Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengedhető manapság, hogy...

Megengedhető manapság, hogy egy 10 éves gyerek lehülyézze a szüleit?

Figyelt kérdés

10 éves, kamaszodó lányom egyre gyakrabban beszél csúnyán velünk. Türelmetlen, ideges minden apróságért és iszonyú dühkitörései vannak, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő azt elképzelte. Számtalanszor átbeszéltük már, mi a helyes, hogy mennyire megbánt másokat, hogy próbálja meg türtőztetni magát, de hiába. Csípőből lehülyéz, ha dühös, vagy odaüvölti, hogy utállak, ha éppen veszít egy társasjátékban és sértődötten, sírva elvonul. Normális ez a viselkedés ebben a korban? Tűrjem, vagy papoljak továbbra is arról, mi a helyes?

Annyira bánt, mert én egész életemben soha egy csúnya szót sem mondtam a szüleimnek, nem is mertem volna, pedig nem bántottak, de valahogy alap volt, hogy tudtam, hol a határ.



2020. dec. 27. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem normális és ezt te is tudod. Hogy mi a megoldás? Nem tudom, mert nincs ilyen korú gyerekem, de legelőször egy atyai vagy anyai pofon jutott az eszembe.
2020. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Igazából 10 évesen simán szájonvágnám (ezértcitt megköveznek.)

De a társast is úgy kidobnám a szeme láttára mint a szél?!

2020. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A mai gyerekek annyira mások lettek, nem tudom, ennek mi az oka, de másképp kell velük bánni, mint a 80-as évek szülötteivel. Idegesek, kapkodnak, türelmetlenek és a csúnya beszéd, káromkodás teljesen általános lett. Nyilván sok inger éri őket, felgyorsult minden, a felnőttek sem mutatnak sokszor jó példát, de én annyira szeretnék segíteni a lányomnak ebben a nehéz időszakban és nem pofonokkal.
2020. dec. 27. 12:04
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem normális. Pofozni én nem pofoznék, de szankciók lennének. Vértezd fel jól az idegrendszered, mert nem néhány hetes lesz a leszoktatás szerintem erről. Sajnálom egyébként. Nehezen tudja kezelni a hirtelen feltörő indulatait. De hogy egy társasban sem tudja elfogadni, ha nem ő nyer.... Ha következetesen mutatjátok felé a határozott és mindig azonos szabályrendszert nem létezik, hogy ne lenne sikere. Hormonok elkezdtek szerintem dolgozni vagy történt valami változás az életében. Beszélgess vele jó passzában, hogy mit érez ilyenkor, miért csinálja, és hogyha ezt nem fékezi, akkor a későbbiekben a környezetének negatív véleménye alakul ki róla. Szerintem a “nem ezt érdemeljük” kezdetű esetleges mondatot ne hozd fel csak azt, hogy szeretitek és ez fáj nektek.
2020. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk normális volt, de mi elég szókimondó család voltunk. Apám egyszer azért hülyézett le, mert hatodikos koromban egy matekversenyen volt egy nagyon banális számolási hibám (ilyen 2+1=6 típusú), és ezért csak második lettem. Már akkor is egyetértettem vele, hogy ez jó nagy hülyeség volt részemről. Ettől függetlenül ugyanúgy megünnepltük a dolgot.


De nálunk az is normális volt, hogy anyám az ebéd előtt beszólt, hogy terítsek meg, de szépen, mert elbaszta a krumplipürét, legalább a terítés legyen szép. (Így szó szerint.)


Én is simán lehülyéztem a szüleimet, erre általában az volt a válasz, hogy büszkék rá, hogy legalább a hülyeséget sikerült átörökíteniük rám.

2020. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

"A mai gyerekek annyira mások lettek, nem tudom, ennek mi az oka, de másképp kell velük bánni, mint a 80-as évek szülötteivel"

Mert a mai gyerekek szülei nem tudnak nevelni, inkább a gyakorin kérnek nevelési tanácsot és a facebookot nyomják.

2020. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
5-ös, szerintem eredeti és vicces szüleid vannak. 😀😁 Ha a tiszteletet megadtátok ettől függetlenül egymásnak, akkor pedig teljesen jó volt ez a laza, elviccelős nevelés és nagyobb hatékonyságú is, mint a pofozkodós, ordibálós. Köszi, hogy leîrtad, én nagyon jókat derültem.
2020. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális.majdnem 10 éves a fiam. Nem vagyunk csodaszülők, de nem beszél így velünk, de mással se nagyon. Vagy tőletek vagy a suliban tanulta.
2020. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben elég nagy büntetést szabnék ki, az ilyen viselkedésért egyből leszokna. Szobafogság vagy vmit megvonok tőle amit nagyon szeret. Tudom ez most csúnyán hangzik, de ha nem lehet vele beszélni normálisan, lehet tenned kellene valamit.
2020. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem normális. És én nem is ismerek ilyen gyereket, nem is modnthatom, hogy gyakori helyzet ez. #9-es leszoktatás indulhat. Valamint társasjátékozni meg kell tanítani - 6-7 évesen-, mert veszíteni tudni kell, méltósággal. Számtalan vereség és súlyos veszteség éri az embert élete során. Nem működik a hiszti, a gorombaság, csak a belső méltósággal teli tartás.
2020. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!