Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves a gyereked, akiket...

Hány éves a gyereked, akiket már egyedül otthon hagysz online tanulás idején?

Figyelt kérdés
Azaz te elmesz dolgozni, a gyerek pedig egyedül van 6-7 órán keresztül.
2021. ápr. 7. 00:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Férjemmel idő-eltolassal járunk el dolgozni, néha néha home office-ban is tudunk lenni, de olyan lelkiismeretfurdalasom van, hogy a 12 éves gyereket sokszor 6-8 órára is itt hagyjuk.


Ő szereti ezt, érett értelmileg, érzelmileg, de most megkaptam egy kolléganőmtol, hogy ez felelőtlenség. 😥


Biztonságos a lakásunk, van terasz, ki tud ülni a gyerek, telefonon bármikor elérhetők vagyunk...


Nálatok hany éves(ek) a gyerekek, akiket otthon hagytok?

2021. ápr. 7. 00:06
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Unokaöcsém 11 és simán elvan egyedül. Szereti is amikor övé a lakás. Közben írogat nekem is meg a stüleinek is Messengeren, sokszor videotelefonálunk, rendesen részt vesz az online órákon, ha éhes, kaját is tud magának csinálni. A kutyát is le szokta vinni ha jelez hogy mennie kell.

Ha belegondolsz, a mi korosztályunk is így élt, a szüleink látástól vakulásig dolgoztak, mi meg kulcsos gyerekek voltunk. Egyedül mehettünk iskolába, nem fuvarozgattak minket még középsuliba is, mint ahogy ma csinálják, suli után is elfoglaltuk magunkat miután hazaesve kifosztottuk a hűtőt. És még mobilunk sem volt vész esetére. Szerintem manapság ez túl van tolva, meg ilyen bezzegmami kérdést csinálnak mindenből. Mindenki igyekszik egymásra licitálni, közben meg meg vannak lepődve ha a 16-18 éves gyerekük egy kenyeret sem tud magának megkenni, mert sose hagyták neki.

Egy egészséges, normális gyerekben aki betöltötte a 10-et, simán meg lehet bízni, jót is tesz nekik ha egy kicsit önállóak lehetnek. Aki nem meri otthon hagyni a tizenéves gyerekét, az nyilván tudja hogy mennyire életképes és hogy mire számíthat tőle, azért nem hagyja önállósodni...

Közben meg azokra köpköd akiknek előrébb jár a gyereke.

2021. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igazad van köszönöm a választ. Én is így gondoltam, csak elbizonytalanitott ez a mai "beszolas".


A kollegano lánya is ugyanannyi éves mint az enyem, a fia pedig 10 éves, és ő a kezdetek óta home office-ban van 90%-ban, maradék időben a ferje van a gyerekekkel.


Sajnos a mi munkánk olyan jellegű, hogy nagyrészt igényli a személyes jelenlétet, de amikor tudok, én is maradok itthon, pld kéthetente egy egy napokat.

2021. ápr. 7. 00:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős lánya 13 éves és otthon van így Heti 2 vagy 3 napot
2021. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az én lányom mondja hogy nem gond hogy nem vagyunk itthon, így jobban is tud figyelni az online órákon, amik 13-ig tartanak, utána ebédel és leckéket ír, telefonálgat a barátnőivel meg a nagyikkal, amíg haza nem érünk.


Tehát én sem érzem problémának, de azért kíváncsi vagyok, másoknál hogy van. Köszönöm a válaszodat

2021. ápr. 7. 00:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyedi szerintem, főleg ebben a korban. Tavaly nem lehetett otthon hagyni, félt. Idén lehet. Ebben szerintem te dönts, ne egy külső szemlélő. Max erről vele ne beszélj ha elbizonytalanit.
2021. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem beszélek vele. Magamban nyugtáztam, nem is reagáltam rá. Tavaly az enyém is félt még itthon egyedül. Akkor egyik nagyi ide jött, most már nem kell szerintünk.
2021. ápr. 7. 00:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljesen jartatok el, ne legyen rossz érzésed
2021. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi meg ügyeletes oviba visszük és van aki szerint ez felelőtlenség. Hát akkor mondja meg mi a megoldás.

Mindig lesz aki jobban tudja hogy kell élni az életünket

2021. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

10 éves fiam is egyedül van otthon napközben. A nagy és kiskapu zárva van, de ő kitudja nyitni.

Délben házhoz hozzák az ebédet a suliból. Ha kell megtudja mikrózni, van szendvics sütő is. Biztonságosan kezeli ezeket.

A gépén tud tanulni, jól is tanul.

Amikor vége a sulinak kész a lecke elvan a nappaliban.


Nekem is rossz de sokat hívjuk, állandóan van kapcsolat köztünk.

2021. ápr. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!