Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom beleöntött egy doboz tejet az egyik fiú osztálytársa táskájába. Az indoklás az volt hogy "a fiú többször is ler*bancozta". Nem tudom hogy egyáltalán megbüntessem-e. Egyik oldalam azt mondja,hogy igen,mert meg kell tanulnia a konfliktusokat/indulatait kezelni,a másik meg azt,hogy ebben a koromban lehet én is hasonlóan reagáltam volna,elvégre nagyon serdül,ez a viselkedéséből egyértelműen leszűrhető.

2021. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%
29. három napja van iskola. biztos nagyon sokat jegyzetet...
2021. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
29%
jegyzetelt
2021. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes szülők vannak itt.Az nem baj,hogy a kis k.öcsög gyerek le..ri.vancozza a lányt,de az igen,hogy nem hagyja magát.Jól tette,amit tett.A fiút kellene megnevelni,nem a lányt büntetni.Legközelebb meg jól pofan vágni,és ha nem használ,beszélni a szülőkkel.
2021. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
az a vicc, hogy arról szól az élet, hogy félted-e a gyereked az LMBTQ-propagandától, miközben az emberek egy nagy része nem is neveli a gyerekét
2021. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe se jutna, hogy megbüntessem.
2021. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
5%

Ha a vezetés közben kiabál nektek egy másik autós, hogy a jó kůrva anyátokat, akkor ti leveritek a tükrét egy bézbóz ütővel? Erre a mentalitásra akarjátok nevelni a gyereket?


Igen védje meg magát, álljon ki magáért, de ne okozzon már anyagi kárt dühében. Ezt hagyjátok, sőt még meg is dícséritek, aztán fizethettek mint a kisangyal mikor összekarcolja valaki autóját mert ő úgy gondolja.


De nehogy neveljen itt bárki is.

2021. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
45%

36


Miért hasonlítod a gyerekeket a felnőttekhez? Egy felnőtt jobb esetben már érett annyira, hogy tudja, nem így kezeljük a dolgokat. De ahhoz előbb meg kell ezt tanulni és van aki tapasztalatból tanul. Nem tudom miért az anyagi káron lovagol mindenk, mikor a lelki kár rosszabb. Oké, nem attól fog sérülni, hogy leribizik, de a folyamatos csesztetés, igenis tud károkat okozni. A kiscsaj ezt akarta megelőzni, nem a legjobb módszerrel de ebből tanul. Szerintem senki nem javasolta, hogy emiatt dicsérje meg, de én nem büntetném mert arra a mentalitásra szeretném nevelni, hogy álljon ki magáért, csak természetesen úgy, hogy azzal nem okoz kárt a másikban. Sem anyagit, sem lelkit.

2021. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
42%
nem buntetnem meg, ellenben megbeszelnem vele hogy miert mondhatott ilyen ra valaki, es ha ugy van, negyesben is osszeulnek a fiu szulojevel, hogy a konfliktust kezeljuk
2021. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
6%

37. Mert ebből a gyerekből egyszer felnőtt lesz, és a felnőttkori viselkedésének az alapjait gyerekkorban tanítják meg.


Szerinted milyen felnőtt lesz abból akinek azt tanítják, jogy álljon bosszút, és okozzon kárt másnak?


Kiállni magunkért és bosszút állni 2 különböző dolog.


De adjatok erre is 0-t. Közben ne felejtsetek el visszamenni a kérdés elejére, ahol a 3as válaszom elég szép zöld, pontozzátok le azt is.

2021. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
56%
De nem érted, hogy abból tanul, hogy ez megtörténik és elbeszélgetnek vele?? Nem bosszút kell állni, hanem kiállnia magáért. Nem igaz hogy, nem érted.
2021. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!