Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 13-4 éves...

Szerintetek egy 13-4 éves gyereknek elfogadható, ha van TikTokja, Instagramja és Facebookja?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 16:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 12 évesen lett Facebook-om és most 19 évesen nem értem, hogy miért lett volna ez probléma... Ti mit hisztek, mit csinál egy kiskamasz Facebook-on? Picsás képeket rak fel? Én jóformán csak játszottam a Facebookos böngészőből indítható játékokkal, meg nézegettem a mémoldalakat, viccoldalakat és a "tudtad-e?" típusú oldalakat + Messenger. Jó volt, hogy minden egyben volt, s el is lehetett menteni a dolgokat.


Instagram-om nincs rendes profilom, csak egy kamu. (Amit csak azért csináltam, hogy láthassam a helyi városi mémes oldal posztjait. Egyik osztálytársamnak meg pl csak azért van, hogy bekövethessen 2 kosárlabdás oldalt)


TikTok-om még most sincs, mert egyrészt sajnálom a tárhelyet még egy sz@rra, másrészt meg nem szeretem ilyen kis rövid videókkal tölteni az időt. (Még úgy is, hogy vannak tényleg jók)


Snapchat-em már régebb (15 év alatt) is volt, de akkor csak a filterekért. Chaterlni úgy csak 18 évesen kezdtem, de nem igazán szeretem, mert tűnnek el az üzenetek.


A Pinterest meg nem értem, hogy miért van a kulcsszavak közt.

2020. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

Igen, engedném. Nyilván felhívnám a figyelmét a veszélyeire.


Talán 14 éves lehettem, amikor regisztráltam közösségi oldalra, iwiw volt az. Majdnem mindenkinek volt az osztályban...

2020. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Volt már fiatalabban is iwiw-em meg myvip-em, semmi gond nem volt vele. Aztán lett facebook is, mikor megjelent.
2020. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is 13 évesen lett myvipem, semmi olyat nem csináltam rajta, ami rám vagy bárki másra veszélyes lehetett volna. Amúgy a szülők nagyrésze rájöhetne már, hogy valamit minél jobban tiltanak annál érdekesebb lesz a gyereknek... (Unokatesómnak nem engedték egész gyerekkorában, hogy kólát igyon, vendégségbe ha más gyerek ihatott, ő akkor sem. Bekerült gimibe, kellett neki zsebpénzt adni, minden nap vette a kólát az automatából.. Nekem egyáltalán nem volt tiltva a kóla, de általában csak szülinapkor, karácsonykor vettek. Eszembe se jutott gimisként a zsebpénzem cukros löttyre költeni, és felnőttként se nagyon veszek.)

Azzal ha tiltja maximum azt lehet elérni, hogy lesz a gyereknek facebookja csak a szülő nem fog tudni róla... Később meg másról se fog beszámolni, mert tudja hogy csak a balhé lesz belőle.


Inkább meg kell neki mutatni mit hogyan állítson be, hogy idegenek ne láthassák a profilját, és abban korlátozni, hogy ne egész nap azt bújja. (bár a facebookon meg az instagramon nincs olyan sok nézni való... a tiktok az már más állatfaj, de nekem sincs, szóval ahhoz nem tudok érdemben hozzászólni)

2020. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!

Esküszöm, kb 5 perce szerettem volna ilyen kérdést feltenni...

A lányom 5. osztályt kezdte, új suliban. 4-en vannak lányok az osztályban, 3-an fent vannak FB-on. Tegnap csináltunk neki profilt, használhatja a messengert is. Igyekeztünk párommal (és édesapja is beszélt vele) mindent elmondani az esetleges veszélyekről. Kb 1 órája, ha nem több, csoportbeszélgetést kezdtek a lányok. Hát nem tudom. Iszonyat féltem, de rosszabb lenne ha tiltanám. Különben egy katolikus iskola (falu, itt nincs másik) nagyon sok gyereknek van, képeket magukról senki nem posztol.

Nem tudom, majd meglátjuk mi lesz.

Én gyerekkoromban ilyenek még nem voltak.

2020. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

Ma 20:40 vagyok

TikTok-ot kb 1 éve nézegeti, mást nem használ.

Kérdésre válaszolva: Aki tiltással nevel az hazugságra tanít, mert hazudni könnyebb, mint hibát ismerni el!

Sajnos minél jobban tiltottal a szülő valamit, a gyerek annál inkább akarja majd, s csak hazudozni fog.

Szerintem azért még 10-11 évesen csak nem csevegnek olyanokról, osztanak meg durva dolgokat. Sajnos nehéz szülőként okosnak lenni ebben a világban.

2020. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne lehetne? 13-14 éves, lassan gimnáziumba megy vagy már oda is jár. A kapcsolattartás fontos eszközei ezek. Bár teljesen megtiltani nyilván egyszerűbb, mint nevelni és elmagyarázni, hogy hogyan lehet normálisan használni ezeket. (Facebookon csak tényleg ismerőst jelöljön vissza, más ne lássa a dolgait, instagram legyen privát és csak az ismerőseinek engedélyezze a követést, ne írjon vissza idegeneknek + ami nagyon fontos, hogy tudja, hogy amit az instán és hasonlókon lát az nem valóság, senkinek sem tökéletes az élete, ne akarjon hasonlítani senkire. És forduljon a szülőhöz, ha gondja támad) De hát mint mondtam, tudatos internethasználót sokkal nehezebb nevelni belőle, van akik inkább csak megtiltják teljesen, nehogy beszélgetni kelljen a gyerekkely
2020. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
16%

“ne akarjon hasonlítani senkire”

Ez nagyon jó!

Hát pont azért akar FB-ot, mert hasonlítani akar a többiekre, lásd: csordaszellem.

Ne tiltsam! Akkor asszisztáljak hozzá?

Bizonyos dolgokat nem engedhet meg egy normális szülő, viszont érdemes venni a fáradságot, és elmondani, hogy miért nem. Hogy értse és megértse.

A FB-nak vannak előnyös lehetőségei, de a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyrészt nem tudnak az emberek ezzel mit kezdeni és hülyeségekre használják. Erre meg nincs szüksége senkinek, ezzel még az is tisztában van, aki megfelelési kényszerből használja, ha őszinte magával szemben.

Értékesebb az időnk annál, hogy bőrkeményedés legyen az ujjunkon a kijelző lapozásától.

2020. szept. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
93%
#18 Az mitől megfelelési kényszer, hogy tartani akarja a kapcsolatot a társaival? “ Értékesebb az időnk annál, hogy bőrkeményedés legyen az ujjunkon a kijelző lapozásától.” Úgy látom nem értetted meg, amit írtam. Szerinted csak az a két véglet létezik, hogy vagy meg van tiltva vagy pedig egész nap rajta lóg? Pont erről beszéltem, hogy nevelni kellene, foglalkozni vele, neten töltött időt megszabni stb. Biztosan attól lesz bőrkeményedése, hogy napi 2x megnézi az üzeneteit. “Nem tudnak az emberek mit kezdeni vele és hülyeségekre használják” Talán ezért kellene nevelni, beszélgetni vele, hogy megtanulja a helyes használatát. De amíg a szülő sem teljesen érti és retteg a dologtól, addig nem fog ez menni. 14 éves, középiskolás gyerekről beszélünk. Szó szerint mindent a netről tud meg, az összes info az osztálycsoportba kerül ki. (Hidd el, tudom, van középiskolás gyerek rokonom, még a tanàr is oda írja ki a tudnivalókat.) Vagy majd te belépsz helyette? A fentebb említett gimiben kifejezetten kérte a tanár, hogy csak a tanulók legyenek a csoportban, szülők ne lépkedjenek be. Ne legyünk már ennyire csőlátásúak. Tudom, hogy megtiltani sokkal gyorsabb és kevesebb fáradtsággal jár, de néha nevelni is kell azt a gyereket, szuperanyukák. Az nem nevelés, ha mindent megtiltanak neki. Kb ugyanaz, mintha mindent ráhagynának.
2020. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
85%

#6 eszemben nem lenne a 14 éves gyerekemet azzal alázni, hogy helyette hasznàlom és nézegetem az iskolai fb csoportját. Meg üzengetek, hogy mit olvastam rajta.

Ez nagyon gáz. Bár ha az a célod, hogy kicikizzék, hajrá.

2020. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!