Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérdeznek néha ilyeneket...

Miért kérdeznek néha ilyeneket a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim (főleg apa) mostanában szokták mondani ebéd után, hogy maradjak egy kicsit lenn, beszélgessünk, és egy pár perc után apa megkérdez, hogy tudom-e, hogy hogyan lesz a gyerek. Mindig mondom neki hogy igen, és akkor jönnek a kérdések, hogy honnan meg kitől.

Nekem viszont nehéz ilyenekről beszélni, és mindig kerülöm az ilyen témákat. Viszont most már azt hiszik a szüleim, hogy olyan könyveket olvasok meg filmeket nézek amik ezzel a témával foglalkoznak.

Hogy mondjam meg nekik ogy ne csinálják ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

15/l



2016. okt. 16. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

:DDD


A szüleid csak jót akarnak :) Mondd el nekik, hogy már tájékoztattak az iskolában, vagy bárhol.

Féltenek a szülők a nem kívánt terhességtől és a nemi betegségektől. Azért csinálják ezt, nem rossz szándékból.


Vagy egyszer válaszold végig minden kérdését, utána mondd el honnan tudod és akkor megnyugszanak.

2016. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy kicsit kínos, mármint, értem, hogy kellemetlen neked, de a szüleid nem igazán.

Mondj annyit, hogy ha beszélgetni szeretnétek, akkor olyan témákról, ahol nem feszeng senki, mert te képben van és tudod, mit szabad és mit nem ezzel a dologgal kapcsolatban, és bármit is akarnak mondani, mondd, hogy felesleges aggódniuk :)

Sok sikert!

2016. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
te képben vagy.*
2016. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Miért kínos erről beszélni?Természetes dolog, hogy 15 évesen tudod.

Legközelebb te "világosítsd fel" őket, hogy készül a gyerek, és te tudod, hogy lehet a nemkívánt terhességet megelőzni.Ez ne legyen kellemetlen, az élet része.Utána szerintem békén fognak hagyni.

Azért az fontos, hogy ne legyen ennyire tabu részedről egy teljesen normális dolog.

2016. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Honnan meg kitől? Én nem tudom, manapság hogy megy, de nálunk hetedikben egész évben ezt vettük bioszból. Szaporodás, öröklődés, genetika.
2016. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Aranyos, elhatározták, hogy ideje felvilágosítani. Kicsit esetlenül teszik. Hidd el, ők vannak nagyobb zavarban. :D

Elegánsan zárhatod a témát, hogy az iskolában már felvilágosítottak, nem kell tartaniuk, nem fogsz hazahozni nem kívánt unokát.

2016. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Mondd el, hogy te már tudsz erről annyit, amennyit a korod szerint kell, (iskolában tanultátok) de ha majd lesz kérdésed, szeretnéd CSAK az édesanyáddal megbeszélni.

Ezt apádnak illik megértenie.

2016. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
A szüleid ugye tudják, hogy jársz iskolába? Akkor ugyan miért ne tudnád?
2016. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg baromira képben van sok tini a témával kapcsolatban. Biztos véletlenül van annyi hülye kérdés (egy kádban fürödtem a barátommal. Lehetek-e terhes ?) És abortusz. Az iskolai felvilágosítás pedig sz@rt sem ér. A diákok többsége telefonozik közben vagy elbohóckodja. Ráadásul nem tér ki minden fontos dologra. Nem értem, hogy miért baj, ha a szülő felvilágosítja a gyerekét ? Ez lenne a normális. Az édesapja előtt sem kellene semmit szégyellnie. Nem értem mi ez a prűdség. Látszik, hogy 1000 éve keresztény ország (sajnos). Tabu egy természetes dolog.
2016. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.

Ez a téma részemről csak a szüleim előtt tabu, nem vagyunk olyan viszonyban, barátnőmmel viszont néha beszelgetunk ilyen kérdésekről.

Mondtam nekik hogy tanultuk a suliban meg midnen, de akkor is folytatták.

2016. okt. 16. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!