Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Havi 40 ezer forint költőpénz...

Havi 40 ezer forint költőpénz egy tininek sok?

Figyelt kérdés
Igazából költeni nem nagyon szokta, inkább nagyobb dolgokra gyűjt belőle. Úgy hogy ezen kívül a legtöbb dolgot a szülőktől megkapja (ruhák, kaja stb) Szerintetek ez sok?
2021. júl. 3. 00:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves ha szabad kérdeznem? Mert nem mindegy hogy 13 vagy 17.
2021. júl. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Sok. Ha magának kéne ebből ruhát venni, akkor még azt mondom oké. Mondjuk nem kell havi szinten ruhát venni, szóval arra is szerintem fölösleg ez a nagy összeg. Mindenesetre, szerintem sok.
2021. júl. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
Sok
2021. júl. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Derjaderja ***** válasza:
96%

Nyáron talán nem, illetve ha a nagy dolgokat tényleg ebből veszi. Pl egy drága okiseszközt vagy sporteszközt.

Kicsit akkor olyan, mintha a szülő venné, csak részletekben adja az árát. Pedagógiailag hasznos lehet így.

Ha elszórja butaságokra, akkor sok.

2021. júl. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
18 éves lett pár hete
2021. júl. 3. 00:49
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Sok, ha egyébként mindent megkap és Ti tartjátok el. Fele elég bőven! legfeljebb több ideig gyűjtöget/tesz félre azokra a nagyobb dolgokra.
2021. júl. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%

nagyon sok

én 18 évesen kaptam zsebpénzemelést havi 4ezerre. megvoltam belőle. én is gyűjtöttem. összejött amire akartam (jó mondjuk ünnepekkor rokonoktól volt egy kis bónusz)

ha esetleg valami olyan programról volt szó, vagy kajáról akkor nagyon ritkán a szüleim kiegészítették.

teljesen jól elvoltam ebből (és előtte ennél kevesebbből) fővárosi tiniként


szerintem a negyvenezer az egy irreálisan nagy összeg.

2021. júl. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy gyűjtöget, spórol, az tök jó, csak ez túl nagy összeg. Én anno mindig pár ezreket kaptam a szüleimtől, rokontól, és akkor azt gyűjtögettem. Abból pl. összegyűjtöttem 80 ezret és vettem egy telefont, jó pár hónap alatt. Ha pedig akartam új számítógépet, na arra aztán tényleg sokáig gyűjtöttem. Ehhez képest havi 40 ezerrel kb. rögtön megtud venni mindent, ami persze spórolás, de annyira azért nem kell spórolnia semmire sem.
2021. júl. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%
18 évesen nem sok, ha nem hülyeségeket vesz belőle
2021. júl. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%
Nem sok
2021. júl. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!