Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket is zavar ha így...

Titeket is zavar ha így általánosítanak? Ti hogyan vélekedtek a mai tinikről?

Figyelt kérdés

Milliónyi kérdést tesznek fel nap mint nap itt a gyakorikérdéseken,hogy ,,más is van így,én vagyok a különc,magányos vagyok mit tegyek,nincsenek hozzám hasonlók?" és a válasz ,,én is ilyen vagyok,én is így érzek" stb.Olyan kérdésekre gondoltam az előbb,hogy sok tini itt kérdezgeti hogy mért nincsenek normális csajok/srácok.Meg hogy olyan keveset látni és csak plázacicákat meg bunkókat látni.És akkor jönnek a válaszok hogy ők normálisak de azért minden nap találkozok olyan kérdéssel hogy nagyon kevés a normális tini.Csak isznak,cigiznek,szexelnek...Ha valaki normális,akkor normális társaságba kerül nem?Akkor mit rinyál hogy nincsenek normális tinik?Nem értem=/ Jó az igaz hogy sok beképzelt ember van és én az úgynevezett normálisok közé tartozom és a környezetem is normális.De ismerek plázacicákat ők meg a hozzájuk hasonlókhoz vannak csapódva.

Engem kissé zavar hogy általánosítanak hogy mindenki beképzelt meg bunkó és plázacica és azt hiszik egyesek hogy csak ők a normálisak.

Ez az egyik dolog amiről kérném a véleményetek.Próbáltam normálisan elmagyarázni ezt a dolgot x)


A másik szintén általánosítás,csak a felnőttek szemszögéből.Sok felnőtt(van kivétel persze,nem általánosítok) azt gondolja hogy a tinédzserek mind divatőrültek,csak a pasizás és csajozás meg a cigi,pia,szex érdekli őket 14 évesen na meg hogy kicsi 14 évesen a szerelemhez.Az igaz hogy a legtöbb 12-13 tényleg nem készült fel hozzá,de sok olyan 14 évest ismerek akik elég érettek hozzá.Meg ismerek egy 11 éves lányt akiről először azt hittem 16 éves mert olyan érettnek tűnt,a gondolkozása is felnőttes volt.Miért hiszik sokan hogy minket nem érdekel semmi csak a bulizás?=/ Ez az általánosítás is zavaró.Na meg legtöbben lenéznek minket csak mert 13-17 évesek vagyunk.Miért kell lenézni ha nem is ismernek minket?Attól hogy valaki tizenéves még lehet érett nem?


2010. szept. 12. 15:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kedves 15 éves!


Nem ítélek el,de a szüleidnek is észre kellett volna vennie hogy 12 évesen már cigit szívsz,ez az ő hibájuk is.

Én a cizigzést ha az csomaggal történik naponta azért ítélem el,mert az is a szülők pénzéből van,a legolcsóbb is 500 Ft fölött van,napi csomag havi szinten 14 000 fölött van és azért a buli,meg egyébb pénzt is elviszi a többség itthonról.Szóval azért ez sok.Más igen sokat dolgozik ezért az összegért,ami másnak ingyen jár.De nem ítélek el,nem tudhatom milyen problémáid voltak.De a szülők felelőssége is nagy,nem is beszélgetnek el a gyerekekkel,csak sok odanyomja a pénzt,vagy a 14-15 évesnek megveszi a cigit,piát,ők engedik a diszkóba is,és nincs számon kérés sem és a médiára sem lehet mindet fogni,mi is sok mindent láttunk és nekünk sem volt kivel beszélni róla,mégis nem hülyültünk meg.Mert durva ez a sok alsóneműben pozóló iwiw-es kiscsaj,meg a trágár beszéd.Ezt nem rátok értem,de ezt látni elég nagy mértékben.És sajna titeket is sokszor odakevernek csak mert épp cigizel,szóval tökre megértelek azért titeket is,elég idegesítő lehet.

2010. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyet látni tényleg, csak az a rossz, ha általánosítanak. Én mindig a jókislány példája voltam, ha a barátaim szüleivel találkoztam. De azt olyan rossz hallani, mikor azt hiszik rólam egyes szülők,(kinézetem miatt) hogy rossz társaságba keverem a gyereküket. Aztán megismernek :) Ez van, túl sok ilyen kis plázacicáról és -kandúrról hallani. Szín 5ös tanuló vagyok, gitározni tanulok és a magatartásom is 4es. Csakhát a tupírozott haj, a bőrkarkötők meg a színes körmök. Ha nem nézel ki úgy, mint amilyen vagy belülről vagy, elítélnek.

12/L

2010. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én 16 éves vagyok, 14 évesen vesztettem el a szüzességem/1 éves kapcsolat volt/, 15évesen eljártam bulizni a barátaimmal, a pasimmal. Párszor berúgtam előfordult, h anyuval is, 4es tanuló voltam/vagyok, sokat plázázok, véleményem szerint szép vagyok /csak szemceruzát használok/, több mint 6 pasim volt már, mindig követem a divatot stb...

És 100ból 90x megkapom, h "RIBA*C meg QRWA. De igazából már most 16 évesen megtanultam elfogadni és nem foglalkozni vele.

Imádtam a barátomat akivel nem bántam meg h lefeküdtem, bár azóta szakítottunk. Soha nem híreszteltem a dolgot, nem "menőségből" csináltam. Tartós kapcsolatokat keresek már most, de nem mindig jön össze, ezért nem is fekszem le az adott emberrel csak x hónap múlva. Igen eljártam bulizni, és előfordult, h berúgtam./Hangsúlyozom, h ez nem volt gyakori) DE MINDIG meg tudtam ezt beszélni anyámmal és soha nem arra mentem h én legyek a raj gyerek aki hű de berúgott. Pia nélkül is jól tudom érezni magam, ráadásul soha nem ment a tanulás rovására. Nincs minden második mondatomban benne, h BA*D MEG, undorítónak tartom ha egy lány így beszél. Minden héten eljárok plázába imádom a divatot a csilli-villi ruhákat, nem is veszek kínait. Tudom, h sokan nem tehetik ezt meg épp ezért nem is nézem le őket, és ugyanúgy barátkozom azokkal is aik nem élnek ilyen jól.

És tudom, h az emberek 90%át gyűlölet fogja majd el ha ezt elolvassa, mert egy beképzelt kis valakinek tartanak majd.

Ebből látszik, h az emberek a külső alapján ítélnek. Lehet h szépnek tartom magam, h divatosan öltözködöm, magassarkút hordok stb. Azthiszem köznyelven ez a "plázacica" De abba senki nem gondol bele, h ettől még itthon és is segítek felsikálni anyunak a padlót v bejárok vele dolgozni, h neki könnyebb legyen. Bemászok mindenféle kis zegzugba ahol izzadok, ragadok, koszos leszek. És akkor mivan?? Egy zuhanyzással el van intézve. Úgy gondolom h most kiélvezem az életet /és nem a mindenkivel összefekvésre és a féktelen bulizásra gondolok/. Nem akarok majd 25 évesen is ilyeneket csinálni. Akkora szeretnék egy gyereket akit fel tudok majd nevelni normálisan, tudva h semmiről nem maradtam, le.

Évek óta nem figyelek az ilyen emberekre. Tipikusan olyanok, h meglátnak és külső alapján lehordanak, általánosítanak Pedig senkit nem szabadna megítélni amíg meg nem isered közelebbről.

Nem azt mondom, h minden "plázacica?!" ilyen, de sok lány van akit nagyon rosszul ítélnek meg, véleméynem szerint engem is.

2010. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
én csak akkor mondok véleményt valakiről ha ismerem is a személyiségét
2010. szept. 20. 19:35
 15/23 anonim ***** válasza:

Hát a 16 évesnek!


Elég gáz hogy már 6 pasit elfogyasztottál és szereleme ide vagy oda nem mondható egy olyan lányra akit 14 évesen már kezelgetett a barátja hogy erkölcsös,meg van a véleményem róla.Le nem kurv.zom,de semmi jót nem mondhatok rólad,hiába tanulsz,v.segítesz otthon.


A szülők pénzének szorásárólmegint rossz a véleményem,hisz a sok csilli-villi ruha abból van,ahogy a diszkró pénz is,könnyű a másét szorni.


Az meg elég gáz megint hogy anyáddal piáltál be,szép dolog,jó példa.


Én is jól tanultam,egy egész családiházat tartottam rendbe,mert más nem tette meg helyettem,ahogy vasaltam már általánosban magamra stb.,ja nem cigiztam,diszkoztam és alacsony összegekből(szüli,név,ballagási pénz,karácsony,húsvét stb)álltak a ruháimat,a nagyon ritka szórakozásaimat.Ja 18 voltam az első alkalomnál.


Tudod az érett kismértékben aki azt tudja mondani,hogy nem még nincs itt a sex ideje,hiába is szereted az illetőt.


Ha megsértettelek bocs,de azokról nincs túl jó véleményem mint mondtam akik más pénzéből élnek nagy lábon,általánosban már sexelnek,cigiznek,bepiálnak.Még sem mondhtom hű de jó példa stb.stb.

Kati

2010. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Látod általánosítasz... Rosszabb ember lesz valaki mert lefekszik a barátjával? Tudod én nem bántam meg, szeretett és jobban jártam vele, mint egy pasival aki 2 hét után dobott volna.

Az, h anyámmal rúgtam be szerintem elfogadható, legalábbis elfogadhatóbb, mint az h holt részegre iszom magam és reggel valami ismeretlen helyen ébredem. Én igenis örülök, h ilyen anyum van, tudok vele bulizni, beszélgetni, és ha úgy jön akkor iszogatni is. Soha nem ittam annyit, h ne emlékezzek semmire, tehát szerintem 14 évesen nem elítélendő ha a saját anyáddal eliszogatsz v bulizol.

Más pénzéből élek? Igen ezzel megsértettél. Szerintem igenis megtehetem, h MÁS pénzéből élek nagylábon, mivel ő az ANYÁM és szívesen ad nekem pénzt erre-arra és nem érzem úgy, h nem hálálnám meg neki. Tudod érett pedig nem attól lesz vki, h azt mondja még nem kell neki a szex mert fiatal, hanem attól h végig tudja gondolni h érett-e rá, és mondjuk nem ezen az oldalon teszi fel a hülye kérdéseti, hanem a barátja szemébe nézve meg tudja ezt beszélni vele. Soha nem dugtam fűvel-fával, és máig nem bántam meg h fiatalon szexeltem.

Am mellékesen, soha nem cigiztem...

Senki nem mondta, h jó példa vagyok, nem is akartam példát mutatni senkinek, én ilyen vagyok és kész. Nekem jó így. Nem érdekelnek a hülye beszólások, h biztos lefekszem mindenkivel, nagylábon élek MÁS pénzéből stb, stb. Egy cseppet sem vagyok rosszabb sem jobb ember nálad vagy más embernél, mert ilyen vagyok.

2010. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16 éves lánynak!



Bocs,ha megsértettelek,de minden ember másként gondolkodik,másként él.


Azt hogy rossz v. rosszabb ember lennél nem mondtam egy szóval sem,csak van véleményem az olyan emberről aki korán kezdi a dolgokat,és azért az is kicsit túlzás hogy 14 évesen az anyáddal iszogatsz,meg bulizgatsz.

Fura egy életstílus,hisz 14 évesen nem ezt kellene csinálnia senkinek sem,és még többnyire ennyi idősen az általánost taposa az ember,naná hogy furcsálottam.


Szerintem erről megkérdeznél pár szülőt mi a véleménye amikor 14 évesekkel csicsent be az anya együtt,ők is furcsálanák.De mivel ennyire laza,vagy nem is tudom mit mondjak az anyukád,gondolom ezért nem is akadt fennt hogy sexeltél is már.


Egyébként a legtöbb szülő sem a 14 évesek ivásával,sexelésével,cigizésével nem ért egyet,nekik a dolguk a suli lenne.


És igen vannak kikapos lányok,akik fűvel-fával,de ez már csak mentegetőzés,mert persze hozzájuk képest mindenki ártatlan.


Külsőre úgy meg nem általánosítok,hogy rocker,v. punk,esetleg pláza cica jellegű,igaz a fiúk,pasiknál a nőies megjelenése,a csőgatyó,meg lila felső és vasalt haj,kicsit kiveri a biztosítékot,szóval ezt elismerem.A csajoknál akkor szólok be magamba valamit,ha a menő cuccokat hord valaki,és közben ilyen nyafogó stílusban beszél,v.úgy viselkedik.


Az meg tény nem tagadom,hogy a legtöbb pézelt,márkás divatos cuccokban lofráló fiatalokról negatív véleményem van,mert akiket eddig ismertem,azok semmi rendszeres házimunkát nem végeztek otthon,de követelőztek,meg sok csak azért volt jó tanuló,mert magántanárt kellett fizetni,+ otthon tanult a szülő is vele még felőben is sokszor.Szóval elkényesztetett volt,mert arra aki suli után simán haza megy ledobja magát és semmi dolga nincs,anyja majd ruhát,meg kaját kikészíti 13-20 évesen is nem tudok jobban mondani,és nem jó keresetű szülőkről van szó,hanem 80-90.000 keresetekről beszélünk.És azért túlóráztak a szülők,hogy a nyafogó gyerekeknek meglegyen minden.Lehet a gyerek előtt nem mondanak semmi rosszat,de más szülőkkel amikor beszélnek akkor azért panaszkodnak ezek a szülők bőven.


Egyébként meg aki tiniként elszórhat 40.000-et ha nem sikerül jó keresetű melót találnia,akkor majd miből akar nagylábon élni,bár anyu majd akkor is pénzeli.Meg is lehet sokakat kérdezni,hogy van e fogalmuk hogy mennyit keres egy eladó,nekem volt pénzelt unokatesóm nyafogni fiú létére úgy tudott hogy a lányok elbújhattak mellette,de megmondom,18 évesen ő azt gondolta évekkel ezelőtt hogy egy ruhabolti eladó 90.000 keres,na akkoriban 60.000 nem keresték meg.

2010. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Oksyka, akkor sztem ezt itt zárjuk is le, megvan a magunk véleménye. Megértem a te felfogásodat is, de nem értek vele egyet. Nem vagyunk 1formák.

Puszi

2010. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

16 évesnek !


Oké zárjuk le,de tényleg annyit szeretnék tisztázni még utoljára hogy nem kurv.ztalak le v. mondom hogy rosszabb lennél,(én meg és mások is másban hibáztak,mindenkinek megvan a maga keresztje és hát nem egyenlő esélyekkel indulunk az életbe,nálam ez az anyagirész,ami hátrány és be merem vallani ezért is zavar ha látom más hogyan élhet én meg dolgozva nem költhetek magamra,haza kell adnom,hogy legyen számlákra,pedig kívülről egy tök átlag famili vagyunk,de mindig le kellett mondanom mindenről,szóval innen az ellenérzés v. mondjuk irigység,rossz érzés ha tudod neked sose lesz jó,sose lazíthatsz,nem kérik el a fizum,de nem lenne bőr a képemen hogy ne adjam oda,a szükség nagy úr,csak az tudja hogy milyen ez aki így él,pedig ránézésre mi sem vagyunk csórok,csak amim van az hosszú sporolás eredménye.Az én keresztem az irigység,féltékenység,ami érthető is valamilyen szinten.EGyébként tök segítőkész vagyok,sokszor használtak is ki,csak amikor nekem kellett volna lelkitámogatás akkor nincs senki,ezért van az emberi előítélet bennem,de ha baj van én vagyok az első aki próbál tenni.Lehet te is ilyen vagy,csak túl hamar ítélkeztem,szóval bocs ezért is ).


Igen mindenki más életstílust képvisel,és ez az átlagtól eltér,talán ezért akad fenn az ember rajta,tény lehet ha személyesen ismernélek téged anyukád akkor mindent másképp látna az ember.

De lehet hogy egy nagyon kedves,segítőkész ember gondolom én.Szóval néha kicsit 2 értelműen fogalmazok ezért bocsánat ha megsértettelek téged,főleg anyukádat nem akartam sértegeni,utólag is sok-sok bocs.


Nem is azt mondanám magamról,hogy általánosítók,hanem inkább hogy néha előítéletes vagyok,de ez akkor van ha nem személyes a kapcsolat.De tény az is a korai sexel nem értek egyet,de ezenkívül kitudja az életben lehet sok másban meg egy véleményen lennénk.


Azért csak óvatosan az életben,sok jót kívánok neked és te soha senkinek ne enged,hogy kihasználjon magad és sok igaz barátot.Puszi


A kérdezőnek meg annyit írnék:


Ez nem rád vonatkozik,nem is általánosítanak az emberek inkább mint én előítéletesek,mert sok rossz példát látnak maguk körül,és ha valaki kicsit hasonlít lehet csak külsőre egy általa negatív képpel bíró tinivel,akkor hozzá is ezt a képet csatolják.

2010. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Oksa, akkor ezt megbeszéltük :)

Kérdező, bocsi a sok offért!

2010. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!