Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy lehetne igényesebb is?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm elég igénytelen lett az elmúlt időben, és ez azért zavar, mert nagyon erős izzadságszaga van. Mikor ott ülök vagy állok mellette, nagyjából fél méter távolságból már nagyon érződik. (A bőre állapotára folyton panaszkodik, mivel tényleg szörnyen pattanásos, viszont ez ellen sem tesz semmit, pedig lenne rá lehetősége.) Nem szeretném megbántani, de ez már túl sok nekem.
2013. jún. 4. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Az ilyesmit nehéz úgy megmondani hogy ne bántódjon meg valaki(gondolj bele, elég rossz lehet ilyet hallani), de később lehet hogy hálás lesz érte.


Ha panaszkodik a bőrére akkor simán mondhatsz neki tanácsokat. Ha már témánál vagytok, sértődés sem lesz belőle.

2013. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mondd meg neki hogy irány a mosdó te IGÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNYTELEN :)
2013. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Fejér megyében laksz? :D
2013. jún. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az osztályomban volt/van egy ilyen lány,nem a legjobb barátnőm,sőt még barátnő szinten se vagyunk,de baromi izzadságszaga szokott lenni. Ők rossz anyagi körülmények között élnek,járnak itt már olyan hírek is,hogy heti egyszer fürödnek akkor is egy kád vízben az egész család,ilyenek. most,hogy ez igaze vagy sem,azt nem tudom,de baromi zavaró,hogy a terem másik végében ülök és télen is inkább kinyitom az ablakot és megfagyok,mert nem lehet elviselni a szagot aztán bejön utánunk egy osztály és megjegyzik,hogy "pfu de büdösek(!)" és én érzem magam kellemetlenül. Na kicsit eltértem a tárgytól. A lényeg,hogy előző héten késtem és később mentem be a terembe és már akaratomon kívül elkiálltottam magam,hogy "hú de r*hohadt büdös van" aztán a tanár is megjegyezte,hogy hát tényleg az van,nyissam ki nyugodtan az ablakot. Aztán alapból rossz napom volt szóval még pukkadoztam ott a helyemen,hogy nem igaz,hogy nem lehet lefürödni,befújni magad stbstb..


Azóta a lány nem büdös, szerintem nagyon rosszul érezte magát akkor. Én nem megbántani akartam és nem is neki mondtam.


Vagy mikor kettesben vagytok megjegyzed,hogy kicsit büdi (bár ez szerintem mindkettőtüknek borzasztó kellemetlen) vagy mikor többen vagytok,akkor megkérdezed (a barátnődtől is),hogy "nincs is büdös?" vagy ilyesmi. Rossz ez a helyzet,mert kellemetlen,de megértelek.


Bocsi,hogy ennyire elhúztam ezt a történetet és ne nézzetek ilyen paraszt lánynak,mert nem megbántani akartam a lányt,de nem lehet több éven át azt a bűzt szagolni.


Sok sikert.

A pattanások meg hát,ha felhozza akkor ajánl neki dolgokat,mondd ,hogy szívesen elkiséred bőrgyógyászhoz,már te is voltál és sokat segített (nem baj ha nem voltál,de neki is könnyebb ha tudja,hogy nem csak ő van ilyen helyzetben)vagy mondd,hogy barátnőd is volt és segített neki..

2013. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
64%

Hat..en ha tudom, hogy megbantodik akkor inkabb hagyom.Ilyen helyzetben azt tennem, hogy megmondanam, hogy menjunk egy egy strandra, vagy menjetek el hozzad s mond azt, hogy neked van olyan kremed ami egyensulyba hozza a boret..s persze azelott megkell mosakodni.

Nekunk volt egy fiu osztalytarsunk, aki csakugyan budi volt es osszebeszeltunk az osztallyal s egy reggel elkeztuk mondani, hogy jaj de budi van jaj de budi van..nefelj tudta, hogy mirol van szo!

2013. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem mindig függ anyagi helyzettől...

Nálunk volt egy lány, aki már gimiben saját kocsival járt, de mégis büdös volt, meg mindig zsíros volt a haja.

Egy másik srác meg olyan iszonyú büdös volt, hogy egyszer szabályosan rosszul lettem tőle, mikor mögé kellett ülnöm kémián. Ő már olyan büdös volt, hogy meg is mondta neki a haverja. Állítólag víz iszonya van, ezért nem fürdik.


Ezt nem lehet kíméletesen csinálni.

Lehet, hogy megbántódik, meg elszégyelli magát, de jobb, ha tudja.


Mi olyan ötletet is felvetettünk, hogy osztályfőnöki órán beszélgessünk a tisztálkodásról meg a személyes higiéniáról... De nem segített.


Tervben volt, hogy szappant rakunk az asztalára vagy a táskájába, de végül nem csináltuk, mert taplóság...

De örökre ő marad "a büdös gyerek a hátsó padból".

2013. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jóban vagytok, akkor bármilyen témát feltudtok hozni, legalábbis én így vagyok a legjobb barátnőimmel(2van).

Egyiknek lábszaga volt és megmondtam neki viccesen hogy basszus nagyon büdös a cipőd :DD ő meg mondta h tudom és röhögtünk egyet meg hülyeségből mondtam neki hogy : put your legs up ( rakd fel a lábaid) és befújtam a talpát lábdezodorral:DD hát elvoltunk. szóval lehet viccesen is venni az ilyen helyzeteket, bár személyenként eltérnek az ilyen dolgok. Mondjuk felhozhatnád úgyis ,hogy mondod neki hogy menjetek el mosdóba mert be akarod fújni magad dzeodorral ,mert ilyen melegben(ha nincs meleg akkor nem melegben) megizzadtál. Ha ott vagytok kérdezd meg tőle ,hogy nem -e kell neki is és ha azt mondja hogy nem, akkor fújd be te hülyéskedve. :DD Én sokszor befújom a barátnőimet hülyeségből , nem azért mert büdösek. Egy próbát szerintem megér. De ha például nem akarod kerülgetni a dolgot ,akkor beszéld meg vele ,hogy Figyelj xy nem szeretnélek megbántani, csak jót szeretnék tényleg , de kamaszkorban vagy mint én is és a többiek is és érezni rajtad az izzadságot, esetleg használhatnál valami dezodort, ha gondolod kölcsön adom az enyémek közül az egyiket szívesen, szerintem jobban éreznéd magad.


A bőr az nagyon más téma. AZ NEM IGÉNYTELENSÉG. Ez engem mindig mélyen sért hogy igénytelenségnek veszik ,holott nem az. 12 éves koromban nagyon durván pattanásos lettem ,minden márkás cuccot kipróbáltam az arcomon és csak rosszabb lett. Kipróbáltam otthoni pakolásokat is, azok kimarták az arcom és heges lett az egész ,mintha belefejeltem volna a gáztűzhelybe... Aztán később voltam 2 bőrgyógyásznál is, hát egyik se segített egyik elküldött a pics*ba, másik felírt ilyen semmilyen arclemosót ami semmit sem használt és annyi. Nem is jártam többet. Az idő múlásával elkezdtem korrektorozni a bőröm ,majd alapozózni. 1 éve járok kozmetikushoz, volt hogy 3 havonta , de mostmár régen voltam körülbelül féléve, a bőrömön javított igaz, de ami igazán javított az szerintem az idő.. még mindig mindennaposak a patik a bőrömön de nem vészesek és az alapozóm is nagyon jó, nem károsítja a bőrömet :)) és sima törlőkendővel mosom le a sminkem. nekem így már türhető az arcom,igaz az alapozó 1800 körül van ,de sokkal jobb így kimenni az utcára.

Nem tudom hogy tudtam e segíteni ,de én ezt tapasztaltam. :)) Sok sikert.


15/L

2013. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!