Korai sminkelnie?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves, és azt mondta hogy sminkelni szeretne, mert osztálytársai is csinálják, és nagyon tetszik neki.

Itthon is szokott gyakorolni, egész ügyes benne. Csak szempillaspirálról lenne szó meg egy kis korrektorról. Az iskolában nem szólnak érte.

Megengedjem neki vagy ez még korai?



2021. máj. 16. 02:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ha a házirend nem tiltja, akkor csak nyugodtan. Most az, hogy nem látszik ha karikás a szeme, vagy bőrhibája van, ne adj isten még sötétebb a szempillája, az nem olyan nagy cucc. Mondjuk ha én szülő lennék, álszent is lennék tiltani, én speciel 12 évesen kezdtem sminkelni a suliba, előtte meg hét évesen sminkelgettem itthon néha.(Mondjuk úgy néztem ki, mint akinek behúztak, meg igyekeztem indián sminket csinálni, de vicces volt.)

Azontúl ha tiltod, úgyis csinálni fogja. Mondjuk kölcsön szempillaspirál és korrektor a barátnőktől. Ez egyébként szerintem nem lenne higiénikus. Akkor inkább legyen sajátja, beszélje meg veled, kérjen tanácsokat a technikai részéhez, az utána jövő bőrápoláshoz. Felesleges ezen a témán feláldozni a szülő-gyerek közti bizalmat.

Meg a sminkelés amúgy is egy apró döntés, nincs rá veszéllyel. Ennyi idősen simán meghozhat ilyen apró, szinte jelentéktelen döntéseket, hamarosan azt is el kell döntenie, hogy hova tanul tovább.

Illetve itt írta valaki, hogy ő akkor nem engedné, ha csak mások miatt akarná. Viszont ez ennél összetettebb. Például ha valaki nem lát ilyesmit és nem találkozik vele, az nem feltétlen tudja, hogy létezik. És miért akarna bárki is olyasmit, amiről azt se tudja, hogy létezik? Úgy tudja az ember eldönteni, hogy tetszik-e valami, hogy látja valahol. Például én sokáig nem tudtam, olyan 11 éves koromig, hogy léteznek babzsák fotelek. Aztán láttam egy osztálytársamnál, amikor meglátogattam. És tökre megtetszett, szerettem volna egyet én is. És nyilván csak azután szerettem volna ilyet, hogy tudtam, hogy létezik. Na a smink ugyanez.

A sminkelésnél meg felmerül az aggodalom, hogy ez hova vezethet, mennyire fog elfajulni a helyzet. Megsúgom, semennyire. Általánosban én voltam, aki legkorábban sminkelt rendszeresen. (12 évesen) Ennek ellenére nem pasiztam, osztályelső voltam, tanulmányi versenyről tanulmányi versenyre járkaltam, sőt szerintem én voltam az egyik legnépszerűtlenebb lány az osztályban. De egyébként a tanárok között sem voltam soha népszerű. Bulizós se lettem, talán 4-6 buliban voltam, ebben benne van a pár fős összejövetel egy barátnál szilveszterkor meg a kolis "bulik" (karaoke tanári felügyelet mellett alkohol nélkül). Meg amúgy nem is lesz évről évre több a smink. Ha azt nézzük én 12 éves korom óta sminkelek, ha számoljuk a hét éves korom utáni otthoni poénos sminkeléseim is, akkor 7 éves korom óta. Voltak olyan időszakok, amikor fullos smink a gimiben, meg olyan is, hogy megcsináltam a szemöldököm és le van tojva, meg olyan is, hogy hónapokig abszolút semmi. Én speciel smink nélkül és sminkben is elégedett vagyok az arcommal, mindigis az voltam. Csak szeretem, ha csak picit is más karaktert tudok adni neki, meg szeretem a sminkelést, mint folyamatot. Nyilván ehhez kell egy egészséges önbizalom, amiben mondjuk nekem segített 12 éves korom körül a smink is. Például nekem sokszor szóltak be azért mert kövér voltam, vagy voltak bőrhibáim. Amikor meg sminkeltem néztek nagyokat, hogy hmm a népszerűtlen jó tanuló mer olyan dolgokat csinálni, amit a a menő lányok nem. És ez nekem növelt annyit az önbizalmamon, hogy hatodik elején elkezdtem sminkelni, hetedik végére olyan király önbizalmam lett, hogy már smink nélkül se szóltak be nekem. Jó, nem lettem menő, de nem kaptam meg napi szinten a "dagadt stréber" jelzőt.

Nyilván a lányoknál indítéknak ott van a közösséghez tartozás is, de ez nem elítélendő. Olyan dologgal akar közelebb kerülni a közösséghez, amivel nem árt senkinek. Később vagy kinövi, vagy jobban megszereti a sminkelést.

Én igazából ebben semmi rosszat nem látok. Csak legyél következetes. Például ne csináld azt, mint anyukám velem általánosban, hogy megveszed a sminket, megengeded, hogy suliba is csinálja, aztán random egyszercsak ku*vázod miatta, aztán ha nem csinálja akkor meg arra teszel megjegyzést.

Esetleg tartsatok csajos napot néha, ami ezzel kapcsolatos. Tök jól lehet ezzel is közelebb kerülni egymáshoz. :)


18L

2021. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
30%
Nem.. en 13 evesen kezdtem de en rendesen kifestettem magam.. szovalll ez nem
2021. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
Az én lányom is 13 éves, kezdenek pattanásai lenni és ő is haszál korrektort meg néha szempillaspirált. Mást nem. Így több az önbizalma, magabiztosabb kevésbé szorong, ezért engedem neki :)
2021. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
25%

Én 13 évesen kiszedtem az összes szemöldököm és elkezdtem rajzolni. Azóta is ezt csinálom, pedig nem vagyok mai gyerek :)


Szóval nyugodtan :)

2021. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

14, ez akkor gond, ha a lány időközben rájön, hogy mennyire gázul néz ki a rajzolgatással.

Húgom is ezt csinálta évekig, meg volt róla győződve, hogy mennyire szexi, a család meg ráhagyta, a saját teste jeligére.

Mikor elkezdett kimenni a divatból a rajzolt bohóccsík, akkor szeretett volna természetes szemöldököt, de már nem nőtt neki rendesen vissza, csak foltokban összevissza.

Most kényszerből rajzolja, és minden pénzét arra teszi félre, hogy elmehessen egy normális szálas tetoválásra...


Szóval erre mondjuk pont nem biztatnám a kérdezőt, hogy engedje a kislánynak.

2021. máj. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%
Ennyi belefer, de amit az első linkelt kép, na az nem 😂 az felnőttnek is sok, nem hogy egy 13 évesnek
2021. máj. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt egyértelműen csak viccből linkelte, aztán szegényt hogy lepontozták. :)
2021. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
43%

17, Nem vicc, hanem troll, a rosszabbik fajtából.

Kb minden kamaszsminkes kérdés alatt megjelenik ezzel a fotóval, hogy mennyi vakolat lenne normális kiskamaszként, és milyen gáz az, aki azt mondja, hogy nem kéne.

2021. máj. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%

33 eves vagyok es kb en is 13 evesen kezdtem sminkelni. Azota is minden nap alapozoval megyek a boltba is ki akar. Mindenki meglepodik milyen szep a borom smink nelkul is, de en ugy nem erzem magam komfortosan egysegesebb kepet ad az alapozo a boromnek. Kezdodo halcany rosaceaval a borgyogyasz annyit mondott tovabbra is sminkeljek es hasznaljak fenyvedot mert az vedi a borom az idojarastol (hideg/meleg). Azota se lett rosszabb, termeszetesen itthon le kell mosni de ha kimegy az ember jobban teszi ha vedi a boret. Volt kolleganom 30+is szintugy, o rengeteget szolizott persze tudom a masik veglet de az O bore nagy durvan rancos volt. Szoval en szerintem nem olyan karos a smink mint sokan hiszik, egy vedoreteget kepez tulajdonkeppen.


A lanyodnak vennek egy BB kremet fenyvedo faktorral, egy baking powdert ami mattitja nyaron, szempillaspiralt, es valamilyen szinezett ajakapolot. Nem kell nagy markakra gondolni, loverly, essence, miss sporty. Mivel nekem se problemas a borom, nem hajlamos aknera ezert en is ezeket hasznalom. Egyedul az alapozo dragabb de nekrm nyilvan nincs mar hamvas tizeneves borom. Itthonra extraszuz kokuszvajat hasznalok csak, mar nem veszek draga kremeket.


Ajanlom a kremmaniat! Pl beirod hogy szempillaspiral es kidobja ezt a markat. [link] Fel eve valtottam erre en is vicc de teljesen jo pedig csak drafqkat vettem elotte. Ez kb olyan szintu mint a pupa spiral.


De ez a bb krem is jo erteket kapott [link] 1 honapig siman eleg.


En biztos engednem :) csak segitenek neki az arnyalatok kivalasztasaban.

2021. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
55%
Most nem divat a kiszedett vekony szemoldok szerencsere! Sot, minel tobb annal jobb. [link]
2021. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!