Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves kiskamasz ha nem akar...

10 éves kiskamasz ha nem akar tanulni vagy valamit megcsinálni többszöri szólásra akkor mit csináltok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan szankcióra, hogy akkor ha nem tanul akkor nem telefonozhat vagy nem gépezhet vagy ilyesmi. Másnál hogy működnek a szigorítások?
2022. febr. 6. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

Elviszem kirándulni, hétvége van.


Majd tanul az iskolában, elég időt van oda bezárva! Ha meg úgy se jók a jegyei, akkor közlöm az igazgatóval, ha a helyzet nem változik, kénytelen leszek iskolát váltani!

(Anyjuk p**áját már a tanároknak! TANÍTSANAK HATÉKONYAN, NE CSAK A FIZETÉSEN SOPÁNKODJANAK!)

2022. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a tanulással nem volt sosem gond, de a szobája rendben tartásával igen. Eleinte jó módszer volt a telefont elvenni, aztán nem törődött vele, fogott egy könyvet és elfoglalta magát. Kb. 11 éves korától elegendő annyi, hogy elkezdek helyette pakolni. Már azt is nehezen viseli, ha huzamosabb ideig a szobájában vagyunk, pláne ha felborítjuk az ő saját rendszerét, és máshogyan máshova tesszük a dolgait. Így ezt a mai napig alkalmazzuk, ha szükséges.
2022. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
A 10 éves lányomnak nincs telefonja és nem szokott gépezni, így ezekkel ha akarnám, sem tudnám zsarolni. Mondjuk nem is nagyon kell. Az iskolán kívül egy percet nem kell tanulnia ahhoz, hogy egy erős iskolában kitűnő legyen. Napi 8,5 órát tanulnak bent, épp elég.
2022. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

A mobil elvétele, gép eltiltás nem segít, ha nem akar tanulni így sem fog, inkább csinál helyette mást. Ha ott kell ülnie az asztalnál akkor is inkább piszkál egy ceruzát csak, hogy ne kelljen tanulnia.

Megpróbálhatod érdekesebbé tenni számára a dolgot, esetleg valamivel motiválni

2022. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nem alkalmaznék szankciót. Egyszerűen leülnék mellé és közösen tanulnánk ha nem megy egyedül.
2022. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
60%
#1 Majd jól megszokja a gyerek, hogy nincsenek kötelezettségei ;)
2022. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Én korrepetálásra vinném, ha nagyon rosszul állnak a jegyei. (ha erős 3-as, akkor nem járatnám, mert akkor inkább csak lusta, vagy abszolút nem érdekli nem pedig nem érti).

Én pl nem tanultam soha azt ami nem érdekelt. Nem tudtam rávenni magam, hogy verset magoljak be, vagy a kovalens kötést megtanuljam, cserébe viszont bioszból és töriből mindent tudtam.

2022. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Amit mi csinálunk most, az lehet, hogy pedagógialag nem a legjobb, de működik.

11 éves fiam ötödikre teljesen elengedte magát. Alsóban jó tanuló volt, odafigyelt, de idén felvett egy baromi nyegle stílust, minden napra jutott egy felszereléshiány, leckehiány, kettes-hármasok stb. Próbáltuk a szép szót, a közös tanulást, nem használt semmi.

Úgyhogy bevezettük, hogy minden hiányért és 4-esnél rosszabb jegyért egy napra elvesszük a telefonját. Ciki módszer tudom, de működik. Azóta odafigyel, tanul, ha valamit nem ért, szól, megkér, hogy kérdezzem ki stb. (Korábban, ha ki akartam kérdezni, flegmázott, és összevesztünk). Úgyhogy úgy tűnik, a nálunk cél szentesítette az eszközt.

2022. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na ez a 8. Válasz a legjobb! Köszi a tippet!
2022. febr. 6. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"#1 Majd jól megszokja a gyerek, hogy nincsenek kötelezettségei ;)"


Nemgond, akkor kevesebbet fog az iskolába kuksolni! Tőlem egyébként is többet tanulhat mint egy suttyó tanártól akitől csak ennyire futja...

(9 szakmám van, abból háromnál szakoktató is lehetnék)

Aztán meg itt vergődnek, hogy csak 200 ezer a fizetésük!

Hatékonyság az nulla!

Na pont annyit kapnak hónap végére is, nem kell csodálkozni!


Első voltam.

2022. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!