Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha kamasz fiú abban a tévhitbe...

Ha kamasz fiú abban a tévhitben van, hogy a háztartás és jarulékai női munka és neki nem kell semmit csinálni, hogyan lehet vele megértetni, hogy nem így van?

Figyelt kérdés

Igen, attól hallja, aki elsőre eszetekbe juthat.

Nincs együtt élés, de most is ez van erősítve benne.

Pld mesélte neki, hogy indulás előtt porszivózott, de leszúrta, hogy miért dolgozik helyettem....vagy mikor telefonált, nem vette fel, mikor visszahívta, mondta, hogy bocs, vizes volt a kezem, mert mosogattam... mire mondta neki, hogy a lusta anyád csak ne ossza rád a saját feladataid, máskor ne hagyd magad palira venni


Azóta se csinál semmit és azt mondja, hogy ez az én dolgom.


Nem hisz nekem, azt mondja, csak lusta vagyok és ő nem fog nekem ugrálni.


Ha nem csinálok meg valamit örökre úgy marad, mert tényleg ez a véleménye. ( 14 éves)


2021. jún. 28. 06:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Én pl simán lelakatolnám a hűtőt. Oké, de aki nem dolgozik meg érte, az ne is egyen.

Pont. Akkor vesz pairzeres zsemlét, de hogy én nem főznék rá, az is biztos.

2021. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sokat költünk ruhára, ezért a villanyszámlából kell elvonni a pénzt, anya sajnos spórolásból kénytelen lekapcsolni 8 után a routert...

Igaz a nagyobbik lányom csak 12 körül lehetett, de másnap reggeli készülődésnél már tökéletesen megfeleltek neki a tavalyi (amúgy hibátlan) ruhái.

2021. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%
#22 ez milyen kreatív 😄 👍
2021. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

Közölném vele, hogy amíg velem él, az én szabályaim vannak érvényben, ha ez nem tetszik, el lehet cuccolni apucihoz. Emellett a kedves exnek is megmondanám, hogy ha annyira nem tetszik neki a nevelésem, elballagunk a bíróságra és övé a felügyeleti jog (bár gondolom ehhez már nem fűlne a foga kedves apukának).

Amúgy életemben nem ütöttem meg senkit, de ha a szaros 14 évesem így beszélne és viselkedne velem, kapna akkora tockost, hogy a feje 360 fokba fordul meg. Nehogy már a farok csóválja a kutyát basszus.

2021. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

aha, apuka adja alá a lovat

de eddig ahogy látom proszívozott, mosogatott

beszélgess vele. mondd el, hogy ti azért vagytok egy család, hogy segítsetek egymásnak, és egyikőtök sem a másik szolgája. te dolgozol, ő iskolába jár, a házimunkát meg közösen kell megcsinálni, mert ti nem fogjátok akkor nem csinálja meg senki.

egy fontos: ha megcsinál valamit, akkor ne ócsárold le, ne csináld meg helyette újra. én ezért szoktam le kamaszként a házimunkáról, mert sosem volt jó, amit megcsináltam.

2021. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

amúgy meg ha azt mondja lusta vagy, hét végén mutasd meg neki milyen az amikor téynelg lusta vagy

kelj fel későn, egész nap heveréssz, nézz sorozatot, vagy még jobb, csináld azt amit ő. ha éhes, mondd neki azt: lusta vagyok, nem? és ne főzz ne készíts semmit. ne mosd ki a gönceit. ne takaríts. ne csinálj semmit. ha kérdezi mondd azt, mostantól így fogunk élni. van egy lusta anyád, törődj bele! majd rájön hogy a kényelmes élet nem terem magától.

2021. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, kérdező? Hogy álltok?
2021. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok
2021. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!