Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A barátnőm 12 éves fia úgy...

A barátnőm 12 éves fia úgy beszél velem mint a kutyával.Szabály szerüen le ku...va anyádoz és különböző szitkokat hord rám.Bármit csinálok csak egyre rosszabb.Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 15:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

Apàm egyszer nem ütött/nem hasznalt semmifele fizikai retorziot ahhoz hogy tiszteljem. Mellesleg.


Kezdek rájönni, ritka férfi lehet.

2020. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Tisztaba tennem a baratnovel h mit var ettol a kapcsolattol es ki vagyok en benne h ezt engedi meg a gyerek es o nem lep kozbe.

2 lanyomnak nem a ferjem a ver szerinti apja, maximalis tiszteletet varok el toluk a ferjem fele es a ferjem is nagyon szigoruan rajuk szol ha velem engednek meg nem odaillo hangnemet. A gyereknek hatarok kellenek otthon, a csaladban is.

2020. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
25%

Ennek sokkal mélyebb a hàttere.

Egy gyerek egy mostohaszülöt ugy él meg ha joban lenne vele az olyan mintha a sajàt apját árulná el.

A viselkedése ösztönös.

Egy normalis felnött nem megsertödik meg hozza a dedot, hanem mögé néz a problemaknak.

Beszelni kell vele hogy nem akarsz az apja helyére lepni tiszteled az érzelmeit de a felnöttek élete sajnos gyakran nem olyan mint a mesékben.

Te is latni fogod ha nagyobb leszel egyszer még nem értheted.

Nem ellenséged vagyok segitek ha baj van bizhatsz bennem hagyok neked idöt arra hogy megismerj.

Bizonyitok neked adj esélyt.


Peldaul.


Millio ferfi van azon a szinten hogy büdös kölke hogy beszél velem ezt nem teheti meg es veri a mellét mint a gorilla.

Remelem legalabb kerdezö elgondolkodik. Akkor egyet már megmentettünk a milliobol.

2020. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
19%
De hogy ilyeneket mi a francert kell ujra es ujra leirnom mert senki ninxs kepben soha a gyerekekkel a 21 szazadban se?.marhàra unom a terezanya szerepet màr
2020. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
22%
Ja mert nem Férfiak nevelik fel öket akitöl tanulhatnànak es továbbadhatnànak vmit. Hanem ilyen "mossuk ki a szájàt" àllatok.
2020. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%

Azt mondanám neki: Öcsi, én nem tudom, hogy kihez beszélsz. És simán elengedném a fülem mellett. Ha nagyon bosszant, esetleg hozzátenném, hogy a k. anyád, az valaki más lehet, az én nevem János. (Ha egyszer a fiú édesanyja szerint ez a stílus megengedhető, bizonyára nem fog megsértődni. "Hiszen csak gyerek.")

Néha pedig emlékeztetném rá, hogy olyan hangon szólhat hozzám, ahogy én hozzá. Ha pedig én nem sértegetem, nem üvöltözök, nem beszélek trágárul, akkor legyen szíves ő se tegye. Amíg ezt nem képes betartani, nagyjából levegőnek nézném, az elemi együttélési szabályok betartása mellet persze. Annyira lennék udvarias vele, mint bármelyik idegennel.

2020. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell tűrnöd. Egy ismeretlen gyerektől tűrnéd? Egy alap tiszteletet a korod és vendégjogod vagy ha már ott laksz, bizony rangsor alapján is "megérdemelsz", akkor is, ha a "Nem vagy az apám!" megy. Ne bántalmazd a gyereket semmiképp, de nyisd ki a szád, és legyél a nagyobb kutya, akit komolyan is lehet venni.

Barátnőddel meg kettesben, nem a feszkó közben, hanem nyugiban, beszéld meg, hogy ha nem egyeztek ennyiben se, akkor mégis milyen szerepet szán neked a családban, mert neked ez nagyon megalázó. És vesd fel, hogy belegondolt-e már abba, hogy milyen felnőtt lesz a fiából, ha ezt ráhagyja. Ha pedig ő is helyteleníti-e a gyereke viselkedését, csak gyenge és ezért huny szemet, akkor egyet ért-e azzal, hogy ilyenkor te megbüntesd. Pl. negyed óra unatkozás a sarokban, ha nem bírja ki, akkor meg a kütyük zárolása, ha visszaszól, akkor két napra és így tovább. Társadalmi munkát is lehet neki adni, mint mosogatás, teregetés, porszívózás. De keményen tartsátok is, ha két hetet ígérsz be mérged, akkor két hétig, különben sosem fog a gyerek komolyan venni. A kütyüelvonással meg ez a korosztály nagyon egyszerűen kétségbe ejthető, mert az unalmat nem bírják és képernyőfüggők. Úgyhogy már pár óra után alkudozni fog.

2020. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
37%
És 13-asnak is igaza van: próbálj vele kapcsolatot is teremteni, ne könyveld el semmirekellőnek. Mutass érdeklődés az iránt, ami őt érdekli. Beszélgess vele. Szép fokozatosan ki lehet alakítani egyszerre tiszteletet és barátságot, ahol végül betöltöd az a férfi példát, amire minden fiúgyerek vágyik, ahelyett, hogy kiutálni akar.
2020. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem egy dolog, hogy a gyerek indulatai érthetők.

A másik, hogy az anyja hogy áll hozzá. Ezt a viselkedést semmiképp nem szabad engedni, mas kérdés, hogy a fegyelmezésen (nem bántalmazáson) kívül, az után, amellett a lelkével és az okokkal is kellene foglalkozni.

De ha az anyja hagyja a k.anyázást, Te meg beszélgetéssel próbálod megnyerni a jóindulatát, az olyan, mintha a gyerek lenne kb a kiskirály.

Illetve később az anya hogy fog más dolgokhoz állni. Én világossá tennèm a párom előtt, hogy húzza meg a határokat és érvénxesítse a gyerekénél, nem kell Téged szeretnie, de nem beszélhet és viselkedhet így.

Ha ez teljesül, elkezdenék visszafogottan nyitni a gyerek felé, de azért kezdetben semmiképp nem törném magam a kegyeiért.

Ha nem teljesül, szakítanék.

2020. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd a barátnőddel, hogy vagy megneveli a gyereket, vagy ugyanezt a stílust kapja meg mindkettő tőled is.
2020. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!