Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nem akar kistestvért,...

A lányom nem akar kistestvért, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal mindketten 33 évesek vagyunk, a kislányunk 13. Fél éve feljött, hogy szeretnénk még egy babát, viszont a lányunk gyűlöli még az ötletét is, olyanokat mond, hogy majd kint fog aludni a kutyaházban. Ez annyira fáj a szívemnek. Van külön szobája és a kicsinek is lenne, amint elég idős lesz, hogy ne a mi szobánkban aludjon (kiságyban). Nem zavarná őt a tanulásban sem, de hallani sem akar erről. Próbáltam vele szépen beszélni a kistesóról, de a vége mindig csak vita a részéről. Jelenleg hat hetes terhes vagyok, a lányom viszont folyamatosan hangoztatja, hogy ő egy gyereket sem akar látni a házban, és nem azért mert féltékeny, hanem mert utálja a gyerekeket. Mit tegyek, mivel puhítsam, békítsem?

2020. nov. 27. 23:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
84%
Akkor már nem kislány. Furcsa, mert a gyerekek általában örülnek egy kistesónak. Mondjuk brutális a korkülönbség, szóval inkább az anyaszerepet gyakorolhatja majd vele, bár egyelőre úgy tűnik, nem fogja. Nem kell sem békíteni, sem puhítani, hisz nem csináltatok semmi rosszat. Biztosítani kell, hogy ugyanúgy fogjátok szeretni, ahogy eddig, de lesznek nehézségek, ahogy vele is voltak, amikor pici volt.
2020. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk mondd meg neki hogy 13 évesen nem ő fog uralkodni két felnőtt ember élete és döntései felett.
2020. nov. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ami bement az egyszer ki is fog onnan jönni...

Nem egy 13éves fogja eldönteni hogy ki jöhet vagy nem.

Szerintem ez szimplán hiszti, de érzek benne kis önzőséget is..

Nem kellene rá hagyni szerintem..

Majd megbékél a gondolattal, ha látja a babadolgokat.. Lehet még a végén várni is fogja.

Boldog babavárást :)

2020. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 Savlekotő ***** válasza:
66%
Lehet nem akarja h lepasszoljátok a nyakára,mert ma addig kell a gyerek mig cuki macerázni más macerázzon vele. Puhítani húst kell,ha meg 13 évig ő is dudva ként nőtt miért csodálkozol?
2020. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
58%
Most bocs, de durva leszek: a 13 éves csitrinek, vagy magadnak és párodnak szülsz? 13 évesen , de még idősebben sincs semmi köze hozzá, ha ti úgy döntötök, hogy tesó lesz, akkor tesó lesz .
2020. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
59%
akkor mehet a kutyaólba, nyugodtan mond meg neki. Hidd el egyből megszelidül.
2020. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hagyd rá. Ne puhítsd. Ez van. Nem az ő döntése kell legyen, hogy vállaltok még egy gyereket vagy sem. Biztosítsd róla folyamatosan mennyire szereted, de ennél többet nem tehetsz. Esetleg próbáld megtudni tőle a valós okát mert emögött van valami a háttérben, egyszerűen ez nem indok. Esetleg féltékenység, rossz minta amit látott valahol? Szerintem változni fog idővel. Ne erőltesd rá a picit se most, de akkor ha megszületik. Ha nem akarja nem akarja. Végülis nem az ő döntése, ne legyen kötelező megnéznie, szeretnie. De azt gyanítom ha már ott lesz elég hamar be fog lopózni hozzá titokban és megszereti. Egy kisbabát nem lehet utálni. ;) Annyira már nem kicsi, tudni fogja, hogy a baba nem tehet semmiről.
2020. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Ne puhítsd a lányodat! Majd elfogadja a helyzetet (vagy sem), amikor látja, hogy attól, hogy kistesó van, ő még nincs (és vélhetően nem is lesz) lesz@rva. A te dolgod, hogy mindkét gyereket szeresd egyenlően.

Két dolgot azért tarts észben: 1. A lányod lehet, hogy tényleg nem szereti a gyerekeket. Ez majd kiderül. 2. A gyökeresen más életszakaszban lévő testvérek között (az egyik még épphogy értelemesen beszél, a másik már egyetemre készül/ment), nem érdemes érdemi testvéri kapcsolatra számítani, ami ettől függetlenül létrejöhet. Anyám bátyja csak 8 évvel volt idősebb, és amíg éltek a szüleik, nem volt jó kapcsolat, tkp. semmilyen volt.

2020. nov. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
55%
Semmit. Hagy lenyugodni. Kerüld a témát. Majd úgyis látja ha nő a hasad....stb. Idővel kénytelen lesz ő nyitni. Addig is foglalkozz vele és biztosítsd a szeretetedről. De a tesó témát véletlenül se hozd fel. Majd ő megteszi. Akkor azt tudd meg miért ilyen ellenséges valójában.
2020. nov. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
64%
Én elsírtam magam 10 évesen, hogy lesz egy testvérem. Nem a boldogságtól, hanem a szomortól. Valamiért éreztem, hogy utálat tárgya leszek a családban. Igazam lett. Szerintem a Martin név ismerős itt sokmindenkinek és a kérdéseim/beszámolóim, hogy milyen életem is lett, hogy jött egy húgom. Nem éppen élhető. Van egy érzésem, hogy ő is megérezte, hogy nem vagytok erre alkalmasak és tragédia lesz a vége nektek is, mint nekünk.
2020. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!