Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok ehhez?

Szülők! Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Lányom majdnem 14.

Szeretne egy minimális tetoválást születésnapjára.

Egy számára nagyon fontos dátumot római számokkal.

Még nem döntötte el hova, viszont azt mondta, hogy a legnagyobb fájdalmakat is eltűri(és én is láttam, kozmetikusnál szeme se rezzent egyszer sem, bármit is ,,művelt,, vele) és hogy szerinte megéri ,,szenvedni,, max 1 óráig, utána ott lesz évekig.

Tudom miért fontos neki az a dátum, és nekem is eléggé az.

Valami tragikus történt, ami mindenkit megviselt, és őt teljes mértékben más emberré tette.

Még mindig nem tudott túllépni, viszont szerinte így túl tud majd lépni, viszont nekem nem annyira tetszik az ötlet, hogy 14 évesen felvarrasson magára valamit.


Ti megengednétek neki?

Várjuk meg a 15-16... éves kort?

Normális válaszokat szeretnék.

Mindig érettebb volt a korához képest, nagyon felelősségteljes, eddig sosem bánta meg egyik döntését sem.


2021. ápr. 28. 21:32
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
82%

Tehat lanyod 13, 14eves korszaka elso napjatol szeretne, nem 14evesen. Vegiggondoltam es arra jutottam h tragediat nem tudnek elfelejteni ha folyton latnam. Felnott koromban szerettem volna tetovalast es akkor magamnak 3evet adtam h ha 3ev mulva is ugy erzem h nekem az oda kell, akkor! Persze h nem hianyzott. De szulokent duplan triplan felelosseget kell vallalnom a sajat gyerekeim gyerekkori testeert, igy meg inkabb nemet mondanek a keresere (3 lanyom van).


Ezeket kinalnam fel:


-Nyaklanc, romai szamos medallal (emberek millioinak megfelel testmodositas nelkul)


-karkoto (ha nem szereti a nemesfemeket, ragugliztam, van kismillio verzio, borszijon fem, golyocskak kozt elrejtve minden masodik szem, csomozotton, akarmi.


- fem karkoto belso felere

gravirozva


-bokalancon uaz mint 2es opcio


- es vegul ha tenyleg annyira szeretne, gyuru, belegravirozva


HA ezt viselne napi szinten 17eves koraig es akkor mar szinten nagyon engedekeny vagyok es 3 ev viseles utan is ugy erezne hogy ezt a tragediat szeretne nezni es tovabbra is segitene az elfogadasaban, akkor legyen a tetko.


Garantalom neked h nem fog semmilyen ekszert viselni 3evig zsinorban. Marpedig a tetovalas nem 3 ev.

2021. ápr. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk elég egyértelmű a stílus alapján, hogy a kérdező a 14 éves lány, nem az anyja.. :D
2021. ápr. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
71%
14 évesen nem tetováltathat. Hozzáértő szakember akkor se vállalja el, ha te engeded. Nem Magyarorszagon élek, itt 16 éves kortól irasos szülői beleegyezéssel és jelenléttel lehet, de még így se minden tetováló vállalja.
2021. ápr. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
59%

21!


Van ám olyan is, aki nem szereti az ékszereket, de ne zavarjon.

2021. ápr. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
68%

"Vegiggondoltam es arra jutottam h tragediat nem tudnek elfelejteni ha folyton latnam. "


Nem is karja elfelejteni. Feldolgozni akarja. A kettő megcsak nem is hasonlít. Tudod pl tragédia az is, ha megerőszakolnak valakit, meg az is, ha az apja meghal mondjuk autóbalesetben. Az elsőre nyilván nem akar emlékezni, azt elfelejteni akarja, ellenben a másodikra emlékezni akar, de enm tudja feldolgozni.

2021. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
64%

#24 nem zavar. Gondolom a kesobbi eltavolitasa vagy a nagyobb mintaval eltuntetese meg mindig nem lesz olyan mint egy erintetlen bőr, amit egy ekszer levetelevel el lehet erni.


"Valami tragikus történt, ami mindenkit megviselt, és őt teljes mértékben más emberré tette."


Lovagolhatunk a szavakon, nekem ez tragedia. De teljesen lenyegtelen h mas emberre tett egy 13evest vagy megroggyantotta, amit igy akar feldolgozni, hamarabb vinnem pszichologushoz mint h egy egesz eletre maradando dolgot vesetnek ra. Mert ugye a lelket erte az esemeny es nem a bőrét. A kerdezo vagy az anyukaja meg majd ugy dont ahogy jonak latja.

2021. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
25%

26!


De ha nem szereti az ékszert, akkor nyilvánvalóan az ékszer nem opció.


Lovagoljunk a szavakon továbbra is: a feldolgozás folyamata mindenkinek más. A történetben nem szerepelt, hogy mi mással próbálkoztak eddig. De elárulom, a bőrödről hamarabb szedik le, minthogy a lelkedből eltüntessék. Magyaran bizony a tragédiája maradandó lesz, max nem szemmel látható a bőrén.

2021. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
53%
Tehat akkor a tetko 13 evesen folosleges is. Ebben ezek szerint egyet ertunk.
2021. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
94%
Fú, nehéz kérdés. Nagyon fiatal még, de 16 éves kor alatt normális szalonban még szülői beleegyezéssel SEM csinálnak. Várjon még 2 évet és ha 16 lesz és még akarja, engedném. De csakis normális szalonban!
2021. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
34%

Rajzolja fel filctollal és jónapot! Álljon már meg a menet!

Ilyen kamu szöveget, hogy úgy fel tudná dolgozni 🤦‍♀️

2021. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!