Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy gyerek,...

Szerintetek egy gyerek, bakfis, kamasz is meg tud tanulni főni?

Figyelt kérdés
Ha minden gyermek magának főzne, magának dönthetné el, mit szeretne enni, mit fog főzni, akkor talán az életére vonatkozó kérdésekben is jobban, önállóbban tudna dönteni.

2021. máj. 1. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Főni nem, főzni igen ☺️


Mindenesetre donteshelyzetek az élet más területein is vannak, szóval attól hogy valaki nem tud főzni, meg lehet életrevalo és önálló. Fordítva is. Pl én tudok főzni, ennek ellenére baromi sokat tudok vacillalni mindenen, azon is, hogy mit főzzek. Kedvencem, mikor kerek 30 percet keringtem a boltban hogy fejben eldontsem melyik karácsonyi csomagolopapirt vegyem meg a 2 közül, aztán vegulis egyiket sem hoztam el 🤣🤣🤣

2021. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
hát ha a jövőben nem akar éhendögleni, akkor kénytelen lesz
2021. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
A 15 éves unokám már kb. 2 heti étlapot össze tud hozni, meg tudja főzni, önállóan. Csak az ő akaratuktól függ elsősorban, persze eleinte a szülő türelme is kell.
2021. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Én 14 évesen tanultam meg főzni, de előtte is tudtam önálló döntést hozni.
2021. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Inkább ne terheld ezzel a kamasz gyereked. Én csak 28 évesen kezdtem el rendszeresen főzni, de alig pár év után beleuntam és teher a mai napig az ezzel járó"agyalás" és kivitelezés. Csak hébe-hóba szeretnék főzni de azt nem engedhetem meg magamnak.
2021. máj. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
megnyitod, mert azt hiszed, hogy egy jó kis kannibál kérdés, erre nem az :(
2021. máj. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy megtud. 10 évesen már egyszerűbb ételeket el tudtam magamnak készíteni. Viszont ettől nem lettem határozottabb.
2021. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mi köze van a kettőnek egymáshoz. Sose szerettem/tudtam normális kajákat főzni, csak ilyen tök egyszerűeket, és nem is érdekelt a dolog, inkább rendeltünk vagy anyám/anyós főztjét ettük. Mégis van mesterdiplománk, saját házunk, autónk, gyerekünk és amióta megszületett, azóta kezdtem kényszerből főzni, néha jó, mert sikerélményem van, de amúgy nem vágna földhöz, ha mostantól minden nap más főzne ránk, legalább tudnánk fontosabb dolgokkal foglalkozni.
2021. máj. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Általánosban főztem már a családra.

Rá voltunk kényszerülve.

Hát


Anyukám tisztábban főzött, értsd fele annyi edényt használt, és el is tudott mosogatni a főzés mellett.

Nekem ez meghaladta a képességeimet 16 éves koromig minimum.

2021. máj. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen meg tud tanulni, de ráér. Aki olvasni tud, az ma már főzni is tud. Egy csomó lépésről-lépésre recept van fönn a neten, képekkel. Meg szerintem ha a gyermek elköltözött, akkor a szülő mindig örül, ha hall róla - márpedig ha minden vacsorához telefonos főzési tanácsadás kell, akkor gyakran fogtok beszélni :-)
2021. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!