Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire vagytok megengedőek,...

Mennyire vagytok megengedőek, ha a gyerek a párjánál alszik témában?

Figyelt kérdés

16 éves, 1 éve együtt vannak. Nem vagyunk prűd szülők, a srácot is nagyon kedveljük (18 éves).

Két hónapja bólintottunk rá az ottalvásra, de eléggé átestünk a ló túloldalára azóta.

A srácnak külön lakrésze van otthon mondhatni, egy különbejáratú nagyobb szoba fürdővel. Konyhája külön nincs, bár van a szobájában minihűtő és mikró. Állítólag alig mennek ki a szobából, nincsenek ott láb alatt a fiú szüleinek.

Mostanra ott tartunk, hogy gyakorlatilag együtt élnek. Jó, ez így túlzás, de hétvégén végig ott van és hét közben is egyet ott alszik. Ilyenkor korán reggel elmegy, hogy még az online órák előtt odaérjen és másnap este jön haza. Azokon a napokon mikor nem alszik ott is órák után találkoznak.

Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

Egyrészt baromi rendes a fiú, látszik, hogy szeretik egymást, együtt tanulnak, kimondottan húzzák fel egymást, majdnem 5ös az átlaga mindkettőnek. Nem züllenek, isznak, csavarognak egyáltalán. Talpraesettséget is sokat tanult a lányom tőle. A fiú bedolgozik a szülei cégébe heti pár órát, amiért kap némi fizetést, mutogatja a lányomnak hogyan kell honlapot szerkeszteni stb.

Úgy vagyok vele, kifoghatott volna valami link hü... gyereket is, aki rosszba viszi, de itt az ellenkezője van.

Másrészt van bennem egy olyan, hogy ez így mégis korai.

De mégis mit mondhatnék neki?

Látom, hogy kivirultál, színötös lettél, de azért ülj inkább itthon a szobádban?

Hol az a határ, amit meg kell húzni ha egyébként szépen megvannak és semmi baj nem származik ebből?

Rendben van ez így szerintetek?



2021. jan. 15. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

De egyáltalán hogy merült fel, hogy deviáns?


Magad is felsoroltál rengeteg érvet pro, és egyetlen egyet sem kontra, ami komolyan vehető.


Igazodni kell valakihez? Mi lett volna, ha belefutsz itt egy prűdhadseregbe? :)

2021. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom:) nem is az, hogy igazodni kell, csak nem tudtam mennyire megszokott ez.
2021. jan. 15. 18:58
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tisztáztátok a srác szüleivel, akkor szerintem ne aggódj. Próbálj meg örülni a helyzetnek, hogy jól választott a lányod. Én nem voltam ilyen ügyes 16 évesen. Összejöttem egy olyan sráccal, aki nagyon nem tanult és szabályosan meg volt sértődve, ha tanulni merészeltem és nem vele foglalkoztam. Lényegében a tulajdonának tekintett. Meg akarta szabni kikkel nem beszélgethetek, melyik ruhámat nem hordhatom, mennyit egyek, hogyan hordjam a hajam. Még jó, hogy annyi eszem volt, hogy nem "fogadtam szót" neki. Nekem 17 évesen jött hasonló fiú az életembe, mint a lányod barátja. Úgy nyíltam ki mellette, mint egy szép virág. Ő lett a férjem.
2021. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz, ha nem lenne barátja, most épp akkor se akarna veled programokat csinálni, mert nem azt az időszakot élik, amikor a család az első. Ez persze majd elmúlik, de el kell fogadni. És az összes lehetséges opció közül, ő kifogott egy olyan fiút, akivel valami értelmes tevékenységet folytatnak, kezdenek magukkal valami hasznosat és kölcsönösen pozitív hatással vannak egymásra, covid ellenére is.


Szerintem ezért most kár lenne eltiltani, miközben tényleg semmi rosszat nem csinálnak. Első szerelem, olyankor az ember se lát se hall. De majd kinövi. Én ráhagynám.

2021. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is rosszul választottam 16 évesen, nem egyszer megütött a srác, meg a kezdeti kedvesség, alázásba ment át, csak én a kis kövér romantikus könyveket olvasó barom azt hittem sose lesz senkim és mindig megbocsajtottam. De nem is ez a lényeg. Mi is minden hétvégét együtt töltöttünk. Én engedném a helyedben.


(Van olyan ismerősöm aki 15 évesen jött össze a párjával, 15 éve vannak együtt)

2021. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
szerintem sem cselekedtél rosszul. Igaz én is egy tinilány vagyok, de ami a te lányoddal történt az szerintem nagyon jó dolog. Ha változni kezd a viselkedése rossz irányba szerintem csak akkor avatkozzatok bele. Akkor viszont az elején.
2021. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben rendben van szerinte.
2021. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
Persze jó, hogy talált egy rendes srácot, de azért vegyük észre, hogy félig úgy élnek, mintha házasok lennének. Az életmódjuk ezt mutatja legalábbis. Szerintem át lehet beszélni, hogy hol tart valójában a kapcsolatuk.
2021. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

17 éves vagyok, a barátom 19, egy éve vagyunk együtt. Anyumék úgy tudják, kétszer aludtunk együtt, abból is lettek viták, szemrehányások. Az igazság az, hogy kéthetente náluk alszok, de otthon inkább azt mondom, egy barátnőmnél. Heti két napot együtt töltünk, de már abból is volt probléma, hogy ezt szüleim soknak találják. Egyébként a barátom rettenetesen okos, kíválló tanulmányi eredménye van, mellette dolgozik. Én jeles vagyok, nincs semmi különösebb gond velem. Anyumék elvileg szeretik is a barátomat, mert udvarias, kedves, de mégsem bírják nagyon elviselni, hogy együtt vagyunk "annyit".

Ezt azért meséltem el, mert ha te nem engeded a lányodnak, hogy együtt legyenek, akkor is együtt lesznek, csak titkolózni fognak, ráadásul a kapcsolatukban is egy feszültség lesz ezmiatt.

2021. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Homokszem1234 ***** válasza:
100%
Szerintem engedjétek menni végülis nem úgy néz ki hogy lenne bármilyen negatívuma ennek
2021. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!