Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha nekem nem meséltek régen...

Ha nekem nem meséltek régen soha és (így) én se szeretek regényeket olvasni, lehet, hogy ezért megy nehezen a tanulás?

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 01:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagymamam nagyon sokat olvasott, emiatt pedig alig vartam, hogy megtanuljak olvasni es tok buszke voltam, amikor sikerult.


Aztan az elso kotelezo megutaltatta velem az olvasast (07 evesen). Soha tobbet konyvet a kezembe se akartam venni... Buszke voltam arra, hogy en ilyen baromsagra nm pocsekolok idot :D


Vegul egy kesobbi osztalyfonokom mutatott egy konyvet, amitol rajottem, h nm mindegyik szar, ki kell valogatni. Szamomra ez egy tobbenetes felismeres volt 11 evesen.


Otthon nm olvasott senki, esti mese, meskonyvek nm voltak.

2021. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Aközött, hogy nem meséltek neked és nehezen megy a tanulás nincs összefüggés, viszont az olvasás elhanyagolása befolyásolható tényező lehet.

Ha megengeded, hadd ajánljam Dürrenmatt drámáit. Én is imádom azokat(valamint ezek vettek rá az olvasásra) és nem találkoztam olyan emberrel, aki ne szeretné. :)

2021. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Csomorkány ***** válasza:

Butább és sikertelenebb leszel akkor, ha hiszel azoknak, akik ilyenekkel jönnek. Hajtsd el őket! Tanulj, és menni fog. A Biblia azt mondja, "akinek van, annak még adnak, akinek nincs, attól azt is elveszik, amije van". Ez minden tantárgyra vonatkozik. Ha hagyod magad lebeszélni, hogy ez neked nem való, akkor be fog teljesülni a jóslat. Legyél makacs, és egy idő után egyre több tudás fog adatni.


Az olvasás olyan, amit itt többen írtak, hogy "egyszer bekattan". Ráakdasz egy jó könyvre, és onnantól OK.

2021. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az egyéni képességektől is függ. Az öcsémnek ugyanúgy olvastak, mint nekem, mégsem lett olvasó, és tanulási nehézségei voltak, miközben én faltam a könyveket és 3 diplomát szereztem.
2021. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Serpent válasza:
Nekem nem meséltek gyermekkoromban, a regényeket viszont faltam. Szerettem olvasni. A kedvenc mesehőseim a lovagok voltak. Ha nem is a sárkányölők, de a hősök. Nem megy nehezen a tanulás, ha akarom.
2021. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

olasni majd akkor szeretsz, ha örömet okoz.


tanulj verseket, akár egész hosszúakat, is azzal fejleszteni tudod a memóriádat, és a tanulás is jobban fog menni

2021. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy nekem meséltek kiskoromban. Szerintem nem mindig, de előfordult.

Olvasni nem szerettem nagyon sokáig, nem is tudtam, le voltam maradva. Gimi környékén kezdtem behozni magam, de a hangos olvasással még mindig gondjaim vannak (22). Gimiben szerettem olvasni, de mára már keveset olvasok szórakozásból.

De ennek teljesen más volt a háttere. Nekem nem segítettek a szüleim tanulni, így nem is tanultam meg tanulni. Emiatt gyakorolni se gyakoroltam az olvasást, mert szerintem ezt nem lehet egyedül megtanulni, a suliban meg nem figyelt rám külön a tanár, ugyanúgy szenvednem kellett az osztály előtt az olvasással. Emiatt parázok valószínű felolvasni dolgokat másoknak. Kötelezőket gimiig sosem olvastam el. Emlékszem volt, hogy nyaralásnál forgattam az Egri csillagokat, kb minden 20. oldalon beleolvastam 1 szóba.

2021. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!