Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy igényesebb legyen?

Figyelt kérdés
Fiam 12 éves és az utóbbi fél évben teljesen megkergült. Igénytelen lett, nagy veszekedésbe kerül, hogy vágja le a körmeit, edzés után tusoljon( gyakran csak sima vízzel lecsutakolja magát), mosson hajat és stb. Nem értem miért lett ilyen, mindig imádott fürdeni már gyerekként is,most meg olyan mintha egy igénytelen kukabúvár lenne. Próbáltam szép szóval, elvittem vásárolni, hogy válassza ki ő a tisztálkodó szereit, veszekedtem vele, de semmi változás, már nem tudom mit tegyek. A szobája is egy kész kupleráj, arra nem képes, hogy a szemetet elvigye a szemetesig, ahol éri oda dobja. Már ott tartunk, hogy minden nap egy álló veszekedés.
2021. márc. 17. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Biztos van valami, amit szeret. Megvonnám tőle, amíg nem hajlandó tisztálkodni.
2021. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Kamasz! Ez az időszak ilyen sokaknál. Trehány, nyegle stb. Sajnos ezt túl kell élni. Ha a lányok még nem érdeklik, akkor azzal se lehet rá hatni, h.nem fog tetszeni nekik.
2021. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom 10 éves. Mindig harc a zuhanyzás, hajmosás. Már hamar zsírosodik a haja, 2 naponta kellene mosnia, de nagyon lusta. A zsobájában meg tele van lommal, szennyes ruhával. Csak veszekedés árán kezd el takarítani. Szerintem meg sokáig így lesz.
2021. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy így akarja jelezni a határait? Mikor kicsi volt, te fürdetted, te döntötted el, meg kell-e már mosni a haját. Most már ő akar dönteni, de te folyton aggódsz, irányítani akarod, erre ő juszt se...

Most on-line oktatás van, nem kínos, ha így jelenik meg a suliban, én ráhagynám. Szólnék is előre, hogy mostantól abbahagyom a nyaggatást, örülnék, ha naponta zuhanyozna, és hetente megmosná a haját, de aző bőre és az ő haja, ezt tudomásul vettem. Aztán ha már túl büdös, finoman jelezném, hogy ez kellemetlen. De nem veszekednék emiatt naphosszat, semmi értelme. Messzebb ülnék tőle ha kell, és tárgyilagosan, prédikáció nélkül meg is mondanám, hogy miért teszem ezt. Viszont nem venném át tőle a felelősséget azért, ami az ő dolga.

A szobája ajtaját egyszerűen csukd be. A legnagyobb rendelkezésére álló polc a padló, és ő ezt ki is használja. Szerintem tegye nyugodtan amíg a saját szobájáról van szó. Amit a közös helyiségekben hagy szét, azt gyűjtsd egy zsákba ha zavarja a szépérzékedet, és ha undok akarsz lenni, dobd ki (figyelmeztesd előző nap!), ha kedves, tedd be a szobájába az ajtó elé. Bármilyen köztes megoldás is lehetséges, pl. vásárolja vissza. Csak ne veszekedj.

Viszont ne segíts neki semmit megkeresni, ami a szemétkupacában rejtőzik, és ne mosd ki, amit nem rakott a szennyestartóba. A tiszta ruháját helyezd el valami neked megfelelő helyen, ahonnan el tudja vinni, ha akarja.

2021. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is ilyen volt anyósom szerint, mára rendmániásabb nálam is.
2021. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd elkezdik csúfolni emiatt, hidd el, naponta mossa majd a haját.
2021. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, amikor majd megszólják, fog tisztálkodni.


Kamaszként én is kb 1,5 hetente mostam pl hajat, mert... hát, utáltam. Tök értelmetlen időtöltésnek tartottam, főleg, mert a hajszárítás alaphangon 45-50 perc volt.


Most már sűrűbben mosom, rövidebb is, de még így is rémálom szárítani, a fél életem rámegy :(

A párom meg nem szeretné, hogy pixie-t vágassak :/

2021. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!