Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan büntessem meg a 13éves...

Hogyan büntessem meg a 13éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
A fizikatanárát, miután az neki egyest adott hàzihiány miatt, bunkónak nevezte és lehülyézte az osztály előtt, úgy hogy a tanár is ott volt.
2022. febr. 17. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Elbeszélgetnék vele hogy ilyet miért nem csinálhat. (Akkor se ha esetleg igaza volt)
2022. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Egy atyai/anyai.

Ha ezt 13 évesen magyarázni kell, ott már mindegy.

2022. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Mond meg neki hogy nem a tanár a hibás hogy ennyire trehány hogy nem tanul
2022. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Házi hiány az kb semmi...én is lebunkóztam volna a tanárt. Csak annyit mondj meg a lányodnak hogy sajnos van ilyen az életben el kell fogadni és hogy következő alkalommal csinálja meg a háziját. Valljuk be..durva dolog ezért 1 est adni lehet csak elfelejtette a házit
2022. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ott már nagy bajok vannak, ha a gyerek ilyet megtehet. Sajnos a tanároknak semmi lehetőségük sincsen nevelni. Elvették tőlük. Szóval a szülőknek kell megoldani. A legjobb talán az a megoldás volt, hogy otthon ezt megbeszélik, majd a suliban a tanártól bocsánatot kell kérnie az osztály előtt. Ez a legnagyobb büntetés nekik. Utána kétszer meggondolják.

Ezután pedig minden este 1 hónapig a szülő leellenőrzi, hogy minden házifeladat kész van. Utána pedig szúrópróba szerűen heti 1-2x. Ha valami nincs meg, akkor pl 2-3 ilyen alkalom után pedig lehet korlátozni. Sajnos túl sok szabadságot kapnak a gyerekek, pedig kellenek nekik minimális határok.

2022. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Megérdemelte az egyest. Itthon is egy pofont, amiért lusta volt, nem teljesítette a kötelezettségét és ráadásul még neki is állt feljebb, mert egy tiszteletlen bunkó majom volt. Már csírájában el kell fojtani az ilyen hozzáállást. Aki szerint ez semmiség, szerintem annak járna legjobban a pofája, ha mondjuk az orvosa állna így a munkához. Ja bocs, elfelejtettem kiírni a létfontosságú gyógyszeredet, de bunkó vagy hogy szóvá tetted.
2022. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Nyilvános bocsánatkérés ugyanebben a körben, úgy hogy te is ott vagy. Valamint elmondani hogy ezért a viselkedéséért 2 hét szobafogság, és önként vállalt beadandó dolgozatot vállal a kölyök.
2022. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Nyilvános bocsánatkérés


Szobafogság

Háziellenőrzés


És egy házidoga a feladat pótlása

Miatt



Fejmosás

2022. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

#4

Egyrészt honnan veszed, hogy lány? Én sehol nem láttam leírva.

Másrészt könnyen lehet, hogy ez már nem az első alkalom volt, hogy "elfelejtette" a házit. Az a tény, hogy simán hangosan lebunkózta meg lehülyézte a tanárt mindenki előtt, igencsak arra utal, hogy eddig sem volt egy kis angyalka. Ilyet egy egyébként jól tanuló, jó magatartású, szorgalmas, problémamentes gyerek nem csinál hirtelen a semmiből.

2022. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Elmagyaráznám neki, hogy az ilyenek úgy kell intézni, hogy a tanár ne tudja.


A közoktatásban eltöltött éveim alatt én is kifogtam pár f@sz tanárt. De mi az asztal alatt mutattunk be nekik, s hasonlók...

2022. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!