Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a fiam gyűlöli...

Mit tegyek, ha a fiam gyűlöli a lányokat?

Figyelt kérdés

14 éves. Tudom, hogy nagyon szeretne barátnőt, de mivel folyton csak visszautasították és megalázták, ezért nőgyűlölő lett. Olyanokat mond, hogy: "Jobb lenne lányok nélkül a világ", meg hogy "Gyűlölöm kollektívan a lányokat" stb. Nagyon szomorú és csalódott.


Őszintén szólva a szülői elfogultságomat félretéve, nem hinném, hogy jelenleg olyan vonzó lenne, sőt... Külsőleg van neki már azért valamennyi súlyfeleslege, semmit nem sportol, ő vágja magának a haját, belsőleg nagyon önbizalomhiányos, pesszimista. Ismerem, ezért tudom, hogy nagyon intelligens, a tanárai is így gondolják, meg a jegyei is ezt tükrözik, de másnak ezt soha nem szokta kimutatni, sőt. Tud nagyon kedves is lenni, de ezt sem mutatja ki. Illetve nagyon jóképű fiú lehetne belőle, ha tenne is érte valamit.


Hogy tudnék segíteni neki? Mit tegyek? Mivel lehetne kiengesztelni?



2021. júl. 19. 17:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
29%
Még csak 14 éves és ez a legnagyobb problémája?
2021. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem hogy kicsit ráérne még a csajozással, a felesleges energiáját inkább fektesse sportba, azzal már tudná növelni az önbizalmát is.
2021. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
91%

Ha magabiztosabb lesz, lehet a nőgyűlölő gondolatai is elmúlnak.

Az én unokatesóm bár a lelke nem volt ilyen "sötét", de túlsúlyos volt, az arca pattanásos, egészségtelenül etkezett stb.


Megoldás az volt, hogy apukával minden szombaton mentek edzőterembe, anyukával kozmetikushoz a pattanások miatt. Te pedig vidd el nyugodtan fodrászhoz (borbély), miért hagyod egyáltalán hogy magának vágja a haját?


Otthon az egész családnak teljes étrendváltás.


Gyereknek hobbi szerzés, ez az úszás volt egyébként neki, más nem tetszett neki.


Fél év alatt hatalmas változás volt, és bár mondtam hogy nem volt vele úgy semmi gond, de azért kedvesebb lett, türelmesebb az tuti.


Addig is ezt a nőgyűlölő dolgait is kezelni kellene, ha neked nem megy, akkor minimum pszichológushoz vinni!

2021. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
92%
Hiszen még gyerek, mi lesz később? Ez csak vmi kamaszkori állapot, teljesen normális, majd elmúlik. Most csak szerelmi bánata van.
2021. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim válasza:
81%

Szerintem mivel most kamaszodik, inkább a tanulmányaira kellene a nagyobb hangsúlyt fektetnie, mivel később, amikor már érettebb lesz, akkor lesz ideje a szerelmi életére. Ezzel együtt a külseje is előnyére fog változni ahogy idősebb lesz.

Szerintem arra kellene inkább figyelned, nehogy esetleg depresszióba forduljon át ez a konstans rossz hangulata.

2021. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

#3.

Igen, meg pattanásos is borzasztóan. (Be is van gyulladva, tehát abszolút nem az egészséges mérték.)

2021. júl. 19. 17:24
 7/69 A kérdező kommentje:

#5.

Kitűnő tanuló, de annyira önbizalomhiányos, hogy beégette magát a tanárai előtt, mert előadta, hogy ő mennyire buta és gyűlöli magát.

2021. júl. 19. 17:26
 8/69 anonim ***** válasza:
71%
Hova hajszolod 14 évesen? Ráér "csajozni" 4-5 év múlva.
2021. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Rossz látni, hogy magányos és ő is rosszul érzi kevés baráttal, meg barátnő nélkül.
2021. júl. 19. 17:30
 10/69 anonim ***** válasza:
98%

A nogyulolo dolgokkal nagyon hamar kell kezdeni valamit, ezek a gondolatok nem normálisak egy idő után, ha egy hete volt a szerelmi bánata akkor oké, de ha fél éve tart, akkor már nem oké,


nem tudom ismerős e a 17 éves püspökladanyi fiú aki egy 25 éves terhes nőt akart megerőszakolni.


Na, nála is valahogy így kezdődött. Frusztrált volt a sok elutasítástól.


Te vagy a szülő, mint mentálisan mint fizikailag felkelsz érte. Vidd el sportolni, pattanasait kezeltesd, a haját vagasd, intézd neki. Erre való a szülő.

2021. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!