nem szólt ezért közöltem vele, és azt mondta hogy ő ezt máshogy, hallotta. Majd jött az hogy az egyik buszon ülő anyukát kikérdezte, és ő annyit belehazudott hogy mi folytattuk az ellenére hogy ránk szóltak, meg hogy a tanár ránk szólt aki ült a buszon. Elkezdte mondani az osztályfőnököm hogy a tanárra aki ült a buszon "csúnyán" néztem, majd megkérdeztem tőle hogy ezt hogy érti majd semmit nem tudott közölni velem, majd mondta hogy a tanár rám szólt miközbe nem. Nos, én mondtam neki hogy nem szólt ránk, majd jött az hogy de, ő máshogy hallotta. Na meg az amit hazudott az anyuka aki ült a buszon nem is szóltam, mivel hogy úgyis neki lesz igaza, mert ő a felnőtt, én a gyerek. Majd közölte az osztályfőnököm, hogy ha a következendő 1 hónapba valami ilyen nagy dolgot csinálunk fegyelmi tárgyalás lesz a vége. Majd azt mondta hogy bármilyen kis dolog (beszólás, összetűzés) miatt elindítja. Majd osztályfőnöki órán elmondta ezt az osztálynak amit nem tartok jogosnak mivel vannak olyan osztálytársaim akik kicsesznének velem, de mindegy is, elmondta hogy ellenem több vád van, de nem is mondta el hogy mik, és hogy akármit is csinálok indul a fegyelmim, de az osztálytársamnak nem mondta, szóval nem értem! Szerintem ez már nem az iskola hatásköre hogy én mit csinálok az iskolán kívűl, mivel hogy nem is vallási iskola, meg semmi.


Az osztályfőnököm igazgatóhelyettes is, előre leszögezem.


Köszönöm előre is a válaszokat! 🤗



#iskola #tömegközlekedés #bűncselekmény #fegyelmi #iskolán kívűl történt dolog
2020. szept. 15. 22:31
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
VOLÁN busztársaságot használtam.
2020. szept. 17. 14:12
 22/29 anonim ***** válasza:
90%
Az egész unfair. Ez olyan mintha otthon üvöltöznél mint egy idióta és amiatt kapsz egy osztályfőnökit xD
2020. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Igaz.
2020. szept. 17. 22:24
 24/29 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem itt a szüleidnek kellett volna keményen fellépniük és megvédeni téged. Mégha tegyük fel, tényleg hülyén is viselkedtetek a buszon, ahhoz akkor sincs köze az iskoládnak, mivel nem iskolai program alatt történt. Gondolom faluról lehet szó, ha még a buszsofőrt is fel tudták keresni. Ezeknek tényleg ennyire nincs jobb dolguk?😀 Sajnállak, lépj le onnan, ha nagy leszel.
2020. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%
Sofőrt lehet névtelenül bekéne jelenti a volánnak, hogy érezze a törődést.
2020. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Olvastam a VOLÁN szabályait, és ha nem megfelelő viselkedést nyújtunk akkor leszállíthatnak. Igen, faluról van szó. Mindent kiveséznek, kibeszélnek. Anyukám nagyon visszahúzódó személy, és nem nagyon véd meg, mert még őt cseszik le.

Nem félek hogy fegyelmim lesz, vagy sem mivel nem súlyosbító ok, mivel iskolán kívűl történt.


Csak azt mondta az osztályfőnököm, aki egyben az igazgatóhelyettes, hogy elvontam a figyelmét a sofőrnek és ez által "veszélyeztettem" az utasok épségét és ez "bűncselekmény". Iskolán kívűl történt "bűncselekmény"-t figyelembe vesz az iskola, miközbe ez már a rendőrség hatásköre lenne ha feljelentettek volna.

2020. szept. 18. 22:35
 27/29 anonim ***** válasza:
78%

elvontam a figyelmét a sofőrnek és ez által "veszélyeztettem" az utasok épségét és ez "bűncselekmény"


De ez nem így van. Ez nem bűncselekmény. Csak téged akart megijeszteni.

2020. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. szept. 19. 12:54
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Túl van reagálva az ügy, de azért próbálj meg aránylag normálisan viselkedni a buszon! És a maszkot tedd fel, mivel kötelezően kell hordani.
2020. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!