Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak hogy pasizzon?

Figyelt kérdés
Én így apaként mondom, hogy szerintem nagyon korai. Azt se tudják mi az...Akik megengedik ennyi idősen, miért??!!
2021. jan. 7. 16:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%
#16: Valamit akkor jól elcseszhettél a nevelésében.
2021. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem engedték a szüleim. 14 évesen kezdtem randizgatni fiúkkal. Anyukám kifejezetten örült. Versenysportoló voltam, és aggódott, hogy semmi más nem fog érdekelni a sporton kívül és egy pontozásos sportágra akarom feltenni a fiatalságomat. Amiatt is aggódott, hogy az extrém terhelés nem teszi-e tönkre a hormonháztartásomat. Így egy kis fellélegzés volt anyának, hogy normálisan működök. Fatert konkrétan nem érdekelte mit csinálok. Mire kamasz lettem, belefáradt a családapa szerepbe, nem érdekelte az apaság. Az első kapcsolatom 16 évesen lett. Addig csak találkozgattam fiúkkal, de semmi komoly. Az első barátomnak adtam a szüzességemet. 17 évesen jöttem össze azzal a fiúval, aki később a férjem lett. Nem lett belőlem prostituált azért, mert fiatalon kezdtem el érdeklődni a másik nem iránt. Nem történt soha, semmi olyan a testemmel, amit én nem akartam.

Viszont nagyon sokat beszélgettem anyukámmal. Tudtam, hogy bármit megoszthatok vele. Én azt gondolom, hogy az a legfontosabb, hogy legyen legalább 1, de inkább 2 felnőtt a kamasz körül, akiben teljesen megbízik. Ez sokkal fontosabb annál, minthogy 14 vagy 18 évesen megy el az első randevújára.

2021. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és persze a felvilágosítás nagyon fontos. Valószínűleg már mestruál a lányod, tehát teherbe tud esni. Próbálj úgy beszélgetni a lányoddal, hogy kérdezel. Ne te akard megmondani a frankót, hanem próbáld megismerni a gyerek gondolatait, érzéseit, és mindenképp derítsétek ki, mennyit tud a saját testéről és a szaporodás folyamatáról. Ha segédanyag kell, ajánlom figyelmedbe Cserháti-Herold Janka munkásságát. Van egy "hormonmentes" youtube csatornája, nagyon jó videói vannak a női ciklusról, intimhigiéniai termékekről, fogamzásgátlás lehetőségeiről, párkapcsolati kérdésekről, szexről, szülésről. És szuper apuka vagy, hogy így törődsz a lányoddal.
2021. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ mit értesz pasizás alatt
2021. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
68%
16-os, ezekszerint nem nevelted jól, vagy nagyon erős lelki bajai vannak annak a gyereknek.
2021. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
8%
Én nem engedném még korai
2021. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értünk pasizás alatt. Szerelem? Az nem tiltható.

Szex? talán jó belátásra lehet bírni. Virágról virágra szálás? Hát... talán arról is el kéne beszélgetni.

2021. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megtiltani, beszelgessetek. Bizzatok egymasban , ha tiltod akkor hazudozas lesz es sokkal nagyobb bajok
2021. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!