Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire támogatnátok, hogy a...

Mennyire támogatnátok, hogy a 15 éves lányotok éjszakába nyúlóan bulizzon?

Figyelt kérdés
Az én kislányom még csak 13, de már mondogatja, hogy ha gimis lesz, akkor el szeretne menni bulizni a barátjával és a barátnőivel. Legkorábban olyan este 11-12 fele jönnének haza. Ti ezt engednétek?

2021. okt. 23. 16:39
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, de a lányod egy k*va🙂
2021. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
66%
Jajj utolsó és te hiszel még a Jézuskában is? Oké hidd azt hogy mindent elmond a gyereked. nekem kimagaslóan jó a kapcsolatom a szüleimmel, mégse tudják hogy 13 évesen vesztettem el a szüzességem. Úgy tudják 16 voltam, az első hosszabb kapcsolatomban történt. Van amiről jobb ha nem tudnak.
2021. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
14%

32!


A magánügyed, hogy te hazudsz a szuleidnek. A téma rs utamról lezárva.

2021. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
35%
Ti hol éltek? Én 30 vagyok, de anno mindenki 14-15 évesen kezdett bulizni, MINDENKI, kevés kivétellel akiknek hülye szülei voltak, azok triplán bepótolták 20-30 évesen. Még most is annak élnek. Most mivel lenne másabb? Igen volt pasim 13-14 évesen, ahogy a legtöbb embernek, nekem 25-30as pasim is volt 15 évesen. De több barátnőmnek is. Persze senki se mondta el...ez mindig így van, pedig jófej szüleim vannak. De biztos nem kötöttem az orrára hogy ujjazott meg a pasim.. De 20 évesen már nem is vonzott a buli, tanultam, dolgoztam, 25 évesen szültem..Bulizni tizenévesen kell, nem 30......
2021. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
88%

Ha 11 körül otthon van akkor igen. Ne legyünk álszentek.

39 éves vagyok. Ilyen szempontból elég régimódiak voltak a szüleim, de 15-16 évesen már mi is jártunk tinidiszkóba.

2021. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
54%
33ok oké, csak azért írtam hogy ne gondold hogy a te lányodat nem fektették már meg sokkal korábban akármit is mond. Olyan kis cukik az ilyen naív anyák, akik észre se veszik mit csinál a gyerekük csak mert nem mondja.
2021. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
72%

Igazából nem értem, hogy miért ne lehetne 13 évesen barátja egy lánynak. Attól mert tiltjátok a fiúktól ugyanúgy fog pasizni, csak maximum nem fogja nektek elmondani. Én 14 éves voltam mikor először barátom lett. Anyukámnak esze ágában sem volt tiltani, inkább rengetegszer elmondta hogy nem kell semmi olyat csinálni, amit nem akarok és hogy védekezzünk. Fél év után feküdtünk le a barátommal és még utána is 2 évig együtt voltunk. Azzal hogy tiltotok egy gyereknek valamit az ég világon semmit nem értek el, ideje lenne észrevenni.

A bulizás meg egy más téma, be sem engedik 16-18 év alatt.

2021. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
83%
40 leszek,az én időmben simán mehettünk.Nekem is volt 13 eveden szerelmem,le nem feküdtünk,minden más volt.Igaz én nem voltam szivbajos sosem.Inni 18 után kezdtem pár évig.Simán elengedném a gyerekem,ha dugni,inni,bizni akar,azt megcsinálhatja fényes nappal is sose tudom meg.
2021. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
91%

Atyám, hogy le fognak pontozni ezért...


Mindenesetre hadd védjem meg #25-öt! Még ha a válaszolók 99%-a nem is fogja elhinni, amit írok.


16 éves lány vagyok, 10. osztályos gimnazista. Életemben nem ittam még egy korty alkoholt sem, nem voltam még bulizni soha. Mindezt önszántamból, a szüleim nem tiltanak meg igazán semmit. Kapcsolatom még nem volt, csak plátói szerelmeim. Időm nagy részét otthon töltöm, olvasok és rajzolok.


De hogy ne csak magamat tudjam felhozni példának: 23 lány van az osztályomban. Ebből 8 (velem együtt 9) nem bulizik, és még nem volt párkapcsolata, ezt biztosan tudom. Az már más kérdés, hogy a többiek nem a mértéktartásról híresek, és fűvel-fával kavarnak. A többség ilyen, ezt tudtuk. De nem szabad miattuk leírni az egész korosztályt gondolkodás nélkül. Mindig vannak kivételek.


#25 összvissz annyit írt, hogy 18 éves a gyereke, ő pedig feltétlenül bízik benne. És ennyi alapján mindenki eldöntötte, hogy a lány biztos egy kis k*rva, csak nem mondja el az anyjának, az anya meg naiv, merthogy ezt még el is hiszi. Mégis hogy a túróba??? Igen, van, aki őszinte a szüleihez. Bármilyen nehéz is elhinni. Picit félre kéne tenni az előítéleteket.

2021. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
90%

Én 30 vagyok, már 12 évesen ott csápoltam a punk/rock koncerten a barátaimmal, de csókolózni és szexelni csak 18 évesen akartam(volt bátorságom). Volt pár srác, aki próbálkozott, de nem volt egyik sem túl vonzó számomra, szűzkrvának hívtak minket a pofára esett fiúk, tök szánalmas volt. Viszont fel kell készíteni, ha férfiak közé megy, hogy mindegyik POFÁTLANUL szexuálisan fogja zaklatni. Ha tömeg van, oda nyúlnak, ahol van hely. Komolyan végigment az ember a tömegben(punk és rock koncerten ilyen nem volt soha, de a pop és diszkó, techno estéken..) és mindenhol férfiak keze volt a testén.. tökre nem érdekli őket, hány éves vagy, hogy hívnak, átmész a tömegen és mindenhova nyúlnak és fogalmas sincs, melyik kinek a keze és sokszor ki is rántják az embert magukhoz, hogy ott fogdossák. Nagyon kemény tényleg, ha barátnővel mész is képesek kihúzni, mikor fogod a kezét és magához húzni. Milliószor volt, hogy szabályosan erővel kellett elhúznunk egymást egy egy durván zaklató férfitól(akkor ugye már tudtuk ki az, de a legtöbb csak nyúlkál névtelenül, 20ból egy ilyen ha akad.. ), miközben löktük el a másik kezünkkel.


Aki ebben nő fel, későn veszi észre, mennyire borzalmas is ez, nekem pl természetes volt sokáig, hogy hát a pasik nagy része ilyen, legalábbis azok, akikkel ilyen rendezvényeken találkoztam. Utólag szülőként 30 évesen megbotránkozok az egészen, akkor meg valahol mélyen megalázó is volt, meg élveztem is mert értékesnek gondoltam magam tőle(ahogy barátnőim is). Mi menő gimibe jártunk, jól tanultunk, értelmiség családokból kerültünk ki(akiket elhanyagolnak, mert mindig minden fontosabb volt, nagyon önállónak kellett lennünk ezért)


Én ezért nem engedném a gyerekem szívesen ilyen helyre. Már nem vagyok benne az éjszakai életben, de ha kérné, hogy elmehessen valahova akkor először úgy mehetne, hogy figyelem őket a távolból, de nem szólok hozzájuk meg semmi. Aztán pár ilyen alkalom után mehetne egyedül, amíg más helyre nem akar menni, azt a helyet és közeget is megnézném magamnak. Egyébként sima koncerteken ritkán van korhatár, "diszkóba" pedig ismerős személyijével vagy diákjával mentünk be. Nagyon számít, milyen a szülő kapcsolata a gyerekével, és milyen a gyereket körülvevő közeg. Ha mindkettő oké, akkor a gyerek tudni fogja hogy hova menjen és hova ne és képes lesz feldolgozni egyszeri rossz élményeket.

2021. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!