Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket is zavar ha így...

Titeket is zavar ha így általánosítanak? Ti hogyan vélekedtek a mai tinikről?

Figyelt kérdés

Milliónyi kérdést tesznek fel nap mint nap itt a gyakorikérdéseken,hogy ,,más is van így,én vagyok a különc,magányos vagyok mit tegyek,nincsenek hozzám hasonlók?" és a válasz ,,én is ilyen vagyok,én is így érzek" stb.Olyan kérdésekre gondoltam az előbb,hogy sok tini itt kérdezgeti hogy mért nincsenek normális csajok/srácok.Meg hogy olyan keveset látni és csak plázacicákat meg bunkókat látni.És akkor jönnek a válaszok hogy ők normálisak de azért minden nap találkozok olyan kérdéssel hogy nagyon kevés a normális tini.Csak isznak,cigiznek,szexelnek...Ha valaki normális,akkor normális társaságba kerül nem?Akkor mit rinyál hogy nincsenek normális tinik?Nem értem=/ Jó az igaz hogy sok beképzelt ember van és én az úgynevezett normálisok közé tartozom és a környezetem is normális.De ismerek plázacicákat ők meg a hozzájuk hasonlókhoz vannak csapódva.

Engem kissé zavar hogy általánosítanak hogy mindenki beképzelt meg bunkó és plázacica és azt hiszik egyesek hogy csak ők a normálisak.

Ez az egyik dolog amiről kérném a véleményetek.Próbáltam normálisan elmagyarázni ezt a dolgot x)


A másik szintén általánosítás,csak a felnőttek szemszögéből.Sok felnőtt(van kivétel persze,nem általánosítok) azt gondolja hogy a tinédzserek mind divatőrültek,csak a pasizás és csajozás meg a cigi,pia,szex érdekli őket 14 évesen na meg hogy kicsi 14 évesen a szerelemhez.Az igaz hogy a legtöbb 12-13 tényleg nem készült fel hozzá,de sok olyan 14 évest ismerek akik elég érettek hozzá.Meg ismerek egy 11 éves lányt akiről először azt hittem 16 éves mert olyan érettnek tűnt,a gondolkozása is felnőttes volt.Miért hiszik sokan hogy minket nem érdekel semmi csak a bulizás?=/ Ez az általánosítás is zavaró.Na meg legtöbben lenéznek minket csak mert 13-17 évesek vagyunk.Miért kell lenézni ha nem is ismernek minket?Attól hogy valaki tizenéves még lehet érett nem?


2010. szept. 12. 15:33
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
nem gond nem olvastam végig mindet x) de úgyis érdekel mások véleménye:)
2010. szept. 24. 14:49
 22/23 anonim ***** válasza:

Sok tiniről rosszul vélekedek,de nem csak úgy ránézésből döntök,hogy milyen lehet,hanem ismerem őket,a szüleiket és akikről rossz a véleményem kicsit,azok lusták,és rinyával kikényszerítik a szülőktől a pénzt,akármi nem jó nekik,amit nagy nehezen előteremt a szülőjük arra nem vigyáznak,nem becsülik meg,szórják a pénzt.

A másik oldal meg a káronkodók,bagozok(általánosiskolásoknál az utóbbi az szemetszúróbb)és a korai sex.


De úgyis csak aki nem tartozik bele ebbe a körbe az szokta a panaszokat meghallani.Meg van egy csomó jó fej kamasz is,akik tudnak dolgokat értékelni.Szerintem a szerelemhez nem kicsi az ember,de a sex az más téma,még 15 évest is fiatalnak találok hozzá.


Ja ha normális vagy nem biztos hogy a társaságod is az.És az a mondás sem igaz embert a barátjáról megtudod ismerni.Nekem nagyon komoly barátaim is vannak és kicsapontó életvitelet folytatóak is,de ők inkább csak haverok voltak,főleg mert buliba nem jártam velük és bele vittek volna a hülyeségbe,ha hagytam volna,tettek rá porbát jó párszor,ekkor lett a barátságból haverság.


Hát hogy ki a normális?- az nehéz kérdés,mindenki magához hasonló embereket próbál maga köré gyűlyteni,hasonló gondolkodásúakat.Attól hogy plázázik lehet normális,vagy diszkózik,ha mértékkel,ésszel teszi és megfontolt.Valamit valmiért elvet kell vallani.


Azért mert fiatal nem kell lenézni,csak ha olyat cselekszik,akkor.

2010. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én ránézés alapján nem általánosítok,de tény az engem körülvevő tinik,egyébként 27 vagyok,és 30 14-22 év közöttit ismerek személyesen,na ebből a szép számból a lustaság,és csak a buli,vagy vásárlás,pia,rossz tanulás stb és egyéb negatív jelzők 21-et érint és rendszeresen,azért elég nagy szám ez.Ezt lehet látni magunk körül.Most abból hogy bemegyek egy bevásárló centerbe és látok fiatalokat enni,nem gondolok mindjárt rosszra,mert van aki csak ritkán ül be,de van aki minden hétvégén itt szórja a pénzt.Azzal meg hogy itt nézeget,sétáltgat valaki még rosszat nem tesz szerintem.
2010. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!