Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg elkényeztetem a lányom?

Tényleg elkényeztetem a lányom?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves és nagyon szeret olvasni. Nem régen kezdett el új könyvsorozatot és sokat mondogatta, hogy mennyire tetszik neki. Tegnap jártam a városban és úgy döntöttem, hogy meglepetésként megveszem a következő részt.

Ma beszélt a húgommal, elmesélte neki, hogy mit kapott. A húgom utána nagyon csúnyán kioktatott, hogy mi az, hogy "csak úgy" kap valamit, meg így nem fogja megtanulni a pénz értékét, ha mindent egy nyikkra megkap. Én elmondtam neki, hogy a lányom meg sem említette, hogy vegyem meg neki, én döntöttem így, de a húgom hajthatatlan volt. Végül én tettem le a telefont köszönés nélkül. Nagyon meglepődtem rajta, nem is értem mi a baja.

A húgomról tudni kell, hogy a gyerekei mindent ünnepekre kapnak, náluk nincsen "csak úgy".

Nálunk pedig a könyvek olyanok, hogy nem számít ajándéknak. A férjem és én is szeretünk olvasni, és mi is megveszünk egy könyvet, ha megtetszik és ez alól a lányunk sem kivétel.

Viszont most elgondolkodtam, hogy a húgomnak van-e igaza.



2020. szept. 18. 12:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%

Dehogy van igaza. Egy könyv pedig szuper dolog, főleg egy mai kamasznál. Amúgy ha minden nap vennél neki mondjuk új telefont (nyilván túlzok) ahhoz sem lenne semmi köze, nem az ő pénzét költöd.

Múltkor lányommal sétáltunk egy órás kirakat előtt és el volt ájulva egy órától. Akkor nem vettem meg, viszont később arra jártam egyedül és megvettem neki csak úgy. Minden alkalom nélkül megkapta, Nagyon örült neki. Szerintem ebben sincs semmi kivetni való, az ember szeret a cskádtagjainak örömet okozni.

A húgod meg nyelje le a békát, valószínű irigy. Jól tetted hogy leraktad a telefont.

2020. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az elkényeztetés nem itt kezdődik. Tini koromban én is sokszor kaptam csak úgy könyveket, mert imádtam olvasni. Karácsonyra, szülinapra is általában könyvet ajándékoztunk egymásnak. Más tini is elkölti ugyanazt az összeget csak másra, kinek mi a szórakozás. Ha a legújabb iPhone telefont vagy ami épp trendi kellene megvenni neki akkor lenne elkényeztetve.
2020. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Nincs ezzel semmi baj, a tesód csak saját magára és a nevelési elveire akart rejszolni egyet a te károdra...
2020. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Jól tetted h megvetted :) a hugod meg tehet egy szivesseget... Vszeg szimplán irigy vagy rettenet kicsinyes. Én az invertze vagyok mert én még alkalmakra utalok kötelezően venni valamit inkább mikor szükség van rá. De ez mindenki magánügye. :)
2020. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Nincs igaza. Szerintem teljesen normális, amikor a családtagok meglepik egymást valami aprósággal/könyvvel, ettől nem lesz elkényeztetve.
2020. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

A könyv nálam sem az a kategória,ami csak ünnepre jár. Magamnak is gyakran veszek, a gyereknek már születése előtt sokat megvettem. Ha sorozatról van szó és tényleg tetszik neki akkor én havonta veszek egy új részt, vagy ahogy megjelenik a köverkező

Nem itt kezdődik az elkényeztetés.

2020. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Kicsoda a húgod, hogy magyarázattal tartozol neki, hogy hogyan neveled a saját lányodat???
2020. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Ennek semmi köze az elkényeztetéshez.


Mi az hogy csak akkor kaphat valamit amikor ok van rá?


Szeretetből nem kaphat?

2020. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

"A húgom utána nagyon csúnyán kioktatott, hogy mi az, hogy "csak úgy" kap valamit..."


Bocs, én tovább nem is olvastam.

Leordítottam volna a fejét, hogy a MAGAM pénzét arra költöm, amire akarom (maximum a házastársammal egyeztetek), a magam gyerekét úgy nevelem, ahogy akarom (szintén csak a házastársamnak van beleszólása), úgyhogy neki pofa alapállásba!


Amúgy örülni kell, ha egy kamaszlány olvasni akar, tehát én is szívesen megvettem volna.

2020. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
A tesód frusztrált és rajtad akarta levezetni. Ne foglalkozz vele, hülyeséget mondott. Én is megvettem volna a könyvet, az biztos.
2020. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!