Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvilágosítsam párom lányát?

Felvilágosítsam párom lányát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párom volt felesége nagyon rossz anya volt. Bőséges gyerektartást is állandóan alkoholra költötte és mindent nekünk kellett venni szegény kislánynak. Sokszor a szakadt, már kinőtt cipőben jött hozzánk. Próbáltuk elvenni tőle, de eddig sosem sikerült. Most sajnos/nem sajnos elhunyt. A kislány 9 éves, és végre hozzánk került. Ennek 3 hónapja. Azóta átirattuk egy normális suliba és viszonylag rendeződött az élete. De a lényeg: a lányka koránérő már van egy kic cicije és a hónalja is szőrös. Szerintetek fölvilagosíthatom én vagy vegyek neki kis könyvet? Lassan már szerintem menstrualni fog.

2021. máj. 9. 10:32
1 2 3
 21/23 Katona Dius ***** válasza:
86%

Drága pszichológus pártiak: Attól, hogy anyuka meghalt és ez megviselte szegény kislányt, attól még ugyanúgy fog menstruálni, max halálra lesz rémülve, hogy nem tudja, mi történik. Igen is el kéne vele beszélgetni erről már most.


Nálunk az ilyesmi sosem volt téma, anyám annyival lerendezte, hogy majd egyszer vérezni fogsz, ilyenek a nagylányok.

Amikor eljött az ideje, nem ilyedtem meg, tudtam hogy erről beszélt. De azt nem, hogy ez mi, miért van, mitől van, meddig tart?

Úgy jártam utána magamnak, mert bármit kérdeztem, pár szóval lerázott, mert neki ez kínos volt.

Egyértelműen lejön, hogy kérdező nem rázná le a kicsit, de a lánynak is kínos lehet, ha kérdeznie kell ilyesmiről.

Inkább üljetek le, beszéljétek meg, meséld el neki ez mitől van és miért.

2021. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A cba-ban találtunk egy könyvet, az a címe, hogy Mi történik velem? van nelőle lányos meg fiús. Nálunk a lányom (10 éves) kérte, hogy vegyük meg. Be volt csomagolva, így nem igazán tudtam, mi van benne. Háát elég részletes. Egy fejezetben kitér a fiúkra is. Szépen ketten átbeszéltük az egészet. A kedvencem az volt, mikor anyukám kérdezte tőle, hogy mit olvas, mire a lányom: Hát most épp azt, milyen a biztonságos szex. Csak enyhén kerekedett ki anya szeme :D
2022. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb ezt még így korán, amíg nem kellemetlen.


Én hamarabb olvastam az IM-ben meg a 100x Szépben ezekről a dolgokról, mintsem anyukám mesélt volna róla. Nyilván lettek volna kérdéseim, de kamaszként már nagyon nem vágytam egy ilyen beszélgetést a szüleimmel. Engem konkrétan ezzel "fenyegettek", hogy fel leszek világosítva :D


Unokatestvéreimnek már 4-5 évesen a méhecske sztori helyett meséltek a biológiai háttérről, mindig egyre részletesebben. Ő kábé ebbe nőtt bele.


Már mindketten harmincasok vagyunk.


Szerintem jobb ezt az elején, amíg kisebb az ember. Én is így akarom nevelni ma lányomat.

2022. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!