Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvilágosítsam párom lányát?

Felvilágosítsam párom lányát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párom volt felesége nagyon rossz anya volt. Bőséges gyerektartást is állandóan alkoholra költötte és mindent nekünk kellett venni szegény kislánynak. Sokszor a szakadt, már kinőtt cipőben jött hozzánk. Próbáltuk elvenni tőle, de eddig sosem sikerült. Most sajnos/nem sajnos elhunyt. A kislány 9 éves, és végre hozzánk került. Ennek 3 hónapja. Azóta átirattuk egy normális suliba és viszonylag rendeződött az élete. De a lényeg: a lányka koránérő már van egy kic cicije és a hónalja is szőrös. Szerintetek fölvilagosíthatom én vagy vegyek neki kis könyvet? Lassan már szerintem menstrualni fog.

2021. máj. 9. 10:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Ja persze. Majd téged is otthagy, aztán nezhetsz ki a fejedbol. A következő no meg teged fog szidni
2021. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
13%
Ja persze. A mondás, hogy halottról vagy jót, vagy semmit nem ismerős, ugye? Amúgy miért volt lényeges ezt az információt megoldani? A hozzánk került a gyerek elég lett volna. 3 hónapja halott az anya, de neked feltétlenül fikázni kell, még ilyen agyatlan, érzéketlen megjegyzést tenni "Most sajnos/nem sajnos elhunyt."
2021. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
14%

Ezt a pároddal és a kislány pszichológusával beszéld meg.

Most vesztettel el az anyukáját, nem biztosm hogy ezzel kéne most foglalkozni.

2021. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire bízik meg benned a kislány? Nagyon fontos a bizalom, hogy ne féljen majd kérdezni ilyen dolgokról sem, ezért fontos hogy leülj vele beszélni. De valószínűleg egy pszichológus kelleni fog neki, mert amiket leírtál azok elég nagy traumák. Mutasd meg neki, hogy barmiben számíthat rád.
2021. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
16%

Egyet értek azokkal akik szerint teljesen felesleges volt a cipő meg az alkohol história. Elég lett volna, hogy elhunyt, hozzátok került és te felvilágosítsd e vagy sem


Miért tartoztak szerinted azok ide? Jól esett kicsit szidni igaz?? Borzalmas vagy. Arra nem gondoltál, hogy szegény anyuka teljesen kiborult, és az alkoholba a menekült közvetve Miattad, mert apuka veled volt? Te írtad a válás után lett ilyen.

És még azt írod sajnos vagy nem sajnos halott. 😱😱😱 Szegény kislány, kihez került...

2021. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
87%

Jézusom mik ezek a negatív kommentek? Teljesen jól írta a kérdező nem tudom mi vele a probléma.

De amúgy szerintem is te világosítsd fel, valószínűleg az anyja nem mondta el neki a dolgokat. Ez már adna feléd egy fajta bizalmat, tudni fogja hogy feléd ilyennel fordulhat ha kérdése van, ami nagyon fontos. Egy könyvet is vehetsz neki erről kapcsolatban, bennük jól el van magyarázva, át fogja olvasni ha jobban érdekli maga a téma.

2021. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

1. Szerintem jogos volt az anyjáról leírni a valóságot, mert különben azon hözöngnének , akik most is veszekednek, hogy miért nem az anyjánál van a gyerek, stb.

2. Az, hogy mikor halt meg agyerek anyja, semmi összefüggésben sincs a felvilágosítással, a gyereknek igenis lényeges, hoyg minél elött tisztában legyen a témával.

3. A kérdezötöl nagyon rendes, hogy vállalja ezt a feladatot, ez is igazolja, hogy értelmes, felelöségteljes ember.

2021. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A kislány anyának hív, úgyhogy a bizalom az már hála az égnek rég megvan.
2021. máj. 9. 15:59
 19/23 anonim ***** válasza:
8%
Elég lett volna az elhunyt az edesanya. Egyébként meg inkább pszichológushoz vidd,hogy meg tudja rendesen gyászolni az anyját.
2021. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem kell ez a leülés és kínos hegyibeszéd. Csak mondd meg neki hogyha bármi kérdése van akkor kérdezzen amikor akar és te válaszolsz rá.
2021. máj. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!