Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom beleöntött egy doboz tejet az egyik fiú osztálytársa táskájába. Az indoklás az volt hogy "a fiú többször is ler*bancozta". Nem tudom hogy egyáltalán megbüntessem-e. Egyik oldalam azt mondja,hogy igen,mert meg kell tanulnia a konfliktusokat/indulatait kezelni,a másik meg azt,hogy ebben a koromban lehet én is hasonlóan reagáltam volna,elvégre nagyon serdül,ez a viselkedéséből egyértelműen leszűrhető.

2021. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp a beszélgetés. A büntetéssel milyen üzenetet kap? Azt, hogy ha megvédi magát, ő kap büntetést. Remélem a kis rohadéknak rohadt tej szagú marad a táskája. Ettől függetlenül ki kell beszélni, hogy hogy kezelje a dühét, de én tuti büszke lennék rá, hogy mert fellépni és nem maradt jó kislány, akibe bárki beletörölheti a lábát.
2021. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
31%

Az én gyerekemmel rengeteg ilyen van, egyik balhéjára sem tudom mondani, hogy nem jogos, de ő verekszik, szintén nem jogos.


Most érted, azt mondták neki, hogy csúnya a rajza, mire fejbevágta a kisfiút. Értem én, hogy sértett volt, de nem ez a megoldás. Meg amúgyis, minek húzza fel magát rajta? Legyen annyi esze, hogy ilyen megjegyzéseket nem vesz fel, mert csak irigyek és buták mondanak ilyet, pont mint a rbancozást.


Én mindenképp megbüntetném. Anyagi kárt okozott, ez nem helyénvaló(de még a jobbik, mintha megverte volna a srácot), és ki kellene fizetnie a tankönyvei felét a zsebpénzéből vonva. Az egészet azért durva lenne elvárni, jó 10 ezer körül mozoghat minimum. Illetve bocsánatot kell kérnie, de megmondhatja mellé, hogy a srácot továbbra is rosszindulatúnak és komplexusosnak tartja.


Én pedig elbeszélgetnék vele, hogy a fiúknak is kemény a kamaszkor, pláne ha nem elég magas, vagy mennyire zavarja őket az alsó méretük, a pattanásaik, a szaguk meg a több/kevesebb szőrük, illetve hogy a lányok tesznek rájuk és furcsa a hangjuk is. Tehát nem gondolja komolyan így, egyszerűen rosszul kezeli a saját életét és máson vezeti le feszültséget. Ha a gyerekemben felébred a szánalom a srác iránt, akkor jó munkát végeztem, és ha különben érzi magát nála, vagy legalább olyan nyomorúságosnak érzi a helyzetét, mint a sajátját, elszáll a dühe is! Az együttérzés, a szánalom felébresztése a legjobb fegyver a düh ellen. Ha azt gondolja, hogy egy kis mitugrász bizonytalan nudli szólogat be neki, akkor inkább szánalmasnak fogja tartani, mint dühítőnek!

2021. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
80%

10


A szüleinek talán nevelni kéne a fiát, hogy nem r.bancozzuk a lányokat és akkor nem lesz emiatt anyagi kár.


Nem bütném meg, nem is jutalmaznám nyilván, de szerintem is a beszélgetés a legjobb, hogy nem így intézzük a dolgokat, de nagyon helyes, hogy kiállt magáért.

2021. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
17%
Kifizettetném vele a zsebpénzéből, amit tönkretett.
2021. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
23%

13#


Az okos gyerek meg nem veszi fel a "jöttment" bunkótól, hogy mit mond..


Azzal, hogy leribizte nagy cucc. Meséld el, mi történt ezzel? Semmi.

DE nehogy már megtapsoljuk a kiscsajt mert kárt tett más cuccában..

2021. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell megtapsolni. De egy gyerektől ne várjuk már el, hogy érett felnőttként viselkedjen :D


Amúgy meg ha téged nem idegesítene, ha a lányodat leribizik az egy dolog. Az én lányomat ne ribizze mindenféle hülyegyerek.

2021. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
24%

Én meg arra nevelem a lányaimat (mert képzeld 3 van) hogy sose azt nézzék mit mondanak, hanem, hogy ki.

🤷‍♀️


Mellesleg ha nem várod el a kiscsajtól, hogy ne viselkedjen érettként akkor nem várhatod el a kis sráctól sem, hogy ne mondjon azt amit akar, vagy otthonról hoz 🤷‍♀️

2021. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon ügyes vagy!

Én nem várom el a kisfiútól, ha ennyi agya van, de a lányomtól igen, hogy ne hagyja magát. Nem, ne így oldja meg, de ne is hagyja szó nélkül.

2021. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
88%
Persze még a kiscsaj kérjen bocsánatot a szarházitól. A lányok nézzenek el mindent, de ha megvédik magukat jön a büntetés. Jól kezelte a helyzetet? Nem. Ezt meg kell vele beszélni. De nehogy már ő kérjen bocsánatot.
2021. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
68%

18#


Na látod itt van a kutya elásva! Az a nem mindegy, hogyan áll ki magáért.

2021. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!