Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom beleöntött egy doboz tejet az egyik fiú osztálytársa táskájába. Az indoklás az volt hogy "a fiú többször is ler*bancozta". Nem tudom hogy egyáltalán megbüntessem-e. Egyik oldalam azt mondja,hogy igen,mert meg kell tanulnia a konfliktusokat/indulatait kezelni,a másik meg azt,hogy ebben a koromban lehet én is hasonlóan reagáltam volna,elvégre nagyon serdül,ez a viselkedéséből egyértelműen leszűrhető.

2021. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem büntetném mert végülis volt rá oka. Inkább megbeszélném vele hogy ez nem megoldás
2021. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
beszélgess vele. nem a büntetésből tanul, hanem abból, ha végigbeszélitek
2021. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

Én megbeszélném vele, hogy akármennyire is sértő dolgokat mond a fiú, tettlegességig sose menjen el a dolog, ne tegye tönkre semmiféle tulajdonát és ne okozzon sérülést.


Megmondanám, hogy megértem a haragját, és abban egyetértesz, hogy reagálni kell a sértegetésre, és kiállni saját magunkért, viszont rossz módját választotta a visszavágásnak, emiatt 1 hétig nincs net.


Legközelebb próbálja okosan megvédeni magát, amiből nem jön ki rosszul, nem pedig úgy aminek nyoma lesz később.

2021. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
32%
Hát, ha a fiú könyvei is benne voltak, jelentős kárt okozott, de ettől függetlenül is büntetném. Vele beszélném meg, hogy mit tart méltányosnak, már elég nagy hozzá.
2021. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
mondjuk ha ez az első ilyen, akkor főleg nem a büntetés a lényeg, hanem hogy megértse, miért nem ez a megoldás.
2021. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
78%
Nem büntetés kell, következmény. Jó ötlet, hogy meg kell beszélni vele. Helyes volt, hogy reagált arra, hogy a fiú csúnyát mondott rá, és nem hagyta szó nélkül, de nem volt helyes, ahogy reagált. Ezt kell megértetni vele. Következmény legyen, hogy bocsánatot kér a fiútól, de úgy, hogy közben érezteti, hogy a fiú is legalább olyan mértékben hibázott, mint ő, és számít rá, hogy a fiú is bocsánatot fog kérni.
2021. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem büntetném meg, mert a haragot jogosan érezte, hiszen megbántották. Viszont nem megfelelően reagálta le, és ez mindenképp elbeszélgetést igényel. A könyvekben okozott kárt megtéríteném a zsebpénzéből, odaadnám a szüleinek. Elmondanám neki, hogy ilyen helyzetben hogyan védje meg magát, hogyan álljon ki helyesen magáért.
2021. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem büntetném meg, de lehet, behívatnám a fiú családját az iskolába, hogy megbeszéljük a helyzetet a gyerekekkel és az ofővel együtt. Hiába dorgálom meg a saját gyerekem, ha valaki folyamatosan, durván inzultálja. Az intő sem segít, személyes jelenlét kell, hogy legyen valami eredmény.
2021. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
94%
Suliban lerendezték a dolgot? Fiú abbahagyta a szekálást? Ha igen, én nem foglalkoznék a dologgal. Azt azért elmondanám, hogy nem volt szép dolog, hogy kárt okozott és baja is lehet belőle, egyébként meg megvédte magát, helyes. Jobb, mintha a sarokban sírna, mert a suli nem tesz semmit.
2021. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
36%

Megbüntetném. Nem teszünk kárt másnak a holmijában..

Most gondolj bele ha annak a gyereknek a szülei nem állnak úgy anyagilag. Oké a táskát kimosod. Na de a fűzetek meg a többi ami elázott?

Igen is ta uljaeg, hogy követlezménye van annak ha valamit tesz, ha nem képes az indulatait kezelni.

Elsősorban azt kell megértenie, hogy nem azt kell nézni mit mondanak, hanem hogy ki mondja.

2021. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!