Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák, valakinek...

Lányos anyukák, valakinek tapasztalat? 12 éves a lányom és zavarja, hogy már szőrös a hónalja, ezért egész nap kardigán van rajta a rovidujju felett és nem hajlando levenni.

Figyelt kérdés
Mondtam neki párszor, hogy borotváljuk le, megmutatom, hogy kell, stb., de nem hajlando rola beszélni, ciki neki a téma. Nem szeretném, ha egész nyáron hosszuujjuban lenne, hogy oldjuk meg?
2021. jún. 8. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ne beszéljetek róla,csak add oda neki a borotvát. Vagy mikor át adod, akkor mondd el neki, hogy mire kell figyelni.


Nem nagy cucc a borotválkozás, meg fogja oldani ő magának.

2021. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Lehet ciki neki veled megbeszelni, de egy más személlyel simán belemenne. Pl egy idősebb lány unokatesoval, vagy tőled fiatalabb nagynénivel. Legalább az első alkalommal ne egyedül csinálja, mert megvaghatja magát.


Egyébként tok jó, hogy 12 éves kora ellenére engeded, hogy normálisan megoldja. Én most vagyok 30, de 15 évesen hiába könyörögtem anyumnak, hogy leborotvalhassam a lábam, nem engedte, úgyhogy én is főhettem egész nyáron hosszú farmerban.

2021. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Én tuti megmondanám neki, hogy mindenki ütődöttnek fogja nézni a 40 fokban hosszúujjúban, szóval ha nem szeretné, hogy ezt gondolják róla vagy a háta mögött kiröhögjék, akkor legyen kedves, és hagyja neked, hogy segíts neki. Van a borotván kívül más megoldás is, keressetek egy olyat, amivel egyedül is megy neki, és nem kell a személyes jelenléted hozzá, max átbeszélitek előtte, hogyan is működik.
2021. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Én is elmondanám neki, hogy pont amiatt fogják hülyének nézni, cikizni, mert nyaron azt hiszi szibériában van.

Arrol nem beszélve, izzad, annak szaga lesz, stb...


Ha kell segítség szóljon, nem muszáj a borotva, van más alternativa is. De ez igy nem jó

2021. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%

De miért pont kardigán? Ha nem "cap sleve" akkor a kutya se látja rövid ujjúban sem. De vehetne könyékig érőt is, ha ennyire zavarja.

Én ezt mondanám el. Ha nem akar szőrteleníteni és mégis zavarja, van jobb megoldás is a kardigánnál.

2021. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Sima pólóban sem látszik, úgyhogy nem értem miért van pulcsiban.

Vegyél neki egy borotvát (habot is), mondd el, hogyan kell csinálni és hagyd egyedül. Nem veled akar borotválkozni, ez érthető.

2021. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

#1es vagyok.


Én nem félteném ennyire a "megvágjamagát"-tól sem. Néha is belekapok még a mai napig 26 évesen itt-ott a bőrömben a borotvával, de semmi gondom nem lett soha. Ha megmutatták volna vagy megcsinálták volna helyettem annó, akkor is fennállt volna ez a "veszély". Kell néhány pici bibi amúgy, hogy kitapasztaljuk melyik féle borotvával hogy kell bánni. 🤷‍♀️


Én elsőre eldobhatósat adnék neki, ha meg látom, hogy fogy, akkor vennék egy biztonságit.


Pár évvel később pedig ha úgy gondolja, akkor szívesen elmegyek vele gyantáztatni.

2021. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azt már tobbszor mondtam neki, hogy így hulyén néz ki, egyre melegebb lesz, megizzad, stb.

Még milyen megoldást ajánlanátok a borotván kívul?

/Én csak eldobhatós borotvát használok/

2021. jún. 8. 12:15
 9/25 anonim ***** válasza:
57%
Epilator, gyanta, krém...
2021. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%

Én évekig hosszúujjúban mentem nyáron mindenhová, mégsem néztek hülyének, sőt, mindenki leszarja. Tényleg azt hiszed, ennyire érdekelsz/érdekel a lányod másokat? :D

Egyébként akárhová megyek, mindig van valaki hosszúujjúban a legnagyobb forróságban is. De csak ránézek és ennyi, nem foglalkozom vele. Hülyének meg pláne nem nézem, mert nem tudom az okát.

2021. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!