Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 13 éves lányodna...

Megengednéd a 13 éves lányodnak, hogy alkohol mentes sört igyon?

Figyelt kérdés
2021. júl. 24. 21:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
24%

Én csak alkalmakkor meg tinibuliban.


Nem tartom jó ötletnek, hogy hozzászokik a keserű ízéhez, a sört senki sem szereti elsőre, mindenki csak megszokja vagy vagányságból issza.. Ennyi kivetnivalót látok a dologban, meg annyit, hogy mégiscsak sör..


Amúgy pont 13-14-15 évesen van itt az ideje, hogy vagánykodjanak a felnőttes dolgokkal, mint a vizipipa shishával, meg az alkoholmentes sor. 16tól már az lesz, hogy jajj alkohol, jajj cigi, 18 felett meg alkapja őket a füvezhetnék, rá pár évre meg az eki és a spuri.. És még szépen kitoltam a korhatárt..


Szóval visszatérve naponta nem, de egy egy barátnőzés, haverozás alkalmával és ünnepekre kaphatna amennyit szeretne belőle.

2021. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2021. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
15%

Nincs még elég alkoholista az országban? És ti szülők vagytok?!!!

Egyrészt nincs teljesen alkoholmentes sör. Másrészt fejlődő szervezet, de ami még fontosabb, hogy ha már kisgyerek korában ennyire elérhető az alkoholmentes sör, egyből elkezd rendes sört is inni, amikor nagyobb lesz. Nem fogja érteni, hogy mi a baj azzal, ha sok sört iszik, hiszen ez lesz neki a normális, hogy sörözik gyerekkora óta. Nézzetek már szét a családotokban, biztos van benne alkoholista. Legyetek már tudatosak. Igyon üdítőt, abból is van cukormentes. Aztán meg nem meritek majd nyugodtan elengedni bulizni, mert mi van,ha csatakkész lesz, vagy mi van, ha mentő viszi el.. Hiszen, mi van abban, ha iszik.. Nektek ismeretlen az a szó, hogy következetesség? Gondolom le lesz pontozva ez a válasz, legalábbis, ahogy a válaszokat olvastam, ez jött le, hogy hiába van ennyi alkesz az országban, attól még inni nem veszélyes, szokjunk is hozzá minél hamarabb, és higgyük azt, hogy totál ártalmatlan. Nyilván a közúti baleseteknél se szokott sose jelen lenni az ivás, családon belüli bántalmazásnál se, erőszaknál se.

2021. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Utánanéztem én is, nagyjából almalé, sör néven. Ennyitől nem lesz alkesz, személy szerint nem ismerek alkoholistát. Sosem "lázadt", a suliban is osztály első lett, kitűnő tanuló. Biztos nem lesz annyitól alkesz, hogy félévente megiszik egy alkoholmentes sört.
2021. júl. 25. 00:04
 15/31 anonim ***** válasza:
6%

Hát, de b.szod. Te vagy a szülő, elvileg az okos, megfontolt, érett.. Ennyire fáj már valami felesleges dologra is nemet mondani a gyereknek?

Ettől hiszed magad jó szülőnek, hogy mindent megengedsz, amit a gyerek kíván?

Majd iszik, ha nagykorú lesz, vagy vesz magának. Majd gondolj erre a kérdésre és válaszokra vissza 20 év múlva és nézd meg, mi lett a gyerekből. Ott van egy rakat híresség, aki szintén alkoholista lett, pedig kiemelkedőek voltak.. De hát az ivás ugye része a mindennapoknak.

2021. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem ő kérdezte, éppen nyaralunk és a ismerőseimnek, akikkel nyaralunk, a lánya 14 éves és nyakalja. Na, belőle kinézem, hogy egy alkesznál több nem lesz. Gondoltam, hogy ne tartson rossz apának, megkérdezem tőle, hogy szeretne-e inni ő is.
2021. júl. 25. 00:13
 17/31 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem jó apa akkor vagy, ha biztonságos határokat szabsz. Nyilván valamit lehet csinálni, valamit meg nem. Ez a gyereknek fontosabb, minthogy épp aktuálisan mennyire vagy jó fej. Mármint, ha szeretnéd, hogy a gyereked megtanuljon különbséget tenni, vagy következetes lenni, akkor neked is ilyennek kell lenned vele. Ellenkező esetben azt tanulja meg sematikusan, hogy simán lehet apát manipulálni, mert az érzései irányítják. Tényleg a legjobb szándék vezérel, ahogy ezt írom.
2021. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%
16, attól hogy az alkoholmentes sört ajánla a 14 éves, attól nem lesz belőle alkesz. XD
2021. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

Hát akkor én rögtön fogok egy ásót, és elásom magam, olyan szar szülő vagyok 🤣🤣🤣


2 éves a fiam, kb minden hétvégén jött valaki ebben a hónapban hozzánk kerti sütögetni.

Ilyenkor a fiúk söröznek, a lányok vagy üdítő, vagy ízesített alkoholmentes söröznek.

Mi a 2 évesemmel együtt szoktunk inni egyet.

Ja és 30 hetes terhes vagyok, ezzel már a születendő lányom is alkoholistának nevelem 🤷‍♀️🤦‍♀️😅🤣🤣

2021. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
18%
Gyámügy..
2021. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!