Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Megbüntessem,és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom beleöntött egy doboz tejet az egyik fiú osztálytársa táskájába. Az indoklás az volt hogy "a fiú többször is ler*bancozta". Nem tudom hogy egyáltalán megbüntessem-e. Egyik oldalam azt mondja,hogy igen,mert meg kell tanulnia a konfliktusokat/indulatait kezelni,a másik meg azt,hogy ebben a koromban lehet én is hasonlóan reagáltam volna,elvégre nagyon serdül,ez a viselkedéséből egyértelműen leszűrhető.

2021. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
13%
Nem csak a helzetkezelést kell tanulnia, hanem a felelősségvállalást is! Ha elismered, hogy rosszul döntött, akkor miért nem viselheti a tette következményeit?? Miért kell felette szemet hunyni? A rossz döntésekkel az is jár, hogy helyrehozzuk az anyagi kárt! Ez is tanulás. Attól, hogy elmondod hogy rossz döntés volt, megtanulja, hogy rossz döntés volt, attól, hogy kifizetteted vele a kárt megtanulja, hogy a kárt okozó rossz döntésének akkor is "ára van" ha utólag rájön, hogy rossz döntés volt. Attól az a döntés még nem lesz semmis! Ezt is meg kell tanulnia!
2021. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
0%

40... eldobom az agyam. Hol írtam hogy nem kell megbeszélni?

Olvasd el a hármas kommentet. Nem érted? Nem éérted??????

Geez.

2021. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
94%

Én még meg is dícsérném, hogy kiállt magáért.

Tapasztalatból tudom, hogy a tanárok le se sz@rják, ha a gyerekeket szekálja egy másik gyerek. Segítséget hiába várnak, ők kell elintézzék. Egy 13 éves lány meg még csak így tudja elintézni.

2021. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
74%
Beszélni kell a kislánnyal. A károkozás nincs rendben, akkor sem ha hergelve van. De a kis srác szüleivel kellene beszélni, tuti ezt hallja otzhonról példaképp.
2021. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
66%

Nem büntetném meg, és halálosan nem érdekelnének a tönkrement cuccai.


Engem is bántottak suliban éveken át, de mikor elegem lett és dühömben betörtem a srác orrát, piszkosul nem éreztem magam szr. alaknak ezért. És az sem érdekelt, hogy ki tart annak. Megérdemelte.

2021. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!