Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha kamasz fiú abban a tévhitbe...

Ha kamasz fiú abban a tévhitben van, hogy a háztartás és jarulékai női munka és neki nem kell semmit csinálni, hogyan lehet vele megértetni, hogy nem így van?

Figyelt kérdés

Igen, attól hallja, aki elsőre eszetekbe juthat.

Nincs együtt élés, de most is ez van erősítve benne.

Pld mesélte neki, hogy indulás előtt porszivózott, de leszúrta, hogy miért dolgozik helyettem....vagy mikor telefonált, nem vette fel, mikor visszahívta, mondta, hogy bocs, vizes volt a kezem, mert mosogattam... mire mondta neki, hogy a lusta anyád csak ne ossza rád a saját feladataid, máskor ne hagyd magad palira venni


Azóta se csinál semmit és azt mondja, hogy ez az én dolgom.


Nem hisz nekem, azt mondja, csak lusta vagyok és ő nem fog nekem ugrálni.


Ha nem csinálok meg valamit örökre úgy marad, mert tényleg ez a véleménye. ( 14 éves)


2021. jún. 28. 06:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Élnek még a nagyszülők? Apukád segít anyukádnak? Ha jó a kapcsolat velük esetleg a papa beszélhetne vele.
2021. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Nincs mosogatás, nincs internet. Nem kell ezt túlbonyolítani, és elég egyszer szólni :)

Én is elvált vagyok két fiúval, mindig arra gondolok ilyenkor egy nagy sóhajjal, hogy sebaj, ez is egy lehetőség nevelni, hogy majd a menyeimnek már ne kelljen. :D

2021. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják, ne csinálj semmit.
2021. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%

"Miből gondoljátok, hogy apuka a egyedül ül egy koszos lakásban? Gondolom talált egy nōt aki nem veszi észre, hogy a párja nem csinál otthon házimunkát"


Attól még nyugodtan fel lehet ajánlani, hogy költözzön oda egy kicsit. Apa rögtön nem lesz akkora "sztár" ha vele is meglesznek a mindennapos súrlódások, meg a ô párkapcsolata sem lesz olyan idilli, ha kicsit jobban belelát (pláne, ha odakerül egy szemtelen kamasz feszültségkeltônek).

2021. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Jó ötleteket mondtak a többiek. Tipikus férfimunkákat csináltass vele, és pont itt a nyár, küldd el nyári munkára és vedd el a pénzét, hogy most ő a férfi a házban, neki kell eltartania a családot.

Ha nem teszi meg, akkor el kell venni a kiváltságokat. Netet kikötni, telefonszámot letiltani stb.

2021. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
14-es. Nem arról van szó, hogy ne költözhetne oda, de írták, hogy költözzön a koszos lakásba az apjához. Tehát azt feltételezik, hogy apuka egyedül él a retekben.
2021. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
7%
Jó selejt válaszok vannak.Csoda hogy a katonai iskolát senki se írta.
2021. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#17 te mit tanácsolnál? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy szerinted mit kellene tennie, mert én nem nagyon látok más módot, mint amit írtak.

A szépen üljünk le elmagyarázni dolog nem működik, azért is tette fel a kérdező a kérdését. Ezeken kívül mit lehetne még?

2021. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
De miért választás kérdése 14 évesen, hogy elmosogat-e maga után? Nem kell taktikázni vele meg, hogy éljetek koszban, hátha észreveszi vagy költözzön az apjához, hátha majd valaki rájön, hogy nálad mégis jobb. Csak ugyanaz járjon érte, ha nem csinálja meg, mintha nem csinálta volna meg a leckéjét vagy valami hülyeséget művelt volna. Gondolom, ezeknél sem csak ráhagynád, hogy majdcsak észreveszi magától. Ha nálad lakik - és gondolom, a te felügyeltedre bízta bíróság már jó ideje -, a te szabályaid érvényesek, amiket neked kell betartatni. Ehelyett szerintem te félsz elveszíteni a szeretetét, azért nem mersz az apjával szemben ellent mondani. Pedig nem fog sérülni attól a gyereked, ha nem hagysz rá mindent, sőt tisztelni fog. És ez igazán egy alap, nem valami szívesség. Szerintem ha normális a kapcsolatotok, és eddig jól nevelted, a kamaszkori lázadás ellenére is ezt meg kell, hogy értse. Ülj le vele, beszéld meg. Hogy annak vannak jogai, aki teljesíti a kötelességet és az lehet önálló, akiben meg lehet bízni. Ha meg megcsinálja, mindig vedd észre és köszönd meg, dicsérd meg.
2021. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
2021. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!