Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom beleöntött egy doboz tejet az egyik fiú osztálytársa táskájába. Az indoklás az volt hogy "a fiú többször is ler*bancozta". Nem tudom hogy egyáltalán megbüntessem-e. Egyik oldalam azt mondja,hogy igen,mert meg kell tanulnia a konfliktusokat/indulatait kezelni,a másik meg azt,hogy ebben a koromban lehet én is hasonlóan reagáltam volna,elvégre nagyon serdül,ez a viselkedéséből egyértelműen leszűrhető.

2021. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
22%
Sehol se írtam, hogy helyesen cselekedett...De egy homronokkal túlfütőtt kiskamasz nem biztos, hogy átgondoltan fog cselekedni. Így nem megbüntetni kell, hanem beszélgetni vele.
2021. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell megbüntetni. Itt tartunk, hogy 13 éves szarosok rib...ozzák egymást. Szerinted az a fiú később fogja tisztelni a nőket? Riba.ncozni fog továbbra is, vagy még rosszabb is lesz. Megérdemelte, habár inkább egy szájbaverés kellett volna neki. De legalább (hátha) tanul belőle, hogy ne mondjon ilyeneket másokra. A te lányod jól tette.
2021. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
86%
Az anyagi kárt megtéríteném. De büntetést nem kapna, viszont nagyon komolyan elbeszélgetnék vele, hogy hogyan kell kezelni egy ilyen helyzetet, mert semmiképpen sem így.
2021. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
33%

19es mi bajod van, hogy a lányok meg a fiúk? Ők EMBEREK! Az egyik anyagi kárt okozott azért, mert csúnyát mondtak neki. Nemtől függetlenül kell kezelni! Jogos, hogy mérges, de ahogy megoldotta az nem. Képzeld már el, hogy meghúzza valaki a kocsidat, mert épp mérges rád! Egyáltalán nincs rendben, szedd ki az egészből a nemeket! Se a lányoknak, se a fiúknak nem kell semmit elnézni, de a kérdezőnek a saját gyerekét kell nevelnie, aki elmondhatja a kissrácnak a véleményét róla normális szavakkal, de bocsánatot is kell kérnie és beleszállni az okozott kár megtérítésébe. Mondjuk a srác anyja helyében nem fogadnám el a kártérítést és én is bőszen igyekezném rávenni a gyerekem, hogy megbánja a viselkedését és kérjen elnézést(vagy végezhet közösségi munkát nők között hétvégente, hogy megtanuljon rendesen hozzájuk állni és meghallgathat pár bántalmazott nős sztorit tőlük!)


Utálhatják egymást csendben, cseszegetni nem szabad a másikat, anyagi kárt okozni pedig aztán pláne nem! Gondolom nem ketten járnak az osztályba, foglalkozzanak a másik 25 gyerekkel!

2021. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

24


Figyelj nem értek azzal egyet, hogy anyagi kárral “oldotta meg” a dolgot. De az se normális, hogy szó nélkül hagyjuk, mert azzal meg csak azt tanuljak a fiúk , hogy így kell bánni a lányokkal. Elmagyaráznám én is a lányomnak, hogy nem így intézzük a dolgokat, hogy ha felnő akkor ne meghúzza más kocsiját ha ideges. De egy 13 éves gyerekről van szó aki tehetetlenségében ezt találta ki. Jó ötlet volt? Nem. Hozunk mindannyian olyan döntéseket ami utólag belátva nem volt jó ötlet? Igen.

Emiatt nem büntetném a gyerekem mert ember és hibázhat. Nyilván más téma, ha csak úgy kiszúrásból öntötte volna bele, de ne mond már, hogy te mosolyogva tűrnéd ha többször is leribiznek.

2021. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
92%
Nem büntetnèm meg, de a tanàrokkal ès a fiù szüleivel elbeszèlgetnèk, hogy hogyan fajulhatott odàig a dolog, hogy a lànynak sajàt magàt kellett megvèdenie.
2021. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
11%

25ös és a srác nem hibázott? Gondolod ő jókedvéből szemétkedik? Ő nem rossz döntéseket hozott, mert ő fiú? Bizony az övé is rossz döntés volt, csak sokkal kisebb súlyú, mint a lányé!


És de, engem rohadtul nem érdekel, ha leribiznek, hiszen nincs igazuk, nyugodtan utálhat, csak a hülyék viselkednek így. Ribiztek már le és nem hatott meg. Mondjuk én az a típus vagyok, aki fel nem tudja fogni, hogy pl a "k anyádat"ra miért ugranak annyian, meg ilyenek..Kit érdekel mit gondol a másik? Aki van olyan ostoba, hogy vele tart, arra nincs szükségem. A max amit bevágok ilyenre, hogy "idióta" vagy "hogy beszélsz?"


Engem is gúnyoltak kicsiként, akkor még kis pukkancs voltam, jó sokat sírtam és veszekedtem a sráccal, de eszembe nem jutott ilyesmit csinálni.

2021. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
90%

De a fiú is hibázhat, de a kérdés nem arról szólt, hogy őt mivel büntetném, úgyhogy ne haragudjál már meg, hogy nem arra válaszoltam :D


De legyen akkor, ha a fiú anyja írta volna ki a kérdést, neki is azt tanácsoltam volna hogy büntetés helyett beszélgessen el a gyerekével, a nőkkel való helyes viselkedésről. Vagy akár csak az emberekkel való helyes viselkedésről.


Egyébként szerintem nem kisebb súlyú, ugyanolyan súlyos csúfolni a másikat, mint kárt okozni, mert az előbbi is azt okoz csak az ember lelkében. Engem igenis melyen érintett ha csúfoltak, főleg ha a többiek előtt. Tudom milyen az a tehetetlen düh. Nekem sem jutott eszembe ilyen, de nem vagyunk egyformák! Most felnőttként már én is így gondolkozok ahogy te, de hosszú út volt eljutni idáig.


Maradjuk annyiban, hogy egyik gyerek sem cselekedett helyesen, de a fiú se kapott volna tejet a táskájába, ha nem ribizi le a lányt többször is. Nem értek még mindig egyet a kislány cselekedetével, de semmi esetre sem büntetném, hogy azzal még több frusztrációt okozzak esetleg benne. Hogy senki sincs mellette.

2021. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
17%

Az nem büntetés, ha a maga által okozott kárt kell megtérítenie. Az a következménye a tetteinek. A lelki bántalmazásnak meg az, hogy utálni fog a másik és kerülni. Az meg a srác tetteinek következménye.


Attól nem utasítod el magát az embert, hogy egy cselekedét elítéled és hagyod hogy vállalja érte a felelősséget. Egy 13 éves épp elég nagy ahhz, hogy megtanulja kezelni, ha csúfolják, és megpróbálja megvédeni magát szavakkal. Az marhaság, hogy a tanárnak kellene megvédenie őt pár szótól, itt nem kiközösítés megy, hanem csipkelődés, ellenszenv 2 ember közt. Egy 13 évesnek egyedül kell rendeznie ha csak ennyi a dolog, hogy leribizik. Lehet, hogy hibázik, de tehermentesíteni a hiba alól nem kellene. A hiba viselhető, nem a szemét vájta ki a srácnak, ez pont akkora hiba, aminek a következményei sújthatják őt helyesen, "vezekelhet" érte, elbírja ennek a tettének a súlyát, nem kell átvennie a szülőnek helyette, de ha valamennyit át is vesz, semmiképp se az egészet!


Egyébként a gyerek jegyzetei, órai munkái odalettek gondolom, nem csak a könyvek és nem minden táska mosható. Ja és igen, ez nagyon megalázó helyzet lehetett neki, a kiscsaj is okozott lelki kárt is ezzel, nem csak anyagit. A lelkivel kvittek, egy kis szégyen nem árt a srácnak, ahogy a lány is szégyellte a leribizését.. De a srácnak anyagi kárja is lett mellé. Gondolod nem röhögték ki az osztálytársai, nem lett nevetség tárgya a szemükben? Pont olyan megalázó, mint a ribizés, szóval nem tudom, miért gondolod, hogy kvittek. Csak a lelkikben azok, a srácnak anyagi kárja is lett ezen felül, illetve rengeteg plusz melója újraírnia a jegyzeteit.. hogy készül fel témazáróra a szétfolyt tintás füzettel mondjuk?


Igenis kell hagyni, hogy a csaj szívjon a tönkretett cuccokért, és ez nem "büntetés", legalábbis nem olyan értelemben. Ez a saját tettei következménye, ha kiönt valamit, feltörli, ha tönkretesz valamit, megjavítja. Ezek következmények. Az eset laza nagyon, ennyit hagyni kell, hogy szívjon vele. Lehet, hogy már most tudja, hogy ez nem volt jó döntés, de attól még a saját döntései következményei ott vannak, felelősségvállalás meg nem árt, ha része az életének!

2021. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jol tette a lanyod
2021. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!