Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közel 4 éves kisfiú dührohamai...

Közel 4 éves kisfiú dührohamait hogy lehet kezelni ?

Figyelt kérdés

nagyon furcsa lett kisfiam mostanában olyanokat csinál mintha megszállná hirtelen az ördög csúnya arcot vág hörög és azt mondja meg akar minket ütni csúnya akar lenni ha valami nem tetszik neki egyszerre ordít üt vág

próbáltunk szép szóval próbáltuk kis fenék billentéssel fegyelmezni semmi se hatja meg

a boltba is ha nem kap meg valamit üvölt mint a sakál hörög

tényleg néha olyan mintha megszállná valami mert utána pár perce mintha semmi se történt volna és megint ugyan az a rendes kisfiú

furcsa nagyon

lassan indul az ovi és nem szeretném ha neki menne ott bárkinek is :(



2020. aug. 5. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérjétek nevelési tanácsadó segítségét! És ha lehet, minél előbb!
2020. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Én még kipróbálnám azt a verziót, hogy egyáltalán nem reagálok a kitöréseire, elintézem egy vállrándítással. Sok gyerek rögtön felhagy a hisztivel, ha nem kerül vele a figyelem központjába.
2020. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
ezt is próbáltuk de akkor még jobban feldühití magát és elkezd tárgyakat vagdalni a székeket hátra borítani olyan mintha semmi se érdekelné csak a maga akarta
2020. aug. 5. 10:16
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A 2-es jól mondja. Ez csak hiszti, semmi más. Minél inkább próbáljátok csitítgatni, neki ez annál inkább azt jelenti, hogy csinálhat, amit akar. Öcsém anno egyszer kiskorában a földre vágta magát a postán. Mikor nem reagáltam rá - bezzeg az öreg nyanyák igen -, hanem közöltem vele, hogy ha nem hagyja abba, többet nem jön velem sehová, egyből elhallgatott. 10 év van köztünk. Ő olyan 3-4 éves lehetett, én meg majdnem 14 voltam. Rájött, hogy nem érte el, amit akart, és soha többé nem is csinálta. Az ilyen korú gyerekek próbálgatják, hol a határ, meddig mehetnek el. Könyörögni nem szabad neki. Ha látja, hogy nem reagáltok rá, rájön, hogy a dolog nem jött be és abba fogja hagyni. Okos gyerek rájön, hogy ha ezzel nem ér célt, nincs értelme csinálni sem. És előbb-utóbb leszokik róla.
2020. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Hörög??


Ez nagyon érdekes.


Megértem, hogy dühös vagy, tudom, hogy nehéz, ha nem kaphatod meg, amit szeretnél, de (itt magyarázat). Tudod, az anyukád vagyok, jót akarok neked, és akkor lesz neked jó, ha(magyarázat). Nagyon szeretlek, gyere ide kérlek, nem baj, ha mérges vagy, mindenki szokott mérges lenni, én is. Ilyenkor vegyünk egy nagy levegőt így(mutat), tartsuk bent(mutat), majd fújjuk ki együtt(mutat).


Ha ehhez nincs energiéd, kicipeled, megvárod, amíg lehiggadtok és utána mondod el ezeket. Biztosítsd, hogy szereted, az indulat mindenkiben benne van, de levezetni nem lehet úgy, ahogy ő csinálja, mert megbánt vele másokat, ezért inkább próbálja a leírt módszerrel, de van akinek toppantás, stresszlabda, fujjtatás, ökölbe szorított kéz, ajakba harapás válik be, van, aki szívesen piszkálja a körmét, vagy húzkodja a pólója alját mérgében. Adjatok célt a mozdulatnak, a hörgést le kell váltani, mert közösségben nem elfogadható indulatkezelési mód, alakítsatok ki egy helyettesítő viselkedést. Én pl papírzsepi galacsinokat gyártottam és hengergettem az ujjaim között és haraptam a szájam belső felét. Ez tökjó, mert nem látványos.

2020. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

az a baj ezt egy ideje csináljuk de nem veszek észre változást sőt mintha egyre dühösebb lenne.

pedig egyedül van minden figyelmet megkap mindene meg is van.

de néha már félek tőle annyira feltudja magát húzni

gondolkodtam a cbd olajos kezelésen is már, védőnő azt mondta próbáljuk meg

2020. aug. 5. 10:25
 7/20 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő amiket le írtál ez mind illik rá ő is szokta huzogatni a polóját toporzékol harap volt hogy az orromat úgy megkarmolta véres sebes lett
2020. aug. 5. 10:27
 8/20 A kérdező kommentje:
néha olyan mintha robot hangon beszélne mikor dühös
2020. aug. 5. 10:29
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudja levezetni a frusztrációját. Ütni tudja, hogy nem szabad, de nem talál más módot. Kisebb dolgoknál néha bejöhet, ha "elfújja a mérgét", mint a pitypangot. Ha nagyon bepörgött, akkor a férjem pl a tenyerét szokta tartani, mintha pacsit kérne, és mondja is: ide üthetsz, gyere. Még biztatja is, hogy nagyobbat, többször, amíg elég nem lesz.

Segíthet hosszú távon, ha otthon birkózósat, csikizőset játszotok, nálunk a fiúk (apa és fia) "bunyózni" is szoktak, párnákkal. De pl gyurmázás, papírtépés is segíthet. A lényeg, hogy taníts neki pár módszert, mielőtt "felrobbanna". Idővel jobb lesz, nálunk ugyanez volt, most lesz 5 éves a fiam ősszel, és sokat javult.

2020. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

köszönöm minden kommentelőnek!

főleg hogy nem itélkeztek egyből mint a többi szuperanya

tudjátok egyedül vagyok vele egész nap apa kamionozik március óta a vírus miatt nem ment oviba nehéz időszak volt félek az újra beszokástól

ha apa itthon van azért könnyebb de neki is simán neki megy ha dühös

nekem nincsenek szüleim csak itt tudok tanácsot kérni és köszönöm a segítséget megfogadom minden tanácsotokat!

2020. aug. 5. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!