Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan büntessem meg a 13éves...

Hogyan büntessem meg a 13éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
A fizikatanárát, miután az neki egyest adott hàzihiány miatt, bunkónak nevezte és lehülyézte az osztály előtt, úgy hogy a tanár is ott volt.
2022. febr. 17. 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudta, hogy házihiány miatt egyes jár, akkor semmi probléma, megérdemelte. Ahogy többen is írták, az lenne a büntetése, hogy bocsánatot kellene kérnie a tanártól az osztály előtt. Legközelebb kétszer is meggondolná, mit mondjon hirtelen felindultságában.

A tanár mit szólt? Tőle tudod a történteket?

2022. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

Pont úgy, ahogy magadat is bünteted, ha meggondolatlanul viselkedsz.

A büntetés igazából semmi jóra nem vezet. Csak tovább mérgesedik tőle a helyzet. Mindenesetre jó lenne egy családi beszélgetés. Nem szónoklat, nem hegyibeszéd, nem fejmosás, hanem beszélgetés. Ahol elmondja a gyerek, hogyan érzi magát az iskolában úgy általában, milyen a viszonya az egyes tantárgyakkal és a tanárokkal. Érdemes lehet megvizsgálni az otthoni kommunikációt, feltenni magatoknak a "hol hall ilyet ez a gyerek?" kérdést.

A tanártól való bocsánatkérésnek akkor van értelme, ha az őszinte. Előbb el kellene simítani a konfliktust a tanár és a gyerek között. A gyereknek meg kellene értenie a tanár szemszögét, és utána lehet őszinte bocsánatkérésről beszélni. Addig egy színpadias gesztus, semmi több.

Lehet, hogy jót tenne egy hétvège telefon és internet nélkül, amikor "befelé" figyel a gyerek. (Meg esetleg az egész család).

2022. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%
a turbódroid gyakoris is megjelent. komolyon mintha valami utópiába élnének itt egyesek.. ti is csak könyvekben olvastatok még kamaszokról , mert azt is elfelejtettétek miylen volt annak lenni az látszik..
2022. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
kapott érte vmi beírást? vagy te honnét tudod? ő mesélte el? te mit gondolsz erről a tanárról?
2022. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

#6 hát te hülye vagy

meg még vered is a gyereket

2022. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Vegyél neki egy ájfónt...


Egyébként meg nyugodtan adhattál volna neki érte egy pofont akkor, mikor kiderült, hogy ennyire tiszteletlenül viselkedett. Most már az egyéb korlátozások maradnak: telefonelvétel, nem mehet el otthonról a barátaival, internet kikapcsolás, házimunka, akármi. És persze elbeszélgetni vele arról, hogy ha nem teljesíti a kötelességeit, akkor az amiatt kapott büntetésért nem a büntető a hibás.

2022. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit el van az a gyerek kapatva... Apuka mit szólt az esethez?
2022. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen tanáraitok vannak,de az én lányom osztályfőnöke nagyon érdekes személy, így sajnos nem tudok segíteni. pl. volt hogy öszeveszett a lányom vele, és másnap a tanár kért bocsánatot a lányomtól, ami nagyon fura volt a lányom is nagyon meglepte
2022. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha van köztetek bizalmi kapcsolat, egy beszélgetés miatt is akkora bűntudata lesz az eset miatt, hogy hűha.
2022. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen nekem is volt hasonló, verset kellett felmondani, első gyerek megakadt, tanár segített neki, rendben elmondta. Következő 3 gyerek abszolút nem tudta, 3-es, utána jöttem én, megakadtam, NEM SEGÍTETT A TANÁR, pedig előző nap órákig TANULTAM AZT A VERSET!

Amikor beírta az 1-est, beszóltam:

"Ka be a ft!"

Tanár: "Hogy mondtad?"

"Semmi, padtársammal beszéltem."

2022. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!