Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hogy tanítsam meg...

Szerintetek hogy tanítsam meg 10 éves húgomnak a mértékváltást?

Figyelt kérdés

Nem nagyon érti szegény :(

Vigyek be üvegeket 1 l-est meg mérőszalagokat meg ilyenek?Attól könnyebb?


2010. aug. 25. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, igen!!!! Nekem is így magyarázták Anyuék annak idején, és úgy megértettem :) Egy literes kancsót hoztak, meg egy dl-es poharat, meg vizet, és számolnom kellett, hogy egy liter az hány dl.


Egyedül az órával voltunk gondban, mert azt is nehezen tanultam meg, és arra nem volt semmilyen ötletü(n)k.


A négyzetmért is kivágták nekem, meg a négyzecentimétert, hogy legyen összehasonlítási alapom. Az egy méteres rudhoz meg hoztak tíz centis színes rudakat, azokat pakolgattuk. :)


Szóval nyugodtan!!!

2010. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szépen köszönöm!

Az órával lesz gondom!

2010. aug. 25. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy ez kicsit furán hangzik,de én 7.ben értettem meg és úgy hogy a falra az osztályfőnök kirakta az iylen plakát szerűséget amin minden rajt volt az összes mértékváltás és midnenféle feladatokat kellett csinálnunk mértékváltásból és így mindig ott lógott előttem aztán meg is jegyeztem mindent
2010. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az órát nagyon nagyon sok gyakorlással tanultam meg. Lehet venni papírboltban kartonpapír órát ha minden igaz (legalábbis amikor én voltam kicsi, lehetett), de fában is láttam már, amit lehet csavargatni... Otthon is simán elkészíthető bármelyik változat. Minden nap beállítgatod a húgodnak, és egy egy negyed-fél órát gyakoroltok oda vissza. Vagy te állítod be és neki kell leolvasni, vagy mondasz egy időt, és neki kell beállítani! Így előbb utóbb megragad!
2010. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!!

Kedvesek vagytok

2010. aug. 25. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Most mondok furát: én Tolnai-módszerrel tanultam alsóban 4 évig majdnem 20 évvel ezelőtt, így nem tudom, hogy van-e még ez a módszer. Ott a kezünkön tanultuk a mértékváltást is, de úgy belénkverték, annyiszor mondtuk el hangosan, hogy a mai napig, ha gondban vagyok vele, szégyen-nem szégyen, előkapom a kezemet és azon kiszámolom.


Pl. súlyoknál mondtuk, hüvelykujjtól haladva oda-vissza: tonna-mázsa-kilogramm-dekagramm-gramm, gramm-dekagramm-kilogramm-mázsa-tonna, 1 tonna 10 métermázsa-1 métermázsa 100 kilogramm-1 kilogramm 100 dekagramm-1 dekagramm 10 gramm, 10 gramm 1 dekagramm-100 dekagramm 1 kilogramm-100 kilogramm 1 métermázsa-(és itt mindig vettem egy nagy levegőt, gondolkodtam)10 métermázsa 1 tonna

Magyarul bemagoltuk, mint a verset. 4 ilyen kis kéz volt, ehhez kesztyűket kaptunk. A súly átváltása piros kesztyű volt, az űrmértéké sárga, a hosszúságé zöld, az időé kék (azt tanultam meg a legkönnyebben és a leghamarabb), felhúztuk és szavaltunk. Mindezt pedig nem 10 évesen, hanem már 8-9 évesen tanultuk, 2-3. osztályban. De jó volt, megmaradt.

2010. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

métermázsa?!

De jó módszer!!! :D

2010. aug. 27. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!