Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elhúzódik előlünk és a szobájá...

Elhúzódik előlünk és a szobáját is védi. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

A fiam lassan a 18-at tölti és az elmúlt 5 hónapban nagyon befordult és nagyon elutasító lett a családdal szemben. Mindig visszahúzódó volt, gimnáziumban kezdett feloldódni kicsit. Lett egy szuper barátja, vele néha-néha eljár szórakozni, ha kedve tartja. Már lassan 8 éve nem volt velünk közösen vásárolni, de a mostanihoz képest az semmi. Ennyire sosem volt elutasító. A szobája ajtaját mindig csukva tartja tudom, hogy neki úgy kényelmes, de ha bemegyek szinte gyilkol a szemével. Figyeli minden mozdulatomat, húzza a száját. Evésnél kapkod, nem akar velünk enni, azt mondja zavarja. Rokonsággal nem hajlandó találkozni, most az ünnepek miatt is nagyon morcos. Beteg nagymamát sem akarja felhívni, mert ,,minek''. Ha a közelünkben van és ránézek akkor egy nagyon kellemetlen, kényelmetlen gyereket látok. A vállai lent, háta görbe, pillantgat ide-oda, szorítja az állkapcsát. Már nem nézhetek vele filmet, nem enged az ágya és fotelja közelébe se, ha mégis, akkor felugrik és elmegy, sőt múltkor láttam, hogy letörölte a fotelt miután én ott ültem. Ha közel megyek hozzá elhúzódik, vagy kellemetlen testtartást vesz fel, puszit nem lehet adni neki. Nem tudom mit tudnék tenni. Nem bántottuk soha, nem ordítoztunk vele soha (néha egy kis fejmosás), nem hajtjuk agyon, mehet ha akar. Jegyein nem látok változást, tanul ugyanúgy.


Tudnátok nekem tanácsot adni? Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Egyszerűen nem tudok vele beszélgetni, mert nem akar.



2020. dec. 8. 22:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Én régebben azért voltam ilyen elutasító,mert a szüleim nem tartották komolynak a problémáim,többször leráztak stb.Ezért én elzárkóztam előlük.A vásárlás nálunk meg mindig veszekedésbe és idegeskedésbe torkollott,mint az ünnepi készülődések.Az hogy gyilkol a szemével mikor bemész.Miért mész be?Kopogsz?Meg is várod a válaszát,hogy bemehetsz-e?Azt tudom még elképzelni,hogy úgy érzi ráakaszkodsz.A puszizkodás meg emberfüggő,én például nem szeretem és ahogy látszik ő sem.Ezek nálam úgy javultak,hogy beszéltem a szüleimmel addig ameddig komolyan nem vettek.Most nagyon jó a kapcsolatunk. :) 17/L
2020. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Tiszták vagyunk. Hetente takarítok, mindenki mindennap fürdik, ruhákat mossuk rendszeresen. Nem szoktam zaklatni, legalábbis én nem érzem úgy, hogy zaklatnám és nem is szólt miatta. Mikor hazajött, akkor megkérdeztem milyen napja volt, volt-e valami a suliban és kapott egy puszit. Ha történt valami elmesélte, ha baja volt próbáltam segíteni (lecke, kisebb viták a legjobb barátjával). Most online sulija van, de előtte is ilyen volt. Nyár végén kezdett kicsit furcsa lenni, azóta meg ez lett. Nem hiszem, hogy az online oktatás miatt lenne. Tanul rendesen, jók a jegyei, nem hajnalba fejezi be a beadandókat, alszik rendesen. Gépezni viszont sokat gépezik mostanában. Játékokkal játszik, egy ideig hallottam, hogy a barátjaival játszik. Nem járkálkálok be hozzá sokat. Igen előfordul, hogy nem kopogok, de eddig nem zavarta. Majd igyekszem akkor mindig kopogni, jobban odafigyelni erre. Azért jártam be a szobájába, mert együtt néztünk sorozatokat meg filmeket. A bűnügyi sorozatokat nagyon szeretjük, de a férjem nem, ezért csak ketten néztük együtt az ő szobájában.
2020. dec. 9. 21:00
 13/23 A kérdező kommentje:
Lehet az elmúlt 2 hétben sokszor néztem rá, de csak mert aggódom. Megkérdeztem, hogy éhes-e, hozzak-e neki valamit, de nem 2 percenként, csak akkor ha szünete volt. Általában 13:00 körül jött le enni, de mostanában nem nagyon jön ki. Elmentem abban az időben a konyhából, szóltam is neki, hátha az a baj, de nem jött.
2020. dec. 9. 21:03
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet, hogy drogozik? Vagy szektába keveredett? Vagy más függőség, pl. Játékfüggőség, ami már a hétköznapjaira is kihat. Vagy elkezdett egy fantáziavilágban élni, és kerül titeket, mert a ti jelenlétetek szembesíti a valósággal. Sokszor a skizofrénia is ebben korban jön elő. Vizsgáltassátok ki.
2020. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

18 éves fiúról van szó!!!!

Minek ennyire ellenőrizni? Puszilgatni???

2020. dec. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, hogy fél a covidtól, vagy leizzadtad a fotelt. Én családtagjaim rendszeresen a vécét izzadják le, undi beleülni.

Lehet amúgy, hogy full depis a covid-helyzettől

Azért néz téged, mikor a szobájába mész; mert ne rakj el semmit sehová, ne dobj ki semmit; minden cucca maradjon úgy a saját szobájában, ahogy ő hagyta. Én is utálom, ha pl valaki átrendezést végez a szobámban; anyám meg pl állandóan kidobál mindent. Azt a tök jó krepp-papír virágdíszt ki is dobta, mikor egyszer szabit vett ki; és nekiállt takarítani. Nem is tudtam róla, hogy szabit vesz ki, meg takarítani akar; egyszer már takarítás közben berakta a szobában lévő szemeteszacskóba, amikor együtt takarítottunk, akkor én kivettem; de amikor nem voltam ott,és suttyomban úgy takarított, kidobta. A nagyszemétből, ahol már minden van , onnan nem volt kedvem már kihalászni, nagyon szomorú lettem utána.

2020. dec. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
*Azt a virágdíszt úgy szereztem anno, hogy amikor 12.-ben ballagtunk, akkor volt 1-2 ilyen az asztalokra rakva; az előző évfolyam díszítette nekünk a termet.
2020. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%

Én akkor voltam elutasító a szüleimmel, mikor bántalmaztak ( nem a szüleim...) , én pedig igyekeztem kerülni a kontaktust velük, mert szégyelltem magam, igyekeztem megőrizni a titkom.

Esetleg valami mentális betegség, sok indul kamasz vagy fiatal felnőtt korban. Esetleg a Covid, vagy annak valami hozadéka zavarta meg.

2020. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy önállósodni akar, és nagy magánszférát pl ebben a korban; és hogy te is vállj le róla, lehet, hogy ő már pl "elvágná a köldökzsinórt" , de te még nem vágnád el; és akkor tehát nem őneki kell leválni az anyjáról, hanem neked mint anyaként, őróla. De én ezt nem tudom. Lehet , hogy "túlszereted", vagy "túlfélted", vagy "túl aggódsz" érte; és úgy már kicsit sok vagy neki, vagy pl mostanában mindenki irreálisan sokat volt összezárva így családilag; lehet, hogy amiatt lettetek kicsit sok neki, a lelkének; kicsit több idő kéne neki egyedül. Tehát lehet, hogy azt érzi, hogy """"megfullasztod"""" kicsit a szereteteddel, gondoskodásoddal; gondoskodni akarásoddal. Lehet, hogy picit hagyj/engedj neki teret, és akkor lehet, hogy majd ő közeledik hozzád, de szoval most a covid kapcsán sokmindenki össze van zárva, ő meg lehet, hogy több egyedüllétet igényelne. Vagy pl lehet, hogy ponthogy több kontaktot a barátaival; és akkor olyankor neki te nem vagy neki jó, mert ő a barátokkal mászkálna éppen, meg röhögcsélne, de pl azt videocsetben pl nem olyan jó, nem olyan már neki a hangulata ennek sem; mintha ott van; meg pl lehet, hogy ingerszegényebb kicsit a környezet; lehet az is, hogy fásult, unatkozik, de lehet depressziós is. Zavarja, hogy pl sokat kell maszkot hordani, meg ez az egész helyzet eléggé hosszúra nyúlt. Vagy pl lehet , hogy valamelyik barátjának valamelyik rokona, akivel lehet, hogy ő is találkozott már, lehet, hogy pl haldoklik, nem feltétlenül a covid miatt; lehet, hogy valami mástól.
2020. dec. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21%

Itt az a kulcs, hogy letörli azután a fotelt, hogy az anyja ott ült! Ilyet csak undornál csinál az ember!


Fel vagytok öltözve otthon? (nem tudni lehet nálatok normális a nudizás)


Covidtagadóak vagytok? Lehet az is!


Eleget mostok kezet, hordjátok a maszkot?


Bármi is az, az lesz a kulcs, hogy nem akar a közeletekben lennie, hozzáérni ahhoz, amihez ti is hozzáértetek, ez nem depi, nem szekta, nem függés, nem bántalmazás, ez undor!

2020. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!