Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogszabályzásra lenne szüksége...

Fogszabályzásra lenne szüksége a fiamnak 10 éves, de ő nem akarja, nem együttműködő. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
53%

Aham, szóval tehát te kijelentheted, hogy egy gyerek teljes joggal rühelli a szüleit pusztán azért, mert fogszabályzásra vitték, ellenben ha más azt írja, hogy ez nagyon erős túlzás és nem gondolja, hogy “teljesen jogosan” rühelli őket ennyi miatt, akkor az máris egyenlő azzal, hogy meg akarja szabni, ki hogyan érezhet és egyből hőbörögsz. Inkább nem is kommentálom, beléd a szó is kár. Saját magadból és a szüleid iránt érzett gyűlöletből és mérhetetlen frusztráltságból indulsz ki és fel nem foghatod, hogy egy normális gyerek nem fogja instant rühellni a szüleit azért, mert azok csúnya, gonosz módon a javát szolgálták a fogszabályzóval. Lehet ott és akkor dühös lesz rájuk és haragudni fog, de hogy emiatt egy életre rühellje őket, az bőven túlzás.

Hány olyan ma felnőtt ember van, akik anno pl a szemüveg ellen harcoltak, mert de gáz, ők nem akarják hordani, ellenben a szülők nem kérték ki a 7-8-9 éves gyerekük véleményét, hanem szemüveget kaptak és kész. Most meg nem győznek hálásnak lenni a szülőknek, hogy nem hagyták még jobban leromlani a szemüket. De hát nyilván emiatt amúgy örök életre utálniuk kellene őket, hisz miféle ocsmány anya-apa az olyan, aki figyel a gyereke egészségi állapotára?

2021. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
61%

Édes jó ég, komolyan olyan papol elvakultságról, akinek egyetlen érve, hogy hát a gyerek szájában lenne a fogszabi, így nyilván ő dönt és amúgy is teljesen normális és teljesen jogos rühellni a szüleinket, amiért nem dönthettünk kisgyerekként ekkora horderejű dolgokban? Elképesztő.

Engem pl nem kérdeztek meg akarok-e szemüveget, indokolt volt, hogy lehetőleg ne romoljon tovább vagy ne romoljon olyan gyors ütemben, mint szemüveg nélkül. Nem, nyilván nem akartam és dühös voltam, úgy kb 3 napig. Aztán kellett vagy 1-2 év, hogy rájöjjek, a szüleim csak nekem akartak jót, nem állt érdekükben direkt kicseszni velem és most figyelj: rohadt hálás vagyok érte, mert szemüveg nélkül évente egyre jobban és jobban romlott a szemem, aztán mikor végre elhatározták anyumék, hogy akkor ennyi és most kapok szemüveget, akkor ez a romlás a negyedére csökkent. De igazad van, mocsok, ocsmány szülők, amiért nem hagyták, hogy egy egészségemet illető kérdésben egyedül döntsek gyerekfejjel.

Aki ennyi miatt képes megutálni a saját szüleit, annak komoly problémák vannak a fejében.

2021. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:

A fogai nem romlanak, rendesen mos fogat nem is lyukasak se semmi ilyesmi. Fogko sincs neki.

Az orvos szerint sem kell eroltetni, mert erovel nem lehet kinyitni a szajat vagy lekotozni.

Idovel biztos engedni fogja, egy fel evet kapott, hogy atgondolja.

2021. júl. 14. 14:48
 54/77 anonim ***** válasza:
42%
#51 "Aham, szóval tehát te kijelentheted, hogy egy gyerek teljes joggal rühelli a szüleit pusztán azért, mert fogszabályzásra vitték, ellenben ha más azt írja, hogy ez nagyon erős túlzás és nem gondolja, hogy “teljesen jogosan” rühelli őket ennyi miatt" - félre tetszettél érteni, én azt mondom, hogy egy gyerek BÁRMIÉRT teljesen jogosan rühellheti a szüleit, elvégre is nem ő választotta őket, és nem ő akart megszületni. A gyerek véleménye a saját kizárólagos döntése, még indokolnia sem szükséges...
2021. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
44%

Jaj szegény sanyarú sorsú gyerek, a szülei foglalkoznak vele és az egészségével, mi lesz most így?

Dühöngjön csak, majd elmúlik. Ha nem emiatt, akkor a te logikád mentén majd talál bármi mást, ami miatt elvileg teljes joggal rühellheti őket, hát akkor meg? Ez pont nem egy akkora és olyan horderejű dolog, hogy egy egész életen át fújtass a szüleidre, kezdetben dühöngsz, aztán majd úgyis rájössz, hogy semmi rossz szándék nem volt mögötte és az egész kezelés a TE javadat szolgálja.

2021. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
53%

46!

"akkor bizony a TB finanszírozná... "

Aranyos vagy, hogy ezt gondolod, de sajnos nem ez a helyzet. Ezért nem szeretem, mikor a témában laikusok válaszolnak ilyen kérdéseknél, mert nagyon félrevezető tud lenni, amit Laikus Janka otthon a kanapén elképzel. Vitatkozhatsz velem, nekem mindegy, én körzetes rendelőben dolgozom fogorvosként és fogszis rezidensként, van rálátásom a dologra: a fogszabályozást 18 éves korig támogatja az állam, utána fizetős (kivétel a 18 éves kor előtt megkezdett kezelés, azt még befejezik). Ez azért van így, mert a fogszabályozásra legideálisabb időpont még a növekedési fázis alatt van, vagyis még bőven kamaszkorban. Minél később kezdődik el egy kezelés, annál tovább tart, és ebből adódóan annál többe is kerül az államnak. Teljesen mindegy, hogy ki milyen ortopéd fejjel jelenik meg 28 évesen, hogy kezelést kér, legjobb esetben is csak bizonyosan részeket tud kedvezményesen igénybe venni, például egy-egy műtétet, mert azokat amúgy is elsősorban a nagy egyetemi klinikákon végzik, de így természetesen az ember vállalja azt is, hogy rezidensek dolgoznak rajta, vagy esettanulmányt csinálnak belőle, ami miatt jóval többször meg kell jelennie adott kezelésen és jóval hosszadalmasabb ideig ott kell ülnie, mint egyébként.

Mint fentebb írtam, a fogszabályozás első számú indikációs területe egészségügyi és csak nagyon sokatlagosan esztétikai. Egy csomó olyan betegem van, akiknek azért is mennek sorra tönkre fogai, mert annyira torlódott, hogy azt csak nagyon alapos odafigyeléssel lehetne ápolni, talán még én sem mosom annyira, amennyire egy ilyet kellene. És mivel egymás hegyén hátán állnak a fogak, ezért a szuvasodás felfedezése is sokszor már akkor történik, amikor nagy a lyuk, nem beszélve a tényről, hogy egy korrekt tömést az ilyenekbe nem lehet bele rakni (nem férek hozzá a másik fogtól), csak annak az árán, hogy nagyon elcsúfítom a fogformát. Csak egy példa a sok közül. Könnyű addig megvonva a vállat odébb állni, amíg nem a te szádról és így a te egészségedről van szó. Hidd el, nem jó azt hallani alig 30 évesen, hogy bizony ezek a fogak nem lesznek hosszéletűek, ha nem változtat a szokásain sürgősen (komoly diéta, és mint írtam, olyan szájápolás, ami talán nekem sincsen) vagy nem megy el jó pénzért (400-800ezer forint) fogszabályoztatni. És én naponta találkozom ilyen esetekkel, ahol sokkal jobb lenne a helyzet, ha anno szegény gyereket elvitték volna (persze megértem a financiális részét is, hiszen még a kedvezményes kezelés is pénzbe kerül és olyan helyen dolgozom, ahol az a 30ezer forint készülékár hiányozna a büdzséből).

2021. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
34%
#55 " kezdetben dühöngsz, aztán majd úgyis rájössz, hogy semmi rossz szándék nem volt mögötte és az egész kezelés a TE javadat szolgálja." - valójában a döglött csótányt sem érdekli, hogy milyen SZÁNDÉK van mögötte, a lényeg az, hogy a tett hogyan hat az adott emberre. Gondolom ismered a közmondást: a pokolba vezető út JÓSZÁNDÉKKAL van kikövezve... ennyit a "semmi rossz szándék"-ról...
2021. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
53%

Valójában értelmes ember, akinek cseppnyi esze is van, nem vágja be egy életre a hisztit és rühelli meg végérvényesen a szüleit amiatt, mert taknyos gyerekként nem ő hozza a szabályokat, főleg egészséget illető témában. Tinik mindig találnak valamit, amin lázadozhatnak, hisztizhetnek és haragudhatnak a szülőkre, olykor teljesen abszurd dolgok miatt is, aztán majd megbékélnek. Vagy te komolyan azt hiszed minden gyerek rühelli a szüleit, amiért azok valamire nemet mondanak vagy épp azt mondják, hogy de ez lesz?Tetszik, nem tetszik de a szülő feladata a nevelés és nem a gyereké, a szülő tartozik felelőséggel a gyermeke iránti, ő hozza a szabályokat, normál esetben a gyermeke jólétét és épségét szem előtt tartva!

Szegény 10 éves kisfiú amúgy, milyen rettentő sorsa lehet, hogy a szülei kifizetnék neki a fogszabályzót, hogy az idő múlásával ne romoljon esetlegesen tovább a helyzet és ne legyenek ebből a jövőben problémái. Tényleg igazi sátánfattya az ilyen szülő.🤷🏻‍♀️


Őszintén sajnálom, hogy téged akkora trauma élt gyerekkorodban, amit azóta sem tudtál kiheverni és anonim oldalon kell “győzködnöd” a jó népet mekkora szarszemét szülő az, aki nem kéri ki ilyen döntésben a 10 éves kisgyereke véleményét, de hálistennek nem mindenki olyan borúlátó és indulatoktól túlfűtött, mint te. Nagyjából már úgy adod elő, mintha szegény gyereket minimum ütnék-vágnák a gonosz szülők, akkora feneket kerítesz ennek a témának.

Megmondtuk, te egészen nyugodtan bízz minden döntést egy kisgyerekre, legyen az az, hogy akar-e menni iskolába, akar-e hordani szemüveget, akar-e menni fogdokihoz tömésre stb stb, a te bajod, más meg eldönti saját maga, hogy a gyereke hisztijének enged vagy az egészséget tartja szem előtt. Persze mikor anyu-apu megveszi a legújabb hiper-szuper játékot meg telefont meg laptopot, PS-t, xBoxot stb-t, akkor milyen király szülő már, minden happy, aztán ha meg szeretne odafigyelni a fogai állapotára és megakadályozni, hogy felnőtt korban neadjisten fájdalmai legyenek és majd akkor kelljen 6-700 ezrekert vagy még többért megcsináltatni, akkor máris teljes joggal rühelli, mert hát milyen szülő az ilyen.🤦🏻‍♀️

2021. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező: "A fogai nem romlanak, rendesen mos fogat nem is lyukasak se semmi ilyesmi. Fogko sincs neki" - én írtam, hogy a most 30 éves barátnőm elment egy sima fogkőeltávolításra, és ott szólt neki az orvos, hogy íny alatt is tisztítani kell, mert csálék a fogai és akárhogy mossa, nem tudja rendesen kitisztítani. Azt mondta, hamar elveszíti a fogait, ha nem kezd velük valamit.

Most csináltat fogszabályozót 30 évesen, több mint 1 millió forintba fog kerülni, ami így friss házasként, lakásvásárlás előtt nem egy kellemes kiadás (mondjuk semmikor nem az, amikor gyerekként töredékből is meg lehet úszni).

Neki sem volt nagyon szuvas foga, most mégis megmondták, hogy el fogja veszíteni az összes fogát, ha nem kezd velük valamit.

Ja, meg mi az, hogy az orvos azt mondta, nem kell erőltetni? :D Persze, neki gondolom, mindegy, van egy rahedli páciense, meg szép kis listája, mit szenvedjen egy hisztis gyerekkel. De attól még hidd el, ha az ő gyereke lenne, már rég ott lenne a szájában a fogszabályozó.

2021. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
53%
"De attól még hidd el, ha az ő gyereke lenne, már rég ott lenne a szájában a fogszabályozó." - nem kell ennyire rossz véleménnyel lenni az orvosokról... itt a történetben a két legnormálisabb ember a doki, meg a Kérdező párja.
2021. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!