Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogszabályzásra lenne szüksége...

Fogszabályzásra lenne szüksége a fiamnak 10 éves, de ő nem akarja, nem együttműködő. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
50%
10 éves. Nincs döntése. Elviszed és felrakatod neki. Ha véletlen neadjisten rákos lenne és nem lenne kedve a kemóhoz azt is ráhagynád?
2021. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
52%
Először a férjednek mutasd meg ezeket a válaszokat. Először is neki kell maximálisan melléd állnia, mert a gyerek érzi a "rést". Aztán le kell ülni a gyerekkel és újra elmagyarázni neki, hogy ez az ő egészségét szolgálja. Ha a szép szó, rábeszélés nem hat, akkor igenis jöjjenek apa támogatásával a kőkemény szankciók. Gondolj bele, ha cukorbetegség lenne, és nem működne együtt mondjuk az inzulinhasznalatban vagy diétában, hagynád? Ez nemcsak az esztetikaról szól. De az egészségéről is. Nekem csak mélyharapásom van, nem csálék a fogaim, de kellett volna fogszabályozás. Sajnos a szüleim nem vitték el, nem volt csúnya, nem érdekelte őket és nem a pénz, hanem a macera miatt. Most ínygyulladással, gyorsan romló fogakkal és rossz szájszaggal küzdök 50 évesen. Az öcsémmel ugyanezt el akarták játszani, de nem hagytam, mikor ő került ebbe a korba, én már 20 éves voltam, elkértem a pénzt és én hordtam fogszabályozásra. Egy lyukas foga sincs, most 40. Én szeretem a szüleimet, de emiatt hibáztatom őket. A te gyereked is téged fog hibáztatni.
2021. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
47%

Cr7 se így nézett ki 20 éve, mondd meg neki, ő is amint fontos lett a kiállása, kinézete, a fogával kezdte.

Amugy ennyi idősen max pár hét alatt csak éjszakaira váltanának neki, szóval nem kell parázni.

Megint amugy 10 éves. Nem dönt, az anyja dönt helyette. Ha gerincferdulese lenne, gyógytornára hordanád, ha fogszabalyzás kell neki, arra, ha nem tudna beszélni logopédushoz.

2021. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
55%

Én sem akartam annak idején (12 voltam) pedig zavart a fogam, szégyelltem hogy kiáll a szemfogam. Nem mertem úgy mosolyogni sem.

Végül 13 évesen valahogy rávettek, foghúzás is kellett, a felső két 4-es és 3 bölcsesség hogy ne nyomódjon vissza a fogsorom ha kinőnek. A negyedik azóta sem jött ki pedig 34 vagyok már. Ráadásul a fogorvos alulra is rakott szabályzót. Az osztályban csak nekem volt fogszabim, de nem csúfoltak érte egyszer sem, csak a barátnőimmel nevettünk hogy nyilvánosan nem tudok rendesen enni mert beleragad a kaja 🙈

Örülök hogy anyukám nem hagyta rám és rábeszélt mert most szépek a fogaim.

2021. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
50%

Nem érdekelne, ebben nincs döntési lehetősége, a fogszabályozás az ő érdekében történik.

Öcsém a szemüveg miatt hisztizett de kegyetlenül, tépte le magáról, üvöltött a szemésznél, stb., de akkor is hordania kellett, pont.


Én is voltam fogszabályozós, bár nekem értelmes dokim volt, hálisten, részletesen elmagyarázta, miért kell, mik az előnyei, és 11 évesen simán megértettem, hogy ez egy szükséges beavatkozás.

2021. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, készüljetek fel egy gyönyörű, kihágásokkal teli kamaszkorra, hogyha már most a kölyök dirigál.


Elég szomorú, hogy egy tíz évesnek döntési joga van ilyen helyzetben.

2021. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
44%

#36 Vagy éppen akkor készüljön fel egy ilyen kamaszkorra, ha már most telibeszarja a gyereke véleményét.


Kérdező!

Egy dolgot kérek tőled: kivehető fogszabályzót ne engedj!!!! Az egy hatástalan és hosszadalmas kínszenvedés! Csakis rögzített, az sokkal gyorsabb, hatásosabb és fájdalommentesebb. Tapasztalat.

2021. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
43%
A kivehetőt csak kis módosításra adják illetve az állandó levétele után, pár hónap helybentartó kezelésre kell viselni.
2021. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
43%

Nekem kmondjuk kivehető volt. Az első 2 hétben kellett 24 órát hordanom, aztán éjszaka+otthon.

Ekkor 12 éves voltam. 4 hónap,

Szóval majd a fogszabályzó orvos tudja.

A gyereknek meg ilyen esetben nem véleménye van, hanem érdeke. Szemészeti se vinnéd, ha nem akarna szemüveges lenni? Vagy ha félig süket lenne, inkább ráhagynád?

A csále fogak nem a legnagyobb gond, az hogy nem lehet őket tisztán tartani és szétrohadnak 20 év alatt, az gond.

Mondjuk ha 5 perc szunetről van szó, az más.

Akkor is adnék neki fél év gondolkodási időt, ha jó ez neki így, akkor legyen. De ha az a tét, hogy 35 éves korára úgy nézzen ki, mint a Mónika showból bárki, akkor ott nem dönt 10 évesen.

2021. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
52%
Avaly89 "Elég szomorú, hogy egy tíz évesnek döntési joga van ilyen helyzetben." - miért, kinek legyen döntési joga? Az ő szájában van, nem a szülőében...
2021. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!