Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire vagytok megengedőek,...

Mennyire vagytok megengedőek, ha a gyerek a párjánál alszik témában?

Figyelt kérdés

16 éves, 1 éve együtt vannak. Nem vagyunk prűd szülők, a srácot is nagyon kedveljük (18 éves).

Két hónapja bólintottunk rá az ottalvásra, de eléggé átestünk a ló túloldalára azóta.

A srácnak külön lakrésze van otthon mondhatni, egy különbejáratú nagyobb szoba fürdővel. Konyhája külön nincs, bár van a szobájában minihűtő és mikró. Állítólag alig mennek ki a szobából, nincsenek ott láb alatt a fiú szüleinek.

Mostanra ott tartunk, hogy gyakorlatilag együtt élnek. Jó, ez így túlzás, de hétvégén végig ott van és hét közben is egyet ott alszik. Ilyenkor korán reggel elmegy, hogy még az online órák előtt odaérjen és másnap este jön haza. Azokon a napokon mikor nem alszik ott is órák után találkoznak.

Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

Egyrészt baromi rendes a fiú, látszik, hogy szeretik egymást, együtt tanulnak, kimondottan húzzák fel egymást, majdnem 5ös az átlaga mindkettőnek. Nem züllenek, isznak, csavarognak egyáltalán. Talpraesettséget is sokat tanult a lányom tőle. A fiú bedolgozik a szülei cégébe heti pár órát, amiért kap némi fizetést, mutogatja a lányomnak hogyan kell honlapot szerkeszteni stb.

Úgy vagyok vele, kifoghatott volna valami link hü... gyereket is, aki rosszba viszi, de itt az ellenkezője van.

Másrészt van bennem egy olyan, hogy ez így mégis korai.

De mégis mit mondhatnék neki?

Látom, hogy kivirultál, színötös lettél, de azért ülj inkább itthon a szobádban?

Hol az a határ, amit meg kell húzni ha egyébként szépen megvannak és semmi baj nem származik ebből?

Rendben van ez így szerintetek?



2021. jan. 15. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nalunk ez úgy működött, hogy csütörtök, péntek szombat ott aludt a fiúnál -pénteken csak delutan volt egy oraja. Egyébként iskola időben itthon alszik, szünetben mehet nyugodtan.
2021. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez így nem problémás még, mint írtad is, kifoghatot volna rosszabat... De ez ilyen fiú mellett eszembe nem lenne eltiltani, vagy lekorlátozni. Örülj hogy egy ilyen jót kifogott :)

Viszont! Szexuális témában beszélgessetek, védekezés stb, ha esetleg már van valami (ami valószínű).

2021. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Szetintem ez tök jo.

Anyuék is hasinlóan engedték anno bár ott a fiú járt hozzzánk

2021. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Ameddig jók a jegyek és védekeznek nem érdekelne
2021. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Ne mááár :) Tök jól elvannak, szeretik egymást, és nem csak züllenek, közel szín ötösek. Semmi kivetni való nincs így ebben szerintem.
2021. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Mi lenne, ha összeülne a család és megbeszélnétek, hogy legyen a rendszer? Az ifjú pár és a szülők közösen kitalálhatnának egy olyan menetrendet, ami senkinek sem kínos. Ahogy írod, értelmes fiatalokról van szó, biztosan megértik a szülők aggályait. Amúgy lehet, hogy a srác szülei pontosan erre a helyzetre készülve alakítottak ki külön lakrészt a gyereknek és tényleg nem zavarja őket a lányod. De mégiscsak ott eszik, vizet használ, áramot használ.

Néha a srác is mehetne hozzátok, ne mindig a lány utazgasson... érted.

2021. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, hogy ez nem valami deviáns dolog, köszönöm. Igen, a védekezést már átrágtuk:)
2021. jan. 15. 18:18
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha ilyen rendes a srác, akkor most már elég h*lyén venné ki magát visszafogni. Én azért ezt így alapból nem engedtem volna, mert szerelem ide vagy oda, az ember a saját családjára is szenteljen időt (gondolok itt arra, hogy minden hétvégén végig ott van), de ehhez nálatok már késő.
2021. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szokott jönni, de nem alszik itt. Nálunk három gyerek van, a kisebbek a nyakukon lógnak ilyenkor, szóval megértem, hogy ott más.

Ételt szoktam pakolni, direkt úgy főzök, ha tudom, hogy menni fog, van hogy küldök nekik pizzát, amit kártyával itthonról kifizetek.

Elvileg tényleg nem zavarnak senkit, sokszor kérdeztem őket erről.

2021. jan. 15. 18:21
 10/20 A kérdező kommentje:
8-as, igen, amúgy ez a"bajom"nekem is. Bár tényleg inkább ez, mint valami rosszéletű gyerek.
2021. jan. 15. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!