Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy édesanya a lányát, hány...

Egy édesanya a lányát, hány éves kora körül kezdi felvilágosítani a menstruációról?

Figyelt kérdés

Két lányom van, még korai a dolog, mert a nagyobbik lányom 8 éves lesz, de a minap elkezdtem ezen gondolkodni.

Meglátta a betétet a dobozban, és hirtelen zavarban lettem, hogy ez mire kell, csak annyit mondtam, hogy zsebkendők vannak benne...


2015. okt. 30. 14:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy korai lenne, vannak kislányok, akik 8-9 éves korukban kezdenek menstruálni.

Szerintem figyelembe véve a korukat a számukra megfelelő "nyelven" már el lehetne magyarázni, főleg, ha érdeklődnek, kérdeznek, akkor szépen a nekik megfelelő stílusban válaszolni.

2015. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai egyáltalán.. ismerek olyat akinek 9 évesen jött meg.

21/L

2015. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

8 evesen mar siman el lehet mondani az egeszet, a maga szintjen persze.


Abban biztos lehetsz hogy erezte a zavarod... A leheto legszarabb megoldas.

2015. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Erre tényleg nem is gondoltam, hogy már most elkezdhetek vele erről beszélgetni. Csak jól ki kell találnom, hogy mit mondjak, mert van egy 5 éves húga, és biztos elmondja neki a nagy, amiről szól ez az egész.
2015. okt. 30. 14:48
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

5-6 éves voltam mikor anyu felvilágosított ezekről. Volt 1 kis képeskönyvem ami képregényszeren vezette végig az olvasót igazából mindenen ami a témát érintette.

Szerintem minden korban a saját szintjén el kell magyarázni a gyereknek, hogy mi történik benne, körülötte, akár a szüleiben.

2015. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

nembiztos, hogy elmondja! :) énsem mondtam el annakidején, a 3 évvel fiatalabb húgomnak. :)

Mondd azt, hogy ez a nagylányok titka, ne mondja el a huginak, mert ő még kicsi! :)

2015. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok!

Nem is gondoltam még a kérdésem kiírása előtt, hogy ilyen nagy "feladat" vár most rám.:-) És kicsit szomorú is vagyok, mert kezd "felnőni" a lányom, jönnek a komoly dolgok:-(

2015. okt. 30. 14:55
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha elmondja az 5 éves húgának? Szerintem egy gyereknek mindig őszintén kell válaszolni, akármit kérdez, akármilyen kellemetlen nekünk a téma, persze a gyerek korához mérten.


Az én lányom 9 éves, de 1-2 éve ő is megkérdezte, hogy mi a tampon (velem volt a boltban, mikor vettem), és eszembe sem jutott, hogy ezt szépíteni kéne. Elmondtam neki, hogy van egy természetes folyamat, ilyenkor vérzünk, erre kell a tampon. Hangsúlyozva, hogy ez nem betegség, nem ijesztő, sőt, azt jelzi, hogy minden rendben van.


A legtöbb, amit a lányodért tehetsz, hogy megfogod a kezét és vezeted, ahelyett hogy hagynád elveszni a kérdések labirintusában. Nincs miért aggódnod! Te is nő vagy, átestél ugyanezen. Aligha tudna olyat kérdezni, amire nem tudod a választ.


Manapság a lányok nagyon korán elkezdenek menstruálni, úgyhogy szerintem egy 8-9 éves kislánynak már tudnia kell erről, legalább annyira, hogy ne ijedjen meg, mikor véres bugyira ébred.

2015. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

8 éves voltam amikor felvilágosítottak. Ekkor már volt olyan 1 évvel idősebb (9 éves) osztálytársam aki menstruált és a gyerekek közt rengeteg tény és tévhit keringett a férfi és női testiséggel kapcsolatban.

Szóval egyáltalán nem korai erről beszélgetni, se lánnyal se fiúval. Annyit kell mondani amennyi érdekli és úgy, hogy megértse.

2015. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélhetsz hamarosan vele.

Sokkal jobban jársz, mintha az osztálytársaitól hall észveszejtő hülyeségeket.

2015. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!