Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg elkényeztetem a lányom?

Tényleg elkényeztetem a lányom?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves és nagyon szeret olvasni. Nem régen kezdett el új könyvsorozatot és sokat mondogatta, hogy mennyire tetszik neki. Tegnap jártam a városban és úgy döntöttem, hogy meglepetésként megveszem a következő részt.

Ma beszélt a húgommal, elmesélte neki, hogy mit kapott. A húgom utána nagyon csúnyán kioktatott, hogy mi az, hogy "csak úgy" kap valamit, meg így nem fogja megtanulni a pénz értékét, ha mindent egy nyikkra megkap. Én elmondtam neki, hogy a lányom meg sem említette, hogy vegyem meg neki, én döntöttem így, de a húgom hajthatatlan volt. Végül én tettem le a telefont köszönés nélkül. Nagyon meglepődtem rajta, nem is értem mi a baja.

A húgomról tudni kell, hogy a gyerekei mindent ünnepekre kapnak, náluk nincsen "csak úgy".

Nálunk pedig a könyvek olyanok, hogy nem számít ajándéknak. A férjem és én is szeretünk olvasni, és mi is megveszünk egy könyvet, ha megtetszik és ez alól a lányunk sem kivétel.

Viszont most elgondolkodtam, hogy a húgomnak van-e igaza.



2020. szept. 18. 12:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Hugicám 13 éves. Sztem már most több könyvet kiolvasott, mint én és a szüleim együttvéve. Apa mindig vesz neki, sok könyve több részes, mindig megkapja az új részeket. Támogatják benne, hogy olvasson, meg is van az eredménye. A nyelvtan tanár mindig az ő fogalmazásait emeli ki az osztályban, mert olyan bő szókincse van. Persze nem csak a könyveket bújja, meg van neki engedve az internetezés, barátnőzés is, ezt saját maga döntötte el, a festés/rajzolás, olvasás és a síelés a hobbija. Egy jó szülő szerintem ezt támogatja. Nem gondolom, hogy ez az elkényeztetés kategória.
2020. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen idosen inkabb konyvet kapjon, mint a legujabb iphonet nyomkodja ejjel nappal😅

Ritka az ilyen mar!

Jo dolog hogy erdeklik a konyvek😊

2020. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok

Szerintem egyaltalan nem itt kezdodik az elkenyeztetes

2020. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Megerősítettetek abban, hogy nekem van igazam, a húgomnak meg tényleg semmi köze hozzá!

Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát! :)

2020. szept. 18. 14:43
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
Lehet féltékeny, hogy a te gyerekednek értelmes hobbija van.
2020. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Könyvre SOHA nem sajnálnám a pénzt. Magamnak is megveszem bármikor, ha érdekes könyvbe botlok a libriben, szeretek olvasni.

De ha nem könyvről lenne szó, akkor is a te pénzed, nem tartozol számadással másnak, hogy mire költöd.

A tesód meg gondolom féltékeny, mert nekik nem telik extrákra, ezért hurrogott le. Ne vedd magadra.

2020. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%

Teljesen indokolatlan volt a kibukás a testvéred részéről, szerintem. Én is rengeteget olvastam fiatalként és tulajdonképpen a könyvek voltak azok, amiket tényleg nagy mennyiségben megkaptam. Teljesen mindegy volt, hogy kértem vagy a szüleimnek csak eszükbe jutott és vettek nekem egyet. De meg is lett a gyümölcse, mert ráneveltek az olvasás és a tanulás szeretetére és ez egy roppant jó nevelési séma, szerintem. Arról nem is beszélve, hogy életem végéig hálás leszek nekik azért, hogy sokminden más mellett, az olvasottsággal is hozzájárultak a személyiségem fejlődéséhez.

Másfelől pedig, hiába családtag, semmi joga nincsen veszekedést indítani arról, hogy te hogyan működteted a családod. Tanácsot adhat, észrevételeket tehet,amiket te átgondolhatsz és megfogadhatsz vagy elutasíthatsz annak függvényében, hogy mennyire látod őket összeegyeztethetőnek a saját világképeddel. De a legkevésbé sem jogosítja fel semmi arra, hogy indulatos legyen pusztán azért, mert a nevelési szokásaiddal nem ért egyet.

2020. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kisebb a gyerek, de imadja a konyveket. A konyv nalunk nem ajandek. Barmikor ha latunk valami jot, vagy az apja bemegy hazafele a konyvesboltba, hoz neki. Jatekot nem kap igy, a tenyleg keves kiveteltol eltekintve csak alkalomra, de a konyv az mas.
2020. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

Most azon túl, hogy a húgodnak semmi köze hozzá, elég bután gondolja.

Az olvasás fontos, és egy fiatal csak úgy tudja megszeretni, ha van folyamatosan olyan olvasni való, ami érdekli is. Na most egy évben kb két alkalom van kb, amikor "indokolt" az ajándékozás. Szülinap és karácsony, és mondjuk egy-egy könyvet kap. Most ha olvas egy könyvsorozatot, ami hét részes, és minden része megjelent, akkor olvassa három és fél évig a sorozatot, ha épp nincs bent a könyvtárban? :D

2020. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj neki hogy a lányod a telefon nyomkodás helyett olvas és valszleg a húgod irigy hogy a lányodat érdekli az olvasás az ő gyerekét meg nem amúgy semmi köze nincs hozzá hogy mit veszel a lányodnak
2020. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!